بر بام بازار یکشنبه 26 آبان ماه…

262
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 26 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 17Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

بازار امروز در راستای اخبار نه چندان دلچسب دیروز به رنگ های قرمز درآمد.شاخص در نمودار خویش در روند صعودی متعادلی قرار دارد که به نظر می رسد در حال دست و پنجه نرم کردن با سقف این کانال است.با توجه به کمرنگ تر شدن اخبار هسته و مذاکرات مثبت و گشایش دریچه ای جدید از تحریم ها در خصوص بانکداری و کشتیرانی به نظر می رسد کمی کار در گذر از این مرحله وقت گیر باشد.

در هر صورت نکته ی خوبی که وجود دارد این است که همه ی گروه ها منفی نیستند و می توان بازدهی خوبی را در بازار رو به اصلاح از آن خود کرد.در واقع بهترین نوع و مناسب ترین بازار ها ،همین بازار است که گرچه منفی است اما همه ی سهم ها از هم تبعیت گله ای نداشته و هر کدام به وقت خود پتانسیل خود را رو خواهند کرد.

خبر دیگری که شنیده شده در خصوص نرخ شیر است.به نظر می آید با آزاد شدن نرخ شیر مخالفت هایی شده است.

خبر دیگری که می تواند بهبودی برای پالایشگاهی ها باشد پذیرش نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی باشد.

ترین های بازار:

دارو (با توجه انتظار برای تعدیلات بیشتر و بازگشایی نماد های غایب)

سیمان(تخفیف نرخ مازوت مصرفی)

فلزات(انتظار برای رشد فلزات جهانی و حمایت شاخص گروه صنعت)

کاشی و سرامیک(انتظار برای توقف سایر نماد ها جهت تعدیل)

قند و نبات(رسیدن شاخص به حمایت معتبر که روز گذشته اشاره شد)

 

شنیده های امروز:

بهره برداری از پروژه بهینه سازی8500 تنی شرکت سیمان آبیک، افزایش NAV سفارس در پی افزایش قیمت سهام شرکتهای زیر مجموعه به بیش از 450 تومان، ارزش جایگزینی 2000 تومانی و قابلیت رشد قیمتی سهم در بازار.

واردات برخی از داروهای خاص از کشورکانادا و عرضه در بازار و تعدیل مثبت سود هر سهم داسوه از مبلغ 3702 ریال فعلی به 5000 ریال در گزارش 9 و 12 ماهه.

پیش بینی های شنیده شده:

مدیر پذیرش فرابورس گفت : این شرکت در آذرماه امسال شاهد عرضه های اولیه متنوعی خواهد بود. شرکت هایی که در فرابورس مراحل درج را به پایان رسانده اند در مراحل عرضه اولیه قرار دارند پس از درج اطلاعات در سایت کدال و تکمیل مراحل در شرکت سپرده گذاری آماده خواهند شد. علم الهدی درباره تعداد شرکت هایی که در صف ورود به فرابورس قرار دارند، گفت : 5 یا 6 شرکت در شرف عرضه اولیه هستند که از میان آنها می توان به شرکت توسعه خدمات بندری سینا و شرکت پتروشیمی غدیر اشاره داشت در صورتی که مجموعه تأمین اجتماعی و بنیاد مستضعفان سرعت را افزایش دهند می توانیم شاهد عرضه اولیه سهام پتروشیمی غدیر و شرکت توسعه بندری سینا در آذر ماه باشیم. مدیر پذیرش فرابورس در پایان در خصوص تعداد شرکت های پذیرش شده در فرابورس اشاره داشت: حدود 10 شرکت مراحل پذیرش را پشت سر گذاشته و در مرحله درج هستند.

پتروشیمی غدیر: 90درصد در اختیار تاپیکو

آ.س.پ سود پیشین 917 ریال بود  انتظار تقسیم سود حداکثری رادر مجمع امسال داریم.سهم با گذر از430 تومان هدف 513-520را در پیش گرفته است.

رتاپ :دیروز پارسیان و سرمایه گذاری پارسیس عرضه کننده بودند و نورددنا نیز خریدار این که نماد از مقاومت تاریخی 851 تومان گذر نموده اتفاق مثبتی است اما سهم نیاز به اصلاح دارد که در صورت اصلاح قیمت ورود توجیه پذیر و ازریسک کم تری با حداقل هدف1050 تومان برخوردار خواهد بود
در این سهم نیز ورود خروج سهامداران بازی های جالبی را به راه انداخته است.به نظر می رسد بانک تجارت تمایل دارد رکیش را با رتاپ تعویض کند.

وبیمه وملت
وملت با گذر از97تومان سیگنال قطعی رشد وآغاز فاز حرکتی جدید راشروع نموده(پیشنهاد نگهداری خرید در فاز اصلاحی)
وبیمه نیز با گذر از مقاومت نزولی 143 اهداف 160تا168 در اصلاح و می توان وارد شد.

مداران ح خروج نوسانگیران به هر قیمتی تقدم 123 سهم 273 خرید تقدم برای بازه 6 ماهه ارزنده به نظر می رسد.

وصنعت:به نظر میرسد بازی ها در وصنعت ادامه دارد گفته می شود فروش بلوک 2.73 درصدی ایران خودرو نیز مورد بحث قرار گرفته که درصورت عملیاتی شدن 18 تومان به سود وصنعت افزوده می شود
اهداف قیمت 340-360 .

پخش:انتظار از افزایش سود آوری به خصوص در 3ماهه پایان سال داریم برخی شنیده ها از سود 120 تومانی این نماد خبر می دهند این در حالی است که تقدم های سهم آماده معامله می شود که مطممئنا بازی ها جالبی در ان رخ می دهد و برای نوسانگیری پیشنهاد می شود.
نماد در محدوده 635 تومان با سطح مقاومت تاریخی خود روبرو می شود که گذر از هدف اصلی را تا 875 تومان بالا می کشد.

وغدیر: طی ۲هفته آتی گزارش ۹۳ و برآورد سود این مجموعه به همراه پارسان و پردیس به بازار اعلام خواهد که انتظار می رود حداقل سود اعلامی سود فعلی غدیر باشد .
از سوی دیگر یکی از زیر مجموعه های غدیر(شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر )خبر می رسد با همکاری یک شرکت آلمانی طرح احداث نیروگاه اختصاصی سیکل ترکیبی 235 مگاواتی هرمز ویژه صنعت آلومینیوم را آغاز نموده اند که میتوان به استراتژی غدیر مبنی بر حضور در پروژه ها نیروگاهی اشاره نمود.
محدوده حرکت سهم 520-580 تومان می باشد.

فارس: انتظار میرود فارس در ابتدا از تقاضای مناسب اما سپس با افزایش عرضه در قیمت 1837 تومان مواجه شد مقاومت قیمت نیز در مقطعی 1880 می باشد . از سوی دیگر دیروز هیات عالی واگذاری با حضور با حضور علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارائی و پور حسینی رئیس سازمان خصوصی‌ سازی، تشکیل جلسه داد  که بررسی واگذاری فارس به جلسه آینده این هیات موکول گردید در حال حاضر پتروشیمی پارس که 60درصد آن در اختیار هلدینگ می باشد اماده پذیرش و عرضه به فرابورس می باشد.

وبصادر:آزاد شدن سهم افزایش سرمایه نماد را با افزایش عرضه مواجه نمود با توجه به پتانسیل فروش دارایی ها و آگهی فروش بلوک غدیر  ریال صادرات در منفی امروز خرید مناسبی ارزیابی می شود بررسی اندیکاتورها و انرژی های سهم نشان از واگرایی دارند که افت فعلی و عدم رشد موقت را تایید می کند.

پیروز باشید…

bashgah-banner

4 نظرها

  1. باسلام آقای عباس زاده نظر شما در موردخرید سهام چکارن چگونه است؟ باتوجه به اینکه طی یک سال گذشته قیمت این سهم از160 تومان به 700 تومان رسیده بازهم با افزایش قیمت آن رو به رو هستیم؟ ممنون از راهنماییهای خوبتون.

  2. با سلام
    ضمن تشکر بابت تحلیل خوب و زیبای شما می خواستم بدونم پس از واریز بهای اسمی هر سهم-100 تومان- فرایند تبدیل حق تقدم به سهام چگونه است ایا زمان خاصی باید طی شود یا بسته به شرکتها این زمان متفاوت است.
    متشکرم

نطر گذاشتن