بر بام بازار یکشنبه 12 خرداد ماه…

208
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 12 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 2Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

همچنان بازاری مثبت اما با ترس و لرزی را می گذرانیم.نمی دانیم این حباب چیست که برخی از آن دم میزنند و در قیمت گوشت و میوه و کرایه تاکسی و … وجود دارد و حباب سرسختی است اما در بورس که اسمش می آید باید بترکد و بازار را مریض کند.جدای از آن تحریم که آمریکا زحمتش را بر گردن گرفته جو فوق مناسبی را برای نوسانگیری های 8% روزانه فراهم نموده و اینک باز اشاره می کنم که فروشندگان هیجانی از افسرده حالان فردا ها هستند.تحریم آمریکا چیزی جدید نیست اما نکته ای که در بلومبرگ به آن اشاره شده بود این بود که گویا عراق در حال اجبار سنگین برای جایگزین کردن بنزین های توتال فرانسه و کشور دیگری که در خاطرمان نیست  به جای بنزین ایرانی است و شخصا احتمال می دهم با این اوضاع شبندر کمی از بازارش را از دست خواهد داد.اما مدیرعامل مجتمع پتروشیمی تبریز در مورد اعمال تحریم جدید نسبت به هشت شرکت پتروشیمی که پتروشیمی تبریز را هم شامل می‌شود، گفت:‌ این تحریم‌ها از قبل اعمال شده بود و بار جدیدی اضافه نخواهد کرد.

در نهایت شاخص کمی با عدد 45300 مشکل دارد و چسبندگی نسبت به آن ایجاد کرده چرا که کمتر از یک ماه پیش هم در حال دست و پنجه نرم کردن با این عدد بود.

 

ارزش معاملات    1,341.852   میلیارد ریال

حجم معاملات      347.519    میلیون عدد

 

 $$$                 3620

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

از این گروه تا زمانی که خبر جدیدی نشود همین آش و همین کاسه که باعث تحرک 8% بالا و 8% پایین می شود،است.سایپا بالای یکسال و نیم در روند نزولیست و فعلا 94 از مقاومت های قویست .خگستر بتواند این بار پیروز شود تا 160 خواهد رفت.

 

*گروه بانکـی ،

خبر افزایش سرمایه،تامین نقدینگی جدید از راه مجامع و طرح فام و … گویا فصل جدیدی را برای گروه رقم زده.نوین ببینیم با 290 چه خواهد کرد.انصار با 250 کمی سر سخت است.البته با دامنه ی مقاومتی روبروست.در صادرات 124 و 130 و 140 از مقاومت هاست.

 

 

*در ساختمانیها،

احساس ضعف گروه مشهود است.از ثغرب انتظار نداشتیم اما گویا نگاه سایرین به این سهم است.وساخت و ثاخت توانستند بهتر دوام بیاورند.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

گروه با انگیزه و امید به تعدیلات و گزارش ها همچنان پایبند به رنگ سبز است.این در حالی است که یکی از مدیران عامل شان از اختلال در صادرات خبر داده بود.

نقل قول: با بررسی جوانب در شرق به نظر میرسد نماد بتواند امسال به سود 40 تا50 تومان دست یابد که عمده این سود از 3 محل افزایش مبلغ فروش / تسعییر ارز صادراتی و برآورد دست بالا در بهای تمام شده میباشد.
در یکی دو  روز آتی انتظار افزایش عرضه ها با توجه به رسیدن به مقاومت قیمتی انتظار داریم که در این صورت میتواند با یک اصلاح موقت فرصت مجددی را ایجاد کند.اهداف پیش رو 225 و 295 تومان.البته اساسا صادرات ریالی می باشد.

برای سفارس  نیز 260-270 دور نخواهد بود.ولی سیمان کرمان کمی هیجانی شده.

 

* قندیها ،

عده ای معتقدند که این گروه مدتهاست که در حال انقباض بوده و وقت حرکت شان فرا رسیده.در گزارش قشرین نرخ شکر را 1575 در نظر گرفته اند.با توجه به این قضیه دو سناریو مطرح است:اول اینکه اگر نرخ پایین بیاید شرکت قصد اعلام تعدیل منفی را خواهد داشت که منطقا چنین کاری را انجام نمی دهند و دوما اینکه…(میسپاریم به شما).قزوین نیز بر روی 730 یک کف نسبی ساخته است.

 

*در گروه موادغذایی

جدای از این همه رشد و خوشحالی که گروه دارد مهرام اعلام کرده به نسبت اعلام اطلاعات مالی قیمت سهم غیر مناسب رشد کرده است.کالبر هم در خصوص مقاومتش اشاره شد اکنون با این که هنوز سیگنال مثبت است ولی خسته شده.

 

*در گروه پتروشیمی

نقل قول: در شیران گفته میشود از محل تسعییر ارز و پوشش بسیار مناسب در 3 ماهه با تعدیل بیش از 30 درصدی مواجه است و سود خود را به بیش از 800 تومان خواهد رساند.با این شرایط امسال شیران به راحتی میتواند به بیش از 4000 تومان برسد.نمادهای واتی ولصنم وصنعت به خصوص واتی از پتانسیل بالایی برخوردارند.

با سرمایه جدید شپدیس با تعدیل 7درصدی سود 3773 ریال را به بازار اعلام نمود که این شرایط برای بهبود جو منفی ایجاد شده در پارسان و غدیر کافی است.

نکات مهم گزارش 3ماهه :
پوشش 22درصد از سود با توجه به آنکه بیش از یک ماه تعمیرات راداشت.
تسعییر ارز در 3 ماهه با دلار 3220 تومان و درهم 923 تومانی.
هزینه خوراک 768 ریال.
قیمت فروش هر کیلو اوره داخلی 3,500 ریال.
مرحله دوم افزایش سرمایه پس از دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به انتشار اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام به مبلغ 2,000 میلیارد ریال اقدام می نماید.
پتانسیل سودآوری شپدیس 500 تا 600 تومان برآورد می شود.

فارس نیز دوباره با رسیدن به 1000 تومان دچار نوسانگیری شد.

 

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

نمی دانیم بله یا خیر اما می گویند کاتد ملی مس در بورس کالا افزایش قیمت داشته است.کاما و ومعادن به بازار بازگشتند.کاما پس از مجمع 9% مثبت و معادن در اثر تعدیل 8% را از آن خود کرد.

فسرب همچنان بین 200 تا 230 مانده است.زنگان هم در حال نزدیک شدن به 300.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

شرانل هم نقل مجالس گشته و گویا از افزایش روغن سود می برد.

نقل قول:با توجه به سرمایه بسیار پایین در عین پرریسک بودن شتران هنوز نماد را به عنوان یکی از پربازده ترین ها با لحاظ شدت ریسک بالاست .شتران برنامه افزایش سرمایه 10 برابری را دارد سودآوری شتران در صورت برگشت مالیات میتواند سود شرکت را به بیش از25000 تومان برساند.
کارشناسان از اختلاف بیش از 60 درصدی ارزش خالص دارایی های شتران نسبت به قیمت سهم میگویند.

 

*در گروه دارویی

در مورد کوثر گفتیم احتمال ضعف دارد و امروز هم به واسطه ی 220 ضعیف شد.دالبر لیدر این گروه است اما شخصا شک دارم که فردا همین طور بماند.

 

وصندوق هم اینکه گفته شد پتروشیمی جم درلیست تحریم های اعلام قرار گرفته جو منفی را در نماد ایجاد نمود اما اثرات آن برا ی بازار مبهم است و به نظر نمیرسد بتواند تاثیر شگرفی را ایجاد کند.
جم اماده ورود به بازار با قیمت 1400 تا 1500 تومان میباشد که ارزش صندوق را به مراتب افزایش میدهد. مطمئنا اصلاح قیمت در صندوق به نفع خریداران جدید میباشد.

کف قیمت صندوق را400-410 تومان و هدف اصلی را 520-550 تومان میدانیم.اما در خصوص تکنوتار دو روزی است که یک حقوقی در آن فعال شده و خریدار است.احتمال ما همان 5 ژوئن است.

نقل قول: با توجه به بازگشایی و رشد شاراک و افزایش نمادهایی چون وبشهر وتوسم خارک و.. ارزش امروز وبانک به 770 تومان افزایش یافته .
هدف وبانک را 520 تا 540 تومان میدانیم. محدوده 450-460 به عنوان مقاومت قیمتی محسوب میشود.

 

همواره پر سود باشید… 

 

bashgah-banner
نوشته قبلیشفاف سازی مهم یک شرکت غذایی …!!
نوشته بعدیحمایتی از کرماشا
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

نطر گذاشتن