بر بام بازار یکشنبه 12 آذر…

224
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 12 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 2Rating:
 

سلام به همگی

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

احوال شاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد 371.91 واحدی به مرز 33000 واحدی رسید و هفتمین روز معاملاتی اخیر از ابتدای رشدش را پشت سر گذاشت امروز حجم معاملات نیز خوب و بالا بود، فملی ، ومعادن، کچاد ، کگل ، شبندر، پارسان و فولاد از شاگر اول ها بودند که تقریبا چند روزی است که در شاخص شاگرد اولند،  منجر به رشد 1.14 درصدی شاخص شدند، همچنان فلزات اساسی و معدنی ها و پتروشیمی ها پشتیبان شاخص هستند.

ارزش معاملات نیز به 1,810.835 رسیده است.

خبر هایی خوبی از بورس کالا آمده است.

به گفته ی مسئولان بورس شاخص در مدار صعودی قرار دارد.همان مسئول اشاره کرد که نسبت خریدار حقیقی و حقوقی در بازار بسیار به هم نزدیک شده است(هر دو حدود 50 درصد).بالا آمدن حجم خرید حقیقی ها نشانه ی خوبی است ولی به زودی به اشباع خرید از بازار خواهیم رسید و بعد از آن بازار نسبت به نوسانگیری شدت بیشتری خواهد داشت.

عدد شاخص 33,113.4 واحد

 

اما معاملات گروه های صنعت:

 

* خودرویی ها روز اول هفته را متعادل شروع کردند.وعده های زیادی مبنی بر حمایت و وضعیت قیمتی آنان وضع آنان را کمی بهتر کرده اما وعده دادن یک بحث است و اجرا کردن یک بحث دیگر.

این جمله دقیقا جمله ی دیروز است اگر مطالعه کرده باشید،امروز این گروه برخلاف دیروز رنگ باختند و همانطور که میبینید عمده ی اعضا منفی شده اند.خگستر ختوقا خفناور و خشرق بهتر و مثبت ظاهر شدند.

بقیه اعضا در منفی و حتی صف فروش بسته شدند.

خاور هم به محدوده ای که در نمودار مطلب (وضعیت جاری ایران خودرو دیزل) گفتیم رسیده و صف فروش را تجربه کرد.

مانند دیروز باز هم دوستان آگاه باشند که مثبت های این گروه پشتوانه ی خاصی ندارد همین طور میگوییم مثلا منفی های پترو ها پشتوانه ندارد.لذا در انتخاب صنعت دقت کنید و مراقب معامله هایتان باشید.این روزها به مدد شاخص تقریبا اوضاع کلی خوب است اما همیشه این طور نخواهد بود.

لیزینگی ها در بین این گروه ولغدر و ولصنم تقریبا در مثبت کاملند..

 

*گروه بانکی ،فعلا ارزیابی خاصی نداریم،امروز سمایه هم پس از اعطای 20درصدی بازده به سهامدارانی که در ایام بازگشایی خریدند استراحتی به خود داد و در منفی بالایی بسته شد.

وپارس ودی وسینا وکار امروز مثبت بسته شدند.وکار چهارمین روزیست که در درصد بالا معامله و بسته می شود.


*در  ساختمانیها  دو روزیست که بهتر معامله می شوند. ثباغ ثمسکن ثتران و وساخت عملکرد بهتری نشان دادند.ثتران و آس پ دیروز منفی بودند. ثنوسا  مثل دیروز صف فروش دارد. و این ها هم گویا همانند خودرو و سیمان و سرامیک و قندی ها در سردرگمی و منتظر افزایش نرخ با توجه به نهادهاشان هستند.گویا نهاده های ساختمانی رو به افزایش قیمت گذاشته در صورتی که محصول آنان تغییری نکرده است.ثامان صف فروش دارد، از دید تکنیکی به فیبو اکسپنشن 50% خود رسیده و متوقف شده است.

نمیدانیم آرزو کنیم نرخ ها بالا رود تا گروه خوب شود یا اینکه پایین آید تا قدرت خرید مسکن برگردد !؟


*در گروه سرمایه گذاری  وبانک و صندوق که دیروز مثبت بودند امروز رنگ باختند.وتوشه هم بعد از پنج روز معامله ی خوب در درصد های خوب و بالا در منفی به سر میبرد.اما وملت بوعلی و ونیکی از منفی های امروز.وصنعت وبهمن از بهترین ها.

آنقدر در مورد ونیکی بد گفتیم که انگار امروز بهش برخورد و تحرکاتی نشان داده است…

ونیکی مدت هاست که از رونق افتاده به نظر میرسد باید پرتفوی خود را تعدیل کند.

وامید و وغدیر هم مثبت بسته شده اند.گویا صف خرید غدیر از دیروز 5-6 بار عرضه شده است.امروز غدیر در اواخر بازار بسته شد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

امروز مانند دیروز همگی همصدا نبودند.برخی نظیر قنیشا قمرو قلرست قنقش ترجیح دادند قرمز شوند و بعضا صف فروش تشکیل دهند.بهترین عملکرد قهکمت قشرین و قصفها بود.بقیه هم کم وبیش متعادل.

 

در گروه موادغذایی  به جز غشصفها تقریبا همگی با رنگ سبز به کار خود پایان دادند.وبهشهر غالبر و غشاذر از برترین ها بودند.

 

* در گروه کاشی و سرامیک  عجب سهمیت این کترام هر روز اعداد و ارقام در یک سمتند:یا خرید یا فروش! امروز هم در فروش.امروز در کساوه مانند دیروز نبود و منفی بسته شد. فقط کچینی کسعدی مثبت بودند.کهرام هم منفی بود.این گروه واقعا سر در گم هستند خیلی مراقب باشید که سرعت نوساناتشان بالاست.


*گروه سیمانی ها  هم کم وبیش نوسانیند.ساروم سدور و سغرب بهتر از بقیه ظاهر شدند سشمال هم بدتر از همه،بقیه اعضا در تعادل مثبت و منفی.مساله ارز و وام و نهاده را را برای این گروه و گروه بالا جدی بگیرید.


*در گروه پتروشیمی  امروز شخارک کرمانشاه شپلی شسینا شکلر و شگل عملکرد بهتری داشتند.

شدوص هم امروز همرنگ سبز ها بود.شپارس هم در منفی کامل صف فروش دارد.

از بقیه اعضا بخواهیم بگوییم هم در راستای اهداف خود در مثبت در حال معامله اند.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی ها که هم به جز منگنز که اندک منفی هم خورد همگی در مثبت بالا کنار رفتند.ذوب هم دو روزیست جالب به نظر نمی رسد گویا بورس کالایی ها و معاملات بلوکی خیلی به سهم جان نداده و شاید هم قرار است جانش را بگیرند،فملی و فاسمین فسرب امروز هم در درصد بالا بسته شدند، ،فخوز نیز یک رالی قیمتی را در پیش گرفته معامله ی بلوکی آن در راه است و امروز هم مثبت بود،فخاس دوست داشتنی هم به استراحتش نزدیک است، فایرا دومین روز منفی را گذراند.فنوال و فایرا بدترین عملکرد را دارند.

امروز برای زنگان معاملات 75,868 تایی را داشتیم و 3 میلیون متقاضی در 274.در فلزات جهانی به جز سنگ آهن افزایش را شاهد بودیم.

 

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبندر شبریز و شنفت همگی مثبت اند.شبندر متعادل شده.

شبریز یازدهمین روز مثبت خود را با  10 میلیون متقاضی به پایان رساند. اما در 0.03% بسته شد.

 

*در گروه برقی  به جز بترانس در منفی بالا و صف 1 میلیونی و بالبر که در منفی کمی بسته شدند بقیه با رنگ سبز به کار خویش پایان دادند.وضعیت تکنیکی جاری بترانس را امروز در سایت خواهم گذاشت.

گویا قیمت مس که نهاده ی این گروه است،رو به رشد است.بقیه اعضا در مثبت متعادلند.

 

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  به جز حفارس بقیه مثبتند.

رتکو امروز را نیز با صف تمام کرد،صف مپنا به 17 میلیون رسیده.

 

حفاری در محدوده ی اشباع است و دو روزیست که حواشی آن تقلا میکند.

فاراک  و فاذر  نسبت به مقاومتشان کم قدرت شده اند.

*گروه رایانه در این گروه زمزمه هایی مبنی بر قراردادهای مهم و سود آوری در آینده وجود دارد،

به جز افرا و رکیش بقیه منفی هستند. اما این منفی نشان از انتظار اخبار و توجه به آنان را دارد.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain,No Gain

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبافق و تعدیل فوق العاده !
نوشته بعدینگاهی به چارت ایران ترانسفو
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن