بر بام بازار یکشنبه 19 آبان ماه…

286
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 19 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 10Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

خب امروز بازاری منفی گذراندیم.به حکشتی توجه نکنید که بازار را مثبت کرده است.نیاز به استراحت برای بازار احساس می شود.نموداری رادر مطلب قبل گذاشتیم که می تواند راهگشای وضعیت شاخص باشد.

امروز متاسفانه وضع بازار ان گونه که باید می شد نشد.البته عملکرد ناظر در این بخش مناسب ارزیابی کردیم چرا که اصلاح بازار را با بازگشایی حکشتی اصلاح کردند.

در حوزه ی سیاست خارجی اوضاع را اخبار های شب گذشته به سمع همه رساندند.گویا وضعیت این گونه رقم خورده است که فتنه گرایی سران فرانسوی در خصوص تعیین خط مرزی اسرائیل کمی توافقات را کاهش داده است.اما به قول یکی از دوستان توافق باید آهسته و پیوسته باشد تا این که بخواهد آنی انجام شود.

در مجموع برای شاخص اصلاح بیش از 76300-76000 و 75700 را انتظار نداریم.

شنیده های امروز:

افزایش حالص ارزش داراییهای هر سهم پارسان به بیش از 1600 تومان و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 75 درصدی آن.

افزایش ارزش سرمایه گذاریهای وپاسار از بابت مالکیت این بانک بر میدکو و نیروگاه سیکل ترکیبی آن و امکان تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی سود هر سهم و قابلیت رشد قیمتی سهم.

افزایش ارزش دفتری هر سهم وبصادر به بیش از 130 تومان، قابلیت تعدیل مثبت 200 درصدی سود هر سهم از بابت فروش نیروگاه منتظر قائم و بلوک 11 درصدی وغدیر.

گروه خودرو

امروز در این اعضا خبری از صفوف خرید حجیم نبود.متاسفانه گروه به وضعیتی رسیده که بدون تحلیل خرید و فروش می شود.البته نا گفته نماند که رفع تحریم ها یا هر بهانه ای برای کاهش ان می تواند نیرو محرکه ای را برای لیدر مشخص سازد.امروز خودرو بسته شد.شخصا امیدی برای بازگشایی مناسب ندارم.

درسایر نماد ها اگر بخواهیم از لیزینگی ها بگوییم می توان اشاره ای به ولصنم داشت.این سهم در پرتفوی خود وآتی و وصنعت دارد که ارزش خالص دارایی خوبی دارد.همچنین شنیده شده که ذخیره ی کاهش ارزش دارایی خود را اگر آزاد کند می تواند سود مناسبی را اعلام کند.وضعیت تکنیکی ان هم در واقع در منطقه ی دودلی به سر می برد.احتمال صف خرید شدن هست.

گروه سیمان

در مطالب قبل اشاره شد که در این صنعت بویی از افزایش نرخ مازوت به مشام می رسد.نکته ای که باید به ان توجه داشت یکی اینکه آیا این افزایش تایید می شود.و دوم اینکه هنوز شرکت هایی هستند که مازوت برای امسال ذخیره دارند.پس برای برخی ازآن ها که در ادامه ی روز های بعد خواهم اورد نگرانی خاصی نداریم.

گروه قند و شکر

تنها گروه ناراضی بازار…اعضای این گروه بسیاری لغزشی عمل کرده اند.شاخص گروه صنعت کم کم خود را برای بازگشت آماده خواهد کرد.در این بین همچنان بر سهامدار بودن  قند لرستان اصرار داریم.

گروه پتروشیمی

در این گروه نیز دغدغه ها بر سر نرخ خوراک همچنان پایان ناپذیر است.شنیده شده که مخالفت هایی با نرخ 10 سنتی شده است.البته امیدوارم این نوع مخالفت برای کسب تخفیف بیشتر باشد نه افزایش بیشتر.در این بین انتظار همچنان برای متانولی و اوره ای ها (زاگرس شپدیس شفن کرماشا خراسان و شیراز) به دلیل افزایش نرخ جهانی مثبت است.همچنین برای نهاده های خوراک مایع نشیر شاراک و جم و البته وصندوق

گروه فلزات

شاید در بین لیدرها،معدنی وفلزات اساسی بی رمق ترین ها باشند.در این بین اشاراتی به کرات به کنور داشتیم.سهم فوق العاده که آرام و بی سر وصدا اراده کند 5% های خود را خواهد خورد.قبلا ذکر شد که نیمه ی دوم سال مخصوص این سهم است.اکنون نیز اشاره می کنیم که چند ماه آخر سال مخصوص فخوز و کبافق و معادن خواهد بود.سهم هایی نظیر کاما و فاسمین با تعدیل ها مناسب که منفی باز شدند همان هایی هستند که در استارت رالی برترین ها خواهند بود.پیش نهاد می کنم این ماه فخوز را جدی تر بگیرید.مثبت بودن بتا منفی های بازار نیر فخاس و وسدید نشان از بی تمایل ورود سرمایه به انها دارد.

گروه ساختمان

یکی از نکات مثبتی که دل افراد را به این ها گرم خواهد کرد این بوده که دکتر عبده تبریزی که اکنون به عضویت شورای عالی بورس در آمده است قبلا معاون وزارت شهرسازی بوده….دوستان خودشان نکته را بگیرند…

در این نمادها ثغرب فوق العاده پر پتانسیل است.

گروه پالایشی نیز اخیرا با توجه به تحقیق و تفحص بهتر است اصلاحی داشته باشند.شاید منتفی شدن افزایش سرمایه ی شتران موجبات فشار فروش را فرآهم اورده باشد.

گروه رایانه

امروز خرید های حقوقی در ابتدای بازار منجر به صف خرید در رتاپ شد.این گونه صف شدن ها خبر از روند مناسبی دارد.تجارت و بانک پارسیان از بازیگران هستند.سهم برای آینده توانایی رسیدن به 1000 را دارد.برای رکیش داران هم اگر حوصله ی افزایش سرمایه ندارند توصیه به خروج دارم.

در انتها گروه تجهیزاتی هم اوضاع مناسبی دارد که به جز مپنا بهتر است تا این هفته حفاری و بترانس تکنیکی دیده شوند.

پیروز باشید…

bashgah-banner

12 نظرها

  1. با تشکر از زحمات شما
    من مقداری سهام کروی در قیمت 320 تومان خریده ام بنا به توصیه دوستان اما شما درباره این سهم چیزی نگفتید میشه بفرمائید ایا این سهم هم مثل سایرینی که شما اشاره کردید رشد خوبی خواهد داشت یا نه و بهتر است عوضش کنم و اگر بله بفرمائید با چه سهمی تعویض کنم؟ ممنون

  2. خخخخخخخخخخخخخخخخخخیلی عالیییییییییییییییییییییییییییییی بود واقعا ممنون از زحمات شما خیلی وقت بود دوباره منتظر تحلیل گروه بندی بودیم از زحمات شما کمال تشکر را داریم واقعا شما در این سایت ودراین قسمت سنگ تموم میزارید کاش میشد در قسمت هایه این سایت از نظرات شما بهره مند میشدیم ..+++++++++++++++++++++++++

نطر گذاشتن