بر بام بازار چهارشنبه 27 شهریور ماه

234
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 27 شهریور ماهReviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 18Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

پایان یک هفته تنش و درگیری با معاملات اما این بار بر خلاف هفته های پیشین به شکل سبز و شیرین را به دوستانی که صبر پیشه کرده و در قیمت های پایین اقدام به خرید در درصد های کردند را عملا تبریک می گوییم.

این چند روز اتفاقات سیاسی پست سر هم می افتد.از سخنرانی های شخص اول ممکلت در خصوص سپاه پاسداران انقلاب گرفته تا وعده هایی که خود شبکه های بیگانه می دهند.

به طور مثال به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از وال‌استریت ژورنال، دولت انگلیس مذاکراتی را با آمریکا و اتحادیه اروپا در مورد معافیت احتمالی از تحریم‌ها برای از سرگیری تولید گاز در یک میدان مشترک گازی با ایران آغاز کرده است.

البته خبر هایی که در خصوص آزاد سازی تحریم ها از سوس دادگاه انگلستان هم صورت گرفته است به این امر دامن زده است.در هر صورت امید ها در خصوص رشد شاخص به شدت قوت گرفته است.

دیروز در خصوص بازار های موازی صحبت هایی کردیم.امروز مطابق پیش بینی سکه از 940 بازگشت و ظاهرا اکنون در 970 معامله می گردد.اینجا را ببینید.

اما در بازار امروز که سرتاسر معاملات در رقم های بالایی صورت می گرفت را می توان مدیون عرضه ی موفق پتروشیمی جم و شروع رالی صعودی در شاخص دانست.در گروه خودرویی به جز خلنت و محرکه باقی قضایا مثبت داد و ستد شدند.در گروه سیمانی نیز به دلایلی از جمله عدم افزایش نرخ فعلا متعادل اما منفی هستند.گروه دارو نیز پیشتازی خود را با دسینا و دلقما ادامه دادند.امروز جالب است بدانید سایر گروه های حاشیه نشین از جمله کاشی-دارو-سیمان و شاید ساختمان از سکه افتادند و پتروشیمی ها و فلزی و ها ولیدر هایی چون شبندر و فارس و تجارت و ملت و رمپنا خوش درخشیدند که اعتقاد بازار را به بهترین بودن بهترین ها در بهترین شرایط را نشان می دهد.

اما در کدال اطلاعیه ی وصندوق را داشتیم که 12% تعدیل را برای امسال اعلام کرد.یمه ی دی هم 57 ریال سود اعلام داشت.

نکته ای از جم:خیلی از دوستان گله داشتند که چرا عرضه در روز بعد از خرید جم بالاست چون حدود یک میلیون و دویست سهم فروش رفت و موجب نگرانی ها شد.اما جای نگرانی نیست چرا که تاپیکو اعلام کرد عرضه ی امروز به این دلیل بود که دیروز بخشی از سهام ابطال شده بود و امروز جایگزین شد.از طرفی سهامدار عمده نیز با تاکید قاطع گفته که سهم تعدیل مثبت دارد و وصندوق نیست اعلام داشته حامی خوبی خواهد بود.

در خصوص غبهشهر نیز خبر هایی از افزایش سرمایه و تعدیل آمده است که پتانسیل را تا 4500 و 5000 تقویت می کند.

ارزش معاملات    2142 میلیارد ریال

حجم معاملات    470  میلیون عدد

 

$$$            3060 (14:30)

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن