بر بام بازار چهارشنبه 29 خرداد ماه…

399
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 29 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 19Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

همه می دانیم که جو سیاسی و یکم اجتماعی حاکم بر جامعه که ریشه ی خود را از آرامش در فضای اقتصادی و انتظارات بر گرفته است،این روزها تعیین کننده ی مسیر و تصمیمات افراد است.از طرفی انگار گزارش های سه ماهه خبر های خوبی با خود به همراه دارند که این امر مطمئنا در هر گروه که از طرف اعضا صادر شود به باقی همگرهی ها تسری می یابد.رشد کمی را این چند روز نداشتیم و همه چی در حد گل و بلبل است.اما بالاخره این بازار هم صاحب دارد و صاحبش رشد پیوسته و آهسته را بیشتر می پسندد لذا میبینیم که عرضه ها در حد فزونی یافتن است.این دو روز پایانی هفته به کرات دیدیم که بسیاری از صف های خرید از بین رفتند و شاید برخی ها دوباره با اصرارشان این تقاضا را بر گردادند.از طرفی هم متوقف شدن برخی از سهام بازار با خبر هایی مبتنی بر تعدیلات مثبت بر جو گروه ها افزوده به طوری که گروهی را نداریم که مطلق منفی یا مثبت باشد.در خصوص شاخص هم امیدواری الکی نمی دهیم چرا که اشباع در آن مشهود است.مطابق با تحلیل زمانی در 19 ژوئن یا حوالی آن انتظار تغییرات شاخص می رود.از آن طرف در 27 ژوئن یعنی اوایل تیر ماه نیز این پروسه ادامه دارد.

ارزش معاملات    2,276,667  میلیارد ریال

حجم معاملات      616,363    میلیون عدد

 222

 $$$                3350

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها،

گروه خودرو تکیه اش را به لغو تحریم داده است.اما تا همه چی معین نشده است در حد نوسانگیری بد نیستند.گروه بهمن و گسترش نیاز به اصلاح دارند.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

سیمانی ها نیز بازگشت مقتدرانه را شروع کردند.خبری آمده که گویا قضیه ی  اختلال در صادرات خیلی موثق نیست.لذا این گروه باز به سبزی خود بازگشتند.برای سغرب کماکان انتظار افزایش عرضه ها را دارم.همچنین برای سفارس.

*گروه ساختمان

این دومین بار است که وساخت منفی شروع به معامله می کند و در انتها صف خرید می شود.گفته می شود کرمان با بازگشایی اش در 50%+ و صف خرید 4 میلیونی این وضعیت را برای وساخت ایجاد کرده است.

*گروه قند و نبات

گروه فعلا با گزارشی که قپیرا داده سهامدارانش را خرسند کرده است.گزارشی که انگار نمونه ای از خروار بوده و به بقیه ی گروه هم تسری یافته است.لرستان،پیرانشهر،اصفهان،ثابت خراسان و شهد از وضعیت بهتری در نمودار برخوردارند.مرودشت یکم از 2000 تومان خجالت می کشد.

*گروه بانکـی ،

اینک گروه بانکی کمی نفس کم آورده به طوری که در برخی نماد ها نظیر پست بانک و دی شاهد افت قیمت هم بودیم.البته دی که مشخص است چون در 140 مقاومت داشت و رقیبانش قوی تر از آنند تا اجازه دهند مقاومت شکنی کند.پست بانک هم در 560 مقاومت داشت.اما انتظار نمی رود این منفی ها پایدار باشند.تقریبا می توان گفت همه ی بانکها در مقاومت های نسبی خود قرار دارند.

*در گروه موادغذایی

بازگشایی وبشهر در 14% باعث دمیدن روحی تازه و انگیزه ای مداوم در روند صعودی گروه گردیده است.تقریبا تمام اعضا کار خود را با درصد های بالا به پایان بردند که این قضیه بر خلاف دیروز بود.

*در گروه پتروشیمی

شفن با توجه به تعدیل در گزارشات 92 پتانسیل رشد قیمت تا محدوده 2800-3000تومان رادر بازه 4ماهه دارد.اما در این بین نمادی چو زاگرس و خارک پتانسیل رشد بهتری رادر قیاس با شفن داشته باشند.اما از طرفی هم نباید فراموش کرد بین 2600 تا 2770 مقاومتی در پیش است.باقی اعضا از جمله پارسان با رشد شارپی که یکم فضا سازی بود فعلا در استراحت و در جازدن هستند.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

این خبر را در مورد سنگ آهنی ها بخوانید:یک مقام مسوول‌ در برابر این پرسش که دلیل توقف عرضه خاک معدنی از معدن انگوران به فعالان سرب و روی چه بود، پاسخ داد: به دنبال آزاد‌سازی نرخ سنگ‌آهن معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از دو هفته قبل تعدیل نرخ خاک معدنی تحویلی به کارخانجات سرب و روی را در دستور کار قرار داده و برای تعیین مبنای آن خواستار انجام بررسی‌ها ازسوی اعضای انجمن سرب وروی برای تعریف قیمت واقعی و همچنین سود واقعی کارخانه‌های بهره‌بردار از خاک معدنی شده است.(بورس نیوز).در گروه معدنی نیز به جز کبافق عملکرد مناسبی نداشتیم.این سهم نیز یکی از اعضای وفادار است.

فولاد نیز امروز در درصد های منفی رسیده است.اقبال به مبارکه تحت تاثیر دو عامل بوده یکی تعدیلات و یکی احتمالا مجمع.به طور کلی در این گروه به جز فباهنر زنگان فنوال فزرین و فلوله،شاهد عقب نشینی در اصل کاری ها نظیر فولاژ فخوز و فملی بودیم.فولاژاز نظر تکنیکی وضعیت خوبی پیدا کرده.

گفته میشود نرخ سنگ آهن آزاد شده و  مبنای قیمت گذاری آن متوسط قیمت درج شده سه ماهه در تابلوی بورس کالا تعیین میشود.در صورت این مهم مبنای 10 درصدی و 12 درصدی نرخ شمش فولاد خوزستان در فرآیند قیمت گذاری محصولات سنگ آهنی حذف خواهد شد.

با شرایط فوق می توان روند فوق را صعودی در این میان کچاد با توجه به برنامه افزایش سرمایه 200درصدی میتواند مقبولیت بهتری داشته باشد.عنایت داشته باشید که در صورت تایید خبر آزاد سازی سنگ آهنی ها به نظر میرسد شوک مقطعی به خصوص از بعد روانی به فلزات تحمیل شود.فولاد در محدوده 450-470 و فخوز در محدوده2900ارزنده میباشند.
در فولاد مبارکه افزایش هر 10 تومان نرخ سنگ آهن حدودا 25ریال بر سود فولاد اثر کاهشی خواهد داشت.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

شراز هم ازآن سهم هایی است که به خوبی ازش یاد می شود.بازگشایی این سهم در کف کانال صعودی بهانه ای خوب برای مثبت بالای امروزش بود.

یکی از پایین ترین پی به ای های گروه در اختیار وپارس میباشد (3.9 – پی به ای گروه 5.19)از سوی دیگر انتظار از بهبود شرایط گروه ایران خودرو در طول زمان میتواند در بهبود روند مالی و برگشت مطالبات این بانک کمک بسزایی داشته باشد.

بنیادی حتاید کاملا تایید میشود و انتظار افزایش سود و قیمت رادر میان مدت کماکان داریم در این بین روند تکنیکی نشان میدهد سهم برای آنکه بتواند به هدف های بالاتری دست یابد در محدوده 460با مقاومت جدی روبرو است.

کطبس اعلام نمود که در مناقصه 300هزار تنی برنده شده اثرات سودآوری این مهم در سال 93 به بعد به خصوص نمایان خواهد شد از سوی دیگر فروش زمین ناژوان کمتر از 20درصد سود 92 طبس را ابه عدد 587ریال افزایش داده
این انتظار راداریم که در ادامه مسیر رشد طبس به هدف 500 تومانی حرکت کند.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

13 نظرها

نطر گذاشتن