بر بام بازار چهارشنبه 6 دی…

210
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 6 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 26Rating:

 

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز رشد خوب 432.40 نتوانست افت دیروز را طاقت بیاورد و آخر هفته ی خوبی را رقم زد. فملی فولاد پارسان وامید شبندر وغدیر فخوز از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد خوب  1.16 درصدی شاخص شدند.اگرچه که RSI و MFI در شاخص به حد هیجانی رسیده است اما ADX کارش را بلد است و رشد را به شاخص همچنان تلقین میکند.

 

 

امروز ارزش معاملات در حدود 2,669.160 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص    37,798.80   واحد.

 

$ گویا از 3250 تا 3400 نوسان کرده.

 

گمانه هایی مبنی بر دور دوم هدفمندی ایجاد شده است که به نظر نمیرسد امسال اجرایی شود اما این امر سبب شده تقاضا برای پتروشیمی و فلزات و احتمالا سیمان بالا رود.از سویی بحث مذاکرات داغتر شده است و با این حال قطعنامه های جدیدی هم وضع میشود و سخن از تحریم در میان می آورند.

نرخ خوراک و حقوق مالکانه کمرنگ تر شده اند.نرخ نهاده های پالایشگاه ها هم با تسعیر ارز جدید افزایش نرخ محصول را در پی دارد.

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، امروز بسته شدن نماد معاملاتی خودرو جهت آماده شدن برای افزایش سرمایه بودیم.نماد توانست ده درصد از افت سنگین دیروز را جبران کند.

خفناور امروز را با صف فروش تمام کرد و خمحرکه بالاخره بعد از یک هفته رنگ سبزی نشان داد.خبهمن هم چنان صدر نشینی خود را با صف خرید در بر دارد.

خوساز که خیلی وقت است مثبت است وامروز هم همینطور و خگستر همچنان سبز و متعادل.خاور در حمایت دست و پنجه نرم میکند.خکار هم در حداکثر متقاضی دارد.

از بدترین های امروز به ختوقا خفناور و شاید خشرق اشاره داریم.

* لیزینگی  اگرچه که ولغدر توانست تحرکات مثبتی نشان دهد اما در مجموع ارزیابی خوبی نداریم.

 

*گروه بانکـی

گروه بانکی گویا با بالا رفتن ارز میانه ی خوبی ندارند،البته فعلا از گزارش مناسب هم خبری نیست.

امروز بانکی ها همچنان خیلی بی جان بودند.امروز گردشگری در راستای دیروز بهتر معامله شد.

منفی سمایه دوباره منفی خورد.وپست و ونوین همچنان صف فروش دارند.امروز انصار و وکار هم منفی شدند.اما گردشگری نسبت به بقیه بهتر عمل کرد.

 

*در  ساختمانیها امروز در گروه وضعیت بینابینی را شاهد بودیم همچنان که مجموع دو سه هفته ی پیش نیز همانگونه بوده لذا فعلا از دید تکنیکی میتوان به آنها فکر کرد. ثامان که از دو روز است که منفی معامله میشود و امروز به صف فروش رضایت داد.وتوس هم برای مجمع عادی بسته.آ س پ و ثشرق از برترین هایند.شاهد بازگشایی ثتران بعد از مجمع عادی بودیم.که استقبال قوی نشد.

وساخت ثشاهد ثنوسا ثاباد و همچنین کرمان قعر نشین گروه بودند.

 

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای منفی سنگین  امید را دیدیم. اگرچه غدیر صف خرید هم شد اما برخورد به 400 چنگال همچنان در 497 موجب ریختن صف و تعادل شد. وصنعت که دیروز تحرکی نداشت امروز صف سنگینی از نوع خرید دارد.وسپه نسبت به دیروز متعادلتر است.ونیکی مثبت ناجیزی دارد. وتوشه منفی خود را از دیروز متعادل کرد و امروز مثبت خوبی خورد وبانک به دیروز خود وفادار نماند و منفی شد. وصندوق صف سنگین دارد.وملت دو روز است که وارد مثبت شده و در نهایت پردیس مثبت بالایی را تجربه کرد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

امروز قند به شدت دیروز نبود چرا که بتای آنها گویا غلبه دارد.اما با این وجود در اکثر اعضا رنج بالا را در قیمت پایانی شاهدیم.قمرو قنقش و قهکمت نسبت به بقیه ضعیفتر بودند.

 

*در گروه موادغذایی امروز غمارگ غبشهر و غشاذر غنوش با اقبال قابل توجهی نسبت به روزهای قبل موجه هستند.

غبهنوش بدترین عملکرد را داشت.

*در گروه کاشی و سرامیک کهرام همچنان ضعیف عمل میکند.کلوند کترام و کساوه بدترین عملکرد را داشتند.کچینی به مدار مثبت بازگشته و صف خرید کمی هم دارد.

*گروه سیمانی ها  دو روز بود که حال و اوضاعشان دگرگون شده بود اما دوباره با اقبال سهامداران به صنایع بزرگتر،رالی این گروه کم جان شد.ساروم صف خرید دارد.سخزر هم بد نبود.سایر اعضا در حال درجا زدن هستند.

سفارس سغرب سپاها ساراب از منفی ترین ها بودند.

 

*در گروه پتروشیمی اگرچه مقاومت ها پیایی در حال نزدیک شدن به قیمت ها هستند و اشباع هم در حال افزایش اما این روزها دلار و قدرت روند نسبی حرف اول را میزد.

شدوص کماکان با صف فروش درحال استراحت است.شیراز همچنان صف دارد ، شمواد به دیروز پایبند نبود،نماد های پارسان کرماشا شاراک شیران زاگرس مارون شپترو شپارس شسم اگرچه بارها صفشان فروریخت اما بالاخره با صف یا مثبت کامل معامله شدند.

وپترو کماکان درجا میزند.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  کانی ها کم جان شده اند اما کنور اگرچه چندین بار عرضه شد اما مثبت کاملی داشت.کروی و کاما بدتر از بقیه معامله شدند. گروه فلزات اساسی هم مانند گذشته پر اقبال نبودند در این میان ذوب و فرزین بهترین عملکرد را داشتند.در فولاژ دوباره صف اتفاق افتاده اما مثبت کاملی نداشتیم در این مورد به فجر و فخاس هم اشاره داریم.زنگان و فباهنر هم منفی بالایی داشتند.

امروز میدکو متعادل شد.

به گفته ی تحلیلگران تقاضای فلزات برای سال بعدی میلادی همچنان پابرجاست.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  مثبت های بالا و صف های خرید همچنان هستند.ونفت پس از مدتی درجا زدن و و منفی امروز اندک مثبتی هم خورد فعلا درگیر مقاومت 103 است ظاهرا در حال قوت گرفتن است اما اگر این ناحیه را ترک نکند،باید حوالی 90 را لمس کند.

 

*در گروه برقی بترانس همچنان منفی بالایی دارد.بشهاب نتوانست مثبت بماند.بسوئیچ پس از مدتی مثبت شد.بموتو هم عملکرد خوبی داشت.

مس کاهش داشته است.

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  مپنا در حال استراحت است،یک هفته ای بود که سنگین مثبت میخورد رتکو هنوز بالایی 270 است و تا زیر آن نیاید نگرانی ندارد.

حتاید توریل حفارس حتوکا با مثبت بالا و صف خرید بازار را ترک کردند.

 

حفاری همچنان منفیست.اما فاراک  در حال درجا زدن است.فاذر در زیر 226 بسته شده و خوب ارزیابی نمیگردد

 

 صف اخابر  پابرجاست گویا باید منتظر گره باشیم.

 

 

 

پر سود باشید

 

 

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner
نوشته قبلیایران خودرو …
نوشته بعدیحمایتی از ولغدر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

نطر گذاشتن