بر بام بازار چهار شنبه 10 مهر ماه…

251
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهار شنبه 10 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 2Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز آخر بازار به هر قیمتی شد مثبت خود را حفط کرد.عرضه های بازار به شدت زیاد شده بود و این امر امر غیر منطقی اما طبیعی بود.غیر منطقی از این جهات که هنوز روند مثبت و سودآوری تغییری نکرده و طبیعی چرا که دیروز نمودار شاخص را قرار دادیم که انتظار می رفت فرسایش نزدیک باشد.

در هر صورت از وقایع سیاست خارجی نمی گذریم.اوباما متاسفانه حرف و حدیث های زشتی می زد (شب گذشته).البته هر کس با اسرائیلی جماعت و مخصوصا نتنیاهو هم صحبت شود بهتر از این نخواهد بود.این قضیه تا انجایی فضاحت تصمیم گیری را به بار آورد که ظریف در سخنرانی خود اعلام داشت که نمی گذاریم این شخص فرآیند و بستر مذاکرات بشر دوستانه ی ایران و آمریکا را به هم بریزد.

از طرف دیگر هم سنا اعلام داشته که پروسه ی تمدید تحریم ها و ایجاد تحریم های جدید را به تاخیر خواهد انداخت که در واقع کمی نگرانی و اضطراب را نشان می دهد.ناگفته نماند که به دلیل اختلافات بین جمهوری خواهان و دموکرات ها فعلا فدرال آمریکا تعطیل شده است.

ارزش معاملات    2979 میلیارد ریال

حجم معاملات    583  میلیون عدد

 

$$$            3030 (14:30)

  *خودرویی ها

گروه با توجه به خبر های آمده از وضعیت مناسب خودرو و رفع مشکلات تولیدات این شرکت با اقبال دوباره مواجه شد.در سایر نماد ها نیز وضعیت نوسانی توصیف می شود اما در خصوص ولساپا گویا صورت دیگری است.سهم با توقف یک روزه و بازگشایی وضعیت عالی را تجربه می کند.گویا شرکت از محل فروش رایان کارت تعدیل 77% در پی دارد.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

دیروز و پریروز توصیه به نگهداری داشتیم.دوستان سهم خود را رایگان از دست ندهید.سشرق بار ها و بار ها اعلام شد 238 و210 حمایت دارد.در مقایسه با سایر گروه ها تجربه کردیم که سیمان نوسان گیری خاص خود را دارد.

*گروه بانکـی ،

موج پنجم بانک دی شروع شده و تا 170 حداقل می تواند باشد.در خصوص بانک ها فقط توصیه در حد نظارت است.

*در گروه موادغذایی

لیدری بازار امروز هم این گروه بود.غشان و مهرام را قبلا در حمایت عرض کردیم.گروه شایعه ی دوباره افزایش نرخ را در دل دارد.شنیده شده نرخ هر کیلو شیر 32% گرانتر شده است.

*در گروه کاشی و سرامیک

لیدر دوم بازار همین گروه بود.گزارش کسرا تعدیل 2% عایدی 92 را داشت اما نکته ای در انتهای گزارش داشتیم و ان افزایش 50% ظرفیت تولیدات بود.یعنی از 8000 تن به 12000 تن.بسیاری شنیده شده که کسرا هدف 10000 تومانی را دارد.در خصوص کچینی نیز زمزمه های 1100 تومان مطرح است.

*در گروه پتروشیمی

دیدیم که با کناره گیری لیدر ها شسینا و شفارس به میدان تاختند.در این بین شیران را داشتیم که صف خرید شد.بد نیست بدانید در رینگ پتروشیمی بورس کالا عرضه ی محصول این شرکت در حال انجام شدن است.

*گروه پالایش

شنیده شده شرکت مادر توتال که شرکتی فرانسوی است قصد دارد با ایران دوباره ارتباط برقرار کند.در این راستا به علاوه ی خبری که خبر از رفع مالیات بر ارزش افزوده ی شرکت های نفتی میدهد می توان انتظارات مثبت از اعضا را داشت.

*گروه قندی

در این گروه با توجه به ریسک های سیستمیک انتظار نوسانات مقطعی بالاست.در این گروه قلرست در کف و برای مناسب است.

دوستان توجه داشته باشند با توجه به بررسی هایی که مدیریت داشته اند امکان پاسخ گویی در این بخش نیست.لذا ناگزیر برای طرح سوال از بخش پرسش و پاسخ استفاده نمایید.در خصوص سوالاتی که مخصوص این بخش است،انعکاس نظرات به بنده صورت خواهد گرفت.

پایدار باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

  1. ممنونم بنده همیشه از مطالب شما دراین قسمت واقعا لذت میبرم..ولی ارزش ذاتی شیران وکسرا روهم لطف میکردید ذکر میکردید …بنده عضو سایت 6ماه هستم ولی به نظر بنده این بخش نمره 20 دارد تا بخشهایه …..امیدوارم در همه مراحل زندگی پر سود باشید

  2. من وساپا 3 ماهه پیش روی 131 تومان خریدم… به نظرتون تارگتم باید روی چند باشد؟ چند روزیه که وساپا پایین شده قیمتش… امروزم 126 تومانه که! به 145 هم رسید ولی خارج نشدم چون انتظار بیشتری داشتم… میشه توضیح بدین ممنون

نطر گذاشتن