بر بام بازار چهارشنبه 4 بهمن…

203
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 4 بهمن...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 23Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص

امروز روز خوبی را به پایان بردیم در واقع بازار نخواست که پایان هفته ی بدی را برای اهالی اش رقم بزند.حرکات امروز شاخص به بنظر ما فوق العاده مشکوک بود.انگار شاخص از دیروز از فرش به عرش رسید.مطمئنا رشد آرام اما پیوسته بسیار آرامش بخش تر خواهد بود و آرزوی ما هم همین است.

شاید رسیدن فریاد های اعتراض و نگرانی سهامداران به گوش سران بازار باعث شد که بالاخره پاسخی دریافت شود.مدیر عملیاتی بازار فرابورس در بیانیه ی خودش علاوه بر اینکه به گزارش ها هم اشاره ای داشت به استراحت بازار پس از رشد بی وقفه ی اخیر اشاره کرد. اگر پیگیر بر بام بازار یا بخش حرفه ای بوده باشید مطمئنا واگرایی در بازار به گوشتان رسیده است.ذکر این نکته ضروری است که طبق نظریه مالی رفتاری اگر خبر خوشی پیرامون فرآیندی به گوش افراد برسد و سپس آن اتفاق ایجاد شود دارای مطلوبیت نزولی نسبت به حالت قبل خواهد بود و این همان یاس نسبت به گزارش هاست.

امروز شاهد بازگشایی هایی هم بودیم که توقف آنان از زبان مدیران بورسی فقط و فقط به بهانه ی حفاظت از سرمایه ی سرمایه داران بوده اما گویا اتفاقات دیگری افتاد… . در هر حال بازگشایی که همراه با استقبال باشد سبب ساز بازگشت نسبی اعتماد خواهد شد.

اتفاقات اخیر سبب شدند که وزن روند فلزات و ارز در بازار کمتر شود.

در خصوص آثار منفی ناشی از فاز دوم زمزمه هایی به گوش میرسد مبنی بر فروش محصولات شرکت در بازار آزاد و مکانیسم تعیین قیمتی بر اساس عرضه و تقاضا تا شرکت ها بتوانند حداقل از این راه بهای تمام شده را تقلیل دهند.

وزیر اقتصاد هم قول داده که سیاست انقباضی را در بودجه نگنجاند.

 

و این که  فملی شیراز فولاد پارسان وغدیر کگل کچاد از شاخص ساز ترین امروز بودند.

 

ارزش معاملات    1,845.153 B            حجم معاملات امروز   322.524 M              

عدد شاخص    37,233.70   واحد.  1.75%                     $ 3520 $

 

 

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، دوستان شاهد تضعیف روند هستیم که از دید نموداری همچنان درگیری با MA 50 و رسیدن به خط روند را مقصر میدانیم.

خگستر وضعیت خوشی ندارد و سمت چپ سنگین تر است خفناور برخلاف دیروز تنها با 11 معامله به درصد بالای مثبت رسیده و بالاخره خبهمن استراحتش را تمام کرد.در این میان خاذین خشرق و خلنت سبزتر به نظر رسیدند.

شاهد منفی بالایی از خاور ختوقا هستیم.

کماکان وعده ی جدیدی در خصوص اختصاص ارز به گروه وجد دارد.

* لیزینگی  اعضا تقریبا منفی سنگینی تجربه کردند.

 

*گروه بانکـی

اوضاع فعلا متعادل اما رو به پایین است.گویا کشکمش هایی میان بانک مرکزی و بانک های تجاری خصوصی برقرار است.امروز سمایه و گردشگری از سبز پوشان بودند.ملت دوباره عزمش را برای شکست مقاومتش جزم کرد.وپارس از منفی ترین ها.

*در  ساختمانیها

اوضاع ساختمان همچنان خراب.چه مثبت باشیم چه منفی،این گروه رخوت مخصوص به خود را دارد.

کرمان دوباره منفی شده. وساخت تکان های مثبتی هم داشت.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید دوباره متقاضی هایش برگشتند و مثبت ناچیزی به سهم دادند. وغدیربه 440 حساسیت نشان داد اما فقط این نبود باقی ماجرا را خودتان میدانید.وسپه برخلاف دیروز مثبت بالایی دارد.ونیکی هم کار خودش را میکند.وساپا همچنان در قعر.وملت منفی سنگین دارد. دراین بین ونیرو همچنان فروشنده ندارد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

گروه قندی هم به طور مادرزادی به شاخص مثبت حساسیت دارد لذا شاهد تقلیل قدرت آن ها نیز بودیم.طوری که قزوین و قنقش از فروشنده سیراب شدند.اما قشهد و قمرو از پیشتازان امروز.

قچار در 473.8 هفت میلیون متقاضی دارد.

 

*در گروه موادغذایی  

امروز روز اقبال به اکثر اعضا بود.در غبشهر و غمارگ و غپینو صف خرید را هم میبینیم.اما در غالبر و غگل شاهد صف فروشیم.غمارک این مدت به 330 تا 340 واکنش برگشتی نشان داده.

احتمال حل شدن مشکل تامین مواد و تجهیزات در گروه وجود دارد.

*در گروه کاشی و سرامیک

کحافظ امروز ترجیح داد متعادل شود و راه را برای کچینی و کساوه باز کند.کهرام کسعدی و کهرام از منفی ترین های امروزند.گزارش خوبشان فعلا تحرکی خاصی برایشان ایجاد نکرده.

*گروه سیمانی ها

گروه در حال درجا زدن است.امروز سهگمت در اوج و سکارون بدترین بود.اگر واقعا برایشان مقدر شود که از هدفمندی آسیب نبینند میتوان امیدار به این گروه و ساختمان هم بود.

*در گروه پتروشیمی

خب امروز شاهد بازگشایی نماد هایی بودیم که نبودشان بازار را ناحت کرده بود.شیراز و کرماشا از نماد هایی هستند که در موقع بدی بسته شدند اما دلیلش را ابهام در صورت های مالی میگفتند.خلاصه اینکه استقبال از شیراز بهتر بود.و بالاخره سبب دمیدن روحی تازه در سایرین هم شدند.امروز پارسان شخارک شپترو وپترو شدوص شفن و…. نسبت به دیروز شاید حدود 7 درصد نوسان مثبت دادند.

در خصوص نرخ جدید خوراک گویا شیراز و مارون و شفن در ابتدا و انتهای بازه ی آسیب پذیری هستند.

شاهد عدم اقبال به شفارا شسینا و شپدیس نیز هستیم.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، امروز کانی ها هم گل کاشتند راس آنها کنور ومعادن و کروی است .برادران فولاد و فملی هم در شاخص گل کاشتند.در خصوص حمایت فولاد دیروز اشاره ای داشتیم.ذوب هم از آن سهم هایی است که با استرس فراوان حسرت به دل نوسانگیران میگذارد امروز در بورس کالا هم خوش درخشیده.فزرین فسرب زنگان فولای و فولاژ که پتانسیل هایی هم دارد از برترین های امروز بودند و این در حالیست که فایرا و فاسمین گروهشان را همراهی نکردند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  

خب از آنجایی که شبریز در موقع بدی باز شد انتظار مثبت زیادی هم نمیرفت چرا که گروهش دچار خستگی شده و از طرفی هم امکان رشد بهای تمام شده دارند.

 

*در گروه برقـی

بترانس گویا از حواشی 200 ترسیده لذا بالای صفر بسته شد.بموتو هم با بازگشایی بدون استقبال (ناکامی در عمیات)مواجه گشت و در 296 بسته شد.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی 

دو سهم معروف صف های فروششان را هضم کرده و در مثبت بالایی بازار را ترک کردند.

حتوکا و توریل از اقبال ویژه ای نسبت به سایرین روبرو شدند.

 

حفاری  به 262 حساسیت نشان داد و مثبت سنگینی هم دارد. فاراک دوباره به سمت مقاومت با پیش فرض تعدیل خوبش حمله ور شده.فاذر هم برای اینکه از گروه جا نماند مثبت متعادلی خورده.

 

 اخابر  هم در حال نزدیک شدن به حمایت.

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner
نوشته قبلیچهارشنبه 4 بهمن
نوشته بعدیخرید و فروش ها امروز حقوقی ها – 4/11/91
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن