بر بام بازار چهارشنبه 30 مرداد ماه…

217
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 30 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 21Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

آخرین روز بازار سرمایه پس از اخذ رای اعتماد به اتمام رسید.این روز ها مملو از خبر های بد بود.دلیل آنهم ذکر شد.در روزنامه ی دنیای اقتصاد نوشته شده بود که افراد پس از رویت نمودار شاخص کل پس از رشدی که اخیرا داشته است انتظار یک استراحت قمیتی را دارند که همین عامل سبب دست کشیدن از خرید و خروج نقدینگی می شود.ترجمه ی این جمله بدین صورت است :

رشد ادامه دارد…

اما حواشی بازار که شایعه پر شده است و افراد مطمئن دست به خرید های مطمئن می زنند.

برسیم به بازار:

در خصوص خودرو ها همانطور که اشاره شد حمایتی پست سهام است.

نقل قول:

در این گروه خبهمن در صورت ادامه روند تا 250 و حداکثر270 برا رشد آمادگی دارد (حداقل 10 و حداکثر30درصد بازدهی با لحاظ حد ضرر190 تومانی)
ایران خودرو نیز با اگهی تاراج زیر مجموعه ها مواجه است که به نظر در فروش آن ناموفق باشد.

این روزها اخبار بانکی ها را حتما شنیده اید.بسیار شنیدیم که این صندوق ضمانت سپرده ها هست یا نیست/این نرخ افزایش خواهد یافت یا خیر و … تنها نکته ای که می دانیم این است که اگر این امر اجرایی شود طبق محاسبات ما  زیان قابل توجه ای تقدیم بانک ها می شود.تا انجایی که کانون بانک ها اعتراض داشته و گفته باید این مصوبه متوقف شود.با توجه به این امر نمی توان انتظار داشت که این دستور یا تصمیم اجرایی یا بدین گونه اجرایی شود.از طرفی هم بار ها جمع شدن صفوف فروش تجارت را دیدیم که بخشی از آن به دولت اختصاص داشت.پس نتیجه این خواهد بود که در نقطه ی مناسب ورود و اسیر بخشنامه های بدون پشتوانه نشویم.

در خصوص پتروشیمی ها اگر چه گفته شد خبر لغو صادرات قدیمی و فرسوده شده اکنون کارایی ندارد اما باید توجه داشت که جو روانی آن هنوز پابرجاست.از طرفی هم نرخ دلار سه روزی است که افت می کند.خلاصه خبر مثبتی وجود ندارد که آنها را بالا ببرد.این جمله را برای کوتاه مدتی ها نوشتم.بلند مدتی ها بهتر می دانند این یعنی چه.قبلا بهترین ها را برایشان معرفی کردیم.مارون همچنان در حمایت است.سینا هنوز مثبت معامله می شود.

نقل قول:

بخشنامه گمرک، صادرات آلکیل بنزن خطی ( lab) به خاطر تنظیم بازار داخل را ممنوع اعلام کرده این در حالی است که شیران و شرکت بیستون عمده این ماده را به خارج صادر میکنند و از سوی دیگر نیاز شرکت های شوینده و تامین ماده اولیه آن ها در داخل این شرکت ها را مجبور به واردات آلکین بنزن میکند ، به نظر نمیرسد با توجه به میزان تقاضای بالای این محصول در داخل شاهد تاثیر منفی چندانی بر سود شرکت باشیم و عمدتا جو روانی منفی را بر سهم حاکم خواهد نمود از سوی دیگر مسئولان شیران این مهم را تکذیب و اعلام نمودند که در این محوصل مازاد عرضه وجود  دارد اما اگر این جو چند روزی ادامه داشته باشد در صورتی که سهم را در یکی دو روز اخیر جمع نکنند تا محدوده 2700ریزش خواهد کرد در این بین محدوده2900تومان حمایت اخر میباشد(که به شدت فرصت خرید خواهد داد) در پایان یاد آور میشوم که قیمت این محوصل در بازار داخل 44100 و در بودجه 43861 ریال میباشد.
واتی نیز برطبق تحلیل ارائه شده صف جمع شد اما با خبر شیران منفی گردید اگر امروز اقدام به جمع آوری صفوف و تعادل سهم نکنند هدف بعدی 550تا580خواهد بود که غافلگبرکننده است در این نماد گفته میشود تا پایان سال بیش از1000میلیارد ریال از مطالبات شرکت وصول خواهد شد از سوی دیگر توقف صادرات یکی از محصولات شیران  شرایط منفی را مجدد برای  واتی رقم زد گفته میشود فروش کاغذسازی پارس و کارون نیز مراحل پایانی خود را طی میکند.

شکربن را برای سفته بازان توصیه داریم.

در مورد فلزات وقتی صف خرید فملی این گونه منفی می شود بدین معنیست که  هنوز بی اعتمادی حاکم بوده و فباهنر هم می جان تر می شود.خبر دستگیری مدیر عامل فملی آنقدر مهم بود که این سهم را منفی کرد.(رفتار شناسی معاملات).اینجاست که اطمینان به کنور بالا می رود چرا که این سهم پایین نمی آید و قدرت عجیبی برای سرمایه گذاری از خود نشان داده است.کنور نو پا و پر پتانسیل هست و کودکیست که در دستان ومعادن تاب می خورد.اما مراقب سنگ آهنشان باشید که این کودک حساس است.معادن نیز برای بلند مدت هدف 900 را می تواند لمس کند.کچاد نیز در حمایت قرار گرفته است.دو قلو ها برای امسال خوب خواهد بود.اما ذوب آهن این روز ها نقل محافل است.دلیلش هم رونمایی از طرح معادن ذغال سنگ و سنگ آهن کوره بلندش است که ظاهرا از مخارج سنگین سالانه و ثابت رهایی می یابد.

امروز فخوز ضعیف عمل نموداین در حالی است که فولاد خوزستان امروز عرضه کننده 30هزارتن شمش به قیمت پایه 15600ریال میباشد که قیمت پایه از کاهش 5.6درصدی نسبت به 29 مرداد را نشان میدهد که دلیل آن کاهش ارز میتوان عنوان نمود اما افزایش قیمت شمش در بازار های جهانی به نظر در این قیمت افزایش بالایی رادر تقاضا شاهد باشیم.

در خصوص گروه قندی نیز در مورد قمرو مراقب باشید. به نظر می رسد وقت اصلاح دارد.اما قند لرستان با توجه به نمودار آینده ی خوشی دارد.

اما پالایشگاه ی که دوستی اشاره کرده بود.در خصوص بازگشایی ها هنوز خبر موثقی در کار نیست.اما می توان حدس زد در آینده ی نزدیک اتفاق خواهد افتاد.شبهرن هم در مقاومت به سر می برد.

و در نهایت هم وصندوق را در لیست بررسی خود قرار دهید.

پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبانک ملت با خبرهای تحریمی …!!
نوشته بعدیوسپه و رسیدن به یک محدوده
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

11 نظرها

نطر گذاشتن