بر بام بازار چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه…

186
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 15Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

امروز شاهد بودیم که بازار با انرژی بالایی شروع به کار کرد که نشانگر امید به بهبودی و بازگشت اثرات منفی خبر های اخیر بود.اما با گذر زمان و نزدیکی به ساعات پایانی بازار به این دلیل که خبر مسرت بخش تری به گوش نرسید دوباره بازار همان که رشته کرده بود را پنبه کرد.حرف های جالبی در خصوص حباب بازار می زنند خب یکی نیست به نمایندگان محترم مجلس بگوید آیا رشد سایر بخش های اقتصاد نظیر سطح عمومی قیمت ها چگونه باید جبران شود…خب شاید لازم است قدرت خرید ما کاهش یابد و جایگزینی نباشد.الله اعلم..

در کل ریسک سیستماتیک بازار بر همگان آشکار شده و اکنون وزن وقایع دور و بر بالاتر رفته(کمااینکه بالاتر بود).متاسفانه وزن تحلیل در این بازار پایین می آید یکی از دوستان خواسته بود در این شرایط تشریح وضعیت سرمایه گذاری کنیم لذا توصیه ی جدی که به همگان داریم این است که سهام خوب و خوش بنیه ی خود را از دست ندهند و حتما آنها را در جای خوبی از نمودار پیدا کرده و غصه ی نوسانات این روز ها را نخورند.یادتان باشد که شهریور 91 چه به سر بازار آمد و پس از آن چگونه شاراک و فولاد و کرماشا و پارسان و فخوز و  …. بیش از 100% بازدهی دادند.پس شناسایی شما در میان مدت نگرانی شما را در کوتاه مدت پوشش خواهد داد.

اما در حواشی این خبر ها که سرک بکشیم جالب به نظر می آید که انگار رنگ منفی در متن این مصوبات به واسطه ی تعدیل متون و تبصره شان در حال کم شدن است.مطمئنا در بخش عطف بازار شما را در جریان تغییرات محسوس قرار خواهیم داد.فقط یک نکته دل ما را گرم می کند و انهم این است که در شرایط و برهه ی کنونی اقدام دولت در خصوص صنایع صادرات محور نظیر نفتی ها و سیمانی ها مطمئنا این گونه و قهر آمیز نخواهد بود.اما وضعی که پیش آمده کاملا نشان می دهد که دولت فقط به فکر جایگزین هایی برای سایر درآمد های مشمول تحریم است…

و در نهایت خوشامد می گوییم به تازه وارد دیگری که قرار است بر بازارمان تاثیر بگذارد….5+1

 

ارزش معاملات    1,907.589   میلیارد ریال

حجم معاملات    317.550       عدد

 

 $$$                 ؟؟؟؟

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

در خصوص خودرو ها دوباره ناکامی ها در خصوص قیمت گذاری در حال رونق گرفتن است.متاسفانه نه این گروه بلکه گروه های دیگر هم از این نابه سامانی در رنج اند.

 

خلنت و خکار هیجان مثبتی را رقم زدند.در مورد گسترش سرمایه گذاری الگوی خوبی برای رشد خوبی مهیاست اما شرایط هنوز فراهم نشده.کف کنونی سهم در 125 است.

 

*گروه بانکـی ،

گردشگری که به بهانه ی مجمع اش رشد کرده بود خداحافظی کرد.در خصوص ملت هم شخصا وضعیت کنونی اش را کسل کننده میبینم.پست بانک نیز به 523 واکنش نشان داد،تثبیت این نقطه شاید هدف 600 تومان را رقم بزند.

 

*در ساختمانیها

ثتران که هدف خود را در 148 زد، فرو نشسته اکنون انتظار تراکم بالاتری نیز داریم.آس پ که چند روزی بود سروری می کرد از خرید اشباع شده بود.در کل گروه تازه در پی پیدا کردن راههای تکنیکی برای ادای قرض خود به سهامداران بود که این بلا به سرش آمد.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

گروه نیز اسیر بد اقبالی از سایر بازار شده.در خصوص وضع گروه در مطلب پیشین اشاره شد.ستران و سخاش از برترین های امروزند.سیمان بهبهان از لحاظ زمانی مستعد بازگشت است.سیمان کرمان هم کافیست 577 را رد کند.سیمان بحنورد 320 را هدف گرفته بود که واگرایی کارش را ساخت.اما قدرت خریدار دارد.

 

* قندیها ،

گروه قندی مانده که بالاخره بماند یا برود.این گروه ها مدتی قبل از این وضع بازار به خواب رفته بود.اما زمزمه ها از وضع خوب میان مدت شان خبر می دهند.برای شهد بهتر بود که بازشگت چرا که در نقطه ی حساسی قرار گرفته است.برای قزوین هم انتظار بازگشت دارم همچنین برای نقش.

 

*در گروه موادغذایی

از طرف سایت اعلام شد که از غمهرا خارج شوید،البته که نظر من هم همین است.شناسایی سود در همین بازه نیز مناسب است.دید زمانی خبر از ریزش می دهد.پیاذر نیز کم کم باید خود را جمع کند.

 

*در گروه پتروشیمی

در گروه فارس ی که دیروز تا صف فروش رفت امروز شاخص را نجات داد.اظهار به ارزش مندی این سهم چیز جدیدی نیست.شخارک با بالای 15% پذیرایی شد.برای پارسان حمایت داریم اما انگیزه ای امروز پیدا نشد البته در آخر روز.وپترو هم اعلان داشتیم و نمودار گذاشته بودیم.

امروز سهم هایی که در منفی ها، مثبت بودند نیز بی جان شدند.شسینا،شپارس،شلعاب و …

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

کچاد و کبافق داعیه داران منفی امروز شدند.اما کنور همچنان می درخشد.

ذوب آهن هنوز بی انرژِی است .عجب خسته کننده شده… معلوم نیست در بورس کالا چه بلایی قرار است اتفاق بیوفتد،فرآور و زنگان را داشتیم.زنگان بنا به محاسبات قیمتی از جای برخواسته است اما هنوز گواه کامل نداریم.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

به جز شراز که قابل احترام است بقیه در کما.

 

*گروه تجهیزات و خدمات مهندسی

مپنا مثبت شده و رتکو نیز باید منفی شود! فاراک نیز همچنان در پی هدف خود.

 

 عطف بر بام بازار

 

همواره پر سود باشید…

 

  

bashgah-banner nokhbegan-start

7 نظرها

نطر گذاشتن