بر بام بازار یکشنبه 26 آذر…

196
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 26 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 16Rating:


 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام عزیزان

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد 141.60 واحدی در مرز 34000 واحد قرار دارد که به نوعی رکورد محسوب میشود. فولاد کگل شبندر فملی ونوین شبریز و غدیر از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد  0.42 درصدی شاخص شدند.رفته رفته به پایان ماه و تسویه های اعتباری نزدیک میشویم.از طرفی در خصوص مسائل هسته ای ، دول غربی خواستار تعلیق سازوکار نیروگاهی در وهله ی اول و متوقف کردن موثر و دائمی آن در وهله ی دوم هستند که منتظر پاسخ ایران در مذاکرات ژانویه خواهند بود.

 

امروز ارزش معاملات بالایی در حدود 2,065.463 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص  34,090.90 واحد.

 

تقاضا در چین برای فلزات اساسی بهتر شده.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها،امروز برخلاف دیروز که روند متعادل رو به بالا را داشتیم،با افت قیمتی تقریبا اکثر اعضا مواجه بودیم که خود گواهی بر این موضوع است که همچنان گروه به ترزیق نیرویی تازه و پایدار نیازمند تر است تا اخبار مقطعی و آنی.آزاد سازی قیمت ها نیز به درد این گروه چاره ساز نخواهد بود.

به جز خمحرکه  با 1.53%سایر اعضا قابل توجه نبودند.

خزامیا خاور خگستر خکاوه ختوقا بیشترین افت را متحمل شدند.

* لیزینگی ها  امروز ولساپا هم دیگر مثبت نبود لذا گروه در افت قیمتی یا شاید استراحت مقطعی به سر میبرند.

*گروه بانکی

نیمی مثبت اند و نیمی منفی ملت پارس وکار سمایه از منفی های متعادل و پاسار انصار تجارت هم در مثبت های اندک.

دی و سینا هم بهترین عملکرد را داشتند.

 

*در  ساختمانیها همچنان بهتر معامله میشوند البته سردرگمی در جابه جایی صف را نیز دارند نظر نمی رسد که این وضعیت از فاند قوی حکایت داشته باشد.آس پ همچنان مثبت. ثشاهد بهتر از دیروز و همراه با صف کوچک خرید .کرمان نسبت به دیروز بسیار بد عمل کرد.وساخت هم متعادل شد.

زمزمه ها از ثبات قیمت مصالح و مسکن خبر می دهند.

 

*در گروه سرمایه گذاری وملت به مثبت دیروزش وفادار نماند.

امروز وصنعت دوباره منفی شد.وسپه تغییری نداشته.وصندوق مثبت بسته شد. وتوشه صف فروش ندارد اما منفیست.ونیکی هم متعادل شده و دیگر صف ندارد.

امروز غدیر بر خلاف دیروز اقبال سهامداران را به همراه نداشت.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

از قپیرا میگوییم که در راستای دیروز در مثبت خوبی بسته شده گویا برای افزایش سرمایه آماده شده.

اعضا از دیروز بهتر و متعادلتر شده اند از بین آنها به قپیرا قشیر قصفها قشکر قشهد قهکمت اشاره داریم که حال روزشان بد نبود.

قمرو قنقش و قزوین در پایان ساعات معاملاتی از رونق افتاده و در منفی بسته شدند.

 

*در گروه موادغذایی  غالبر دیگر مانند دیروز در مثبت بالا بسته نشده و کمی منفی شد. غبهنوش سه روز است که منفی شده.غبشهر غدام و غپاک از بدترین های گروهند.

حال غاذر خوب است.و غبشهر و غمارگی  که در صدر دیروز بودند عرصه را با رنگ قرمز ترک کردند.


* در گروه کاشی و سرامیک در راستای دوروز مجموع گروه به جز کترام و کچینی و شاید هم کلوند خوب بود.

کهرام کساوه و کنیلو برترین تقاضا و معاملات را داشتند.

 

*گروه سیمانی ها  به خوبی دیروز نبودند.خاطر نشان میکنیم که وقتی رونق و تحولی در صنعت روی ندهد،اخبار مربوطه نیز در حد چند روز اثر خواهند داشت و نمونه ی این جمله در خودرو سیمان کاشی و ساختمان و … بارز است.

سغرب بدترین عملکرد را داشت. و سپاها و سخزر از برترین ها.

 

*در گروه پتروشیمی به طور کلی گروه هنوز در حال تعادل مثبت است و از آن رالی های پر قدرت ظاهرا خبری نبود، شدوص امروزش را با مثبت بالا به پایان برد.شیراز همچنان منفیست .شمواد صف سنگینی دارد از نوع فروش گویا گزارشی مبنی بر تعدیلات منفی در خصوص پیش بینی موجود است،نماد های پارسان شاراک شخارک زاگرس شپارس شلعاب شکلر شفارا بهتر بودند و  شپترو هم در صدر نیست.در خصوص پارسان تعدیلات زیر مجموعه در خور توجه هستند.

از منفی های سنگین امروز به شمواد شفارس اشاره میکنیم.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در کانی معادن کگل کبافق کنور کمنگنز در مثبت خوبی هستند،اما کاما و کچاد منفی ،حال کروی باز هم خیلی مساعد نیست، فباهنر دیگر در صدر نیست و به جایش از فولاد(با صف سنگین) ذوب و زنگان میگوییم،فرآور فخوز فخاس مثبت اندکی دارند.

فباهنر فسرب فنوال و فنورد عملکرد جالب توجه ای نداشتند.

عده معتقد هستند که حقوق مالکانه ی دولت یا کم تاثیر است یا اجرایی نخواهد شد.

زنگان صف خرید دارد.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  .شبندر مثبت خوبی خورده و متعادل است. 

شبریز صف 5 میلیونی دارد،اما امروز در مثبت کامل به سر میبرد.

شبهرن منفی و شنفت مثبت و متعادل.

 

*در گروه برقی امروز اعضایی که چند روز بود درجا میزدند به دور رقابت مثبت وارد شدند و خودی نشان دادند. منظورمان بکاب بالبر بکام و بشهاب است که تحرکات مثبتی داشتند.

بترانس منفی بالایی خورده و بموتو و یسوئیچ هم در منفی اندک به سر میبرند.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  امروز درگروه مهندسی وضعیت به خوبی دیروز نبود و مپنا که 12 میلیون تقاضا دارد و رتکو هم به سرعت رویه ی خود را از دیروز تغییر داد و در منفی بالا بسته شد.

حپپترو حتاید و توریل هم بد نبودند.

 

حفاری  گفتیم که درگیر منطقه ی 250 است لذا سهم به خوبی دیروز عمل نکرد،همچنان که حفاری نیز طرح های عملیاتی جدیدی در پیش دارد.اما فاراک فاذر فلامی تقریبا در مثبت کامل و بعضا صف خرید.

 

*در گروه رایانه مرقام و افرا هم با صف فروش روبرو هستند.

 

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلییکشنبه 26 آذر
نوشته بعدیشرکت: گرانیت بهسرام منتهی به 1391/12/30 دوره 6 ماهه
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن