بر بام بازار یکشنبه 29 اردیبهشت ماه…

180
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 29 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 19Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

امروز را به خیر رساندیم چراکه انگار شاخص به کف کانالش واکنش نشان داد.امروز روزی خاص بود در کل امروز را به بخش تقسیم میکنیم.افرادی که اقدام به فروش کردند و اکنون صف خرید آنچه که فروختند را نظاره می کنند و دسته ی دوم کسانی که از فرط خوشحالی از نوسانگیری امروز نمی دانستند چه کنند.خب مزیت های نسبی افراد هم در همین است که برخی می دانند و برخی نه.

برسیم به مهمترین عاملی که این وضعیت را رقم زده است؛گفته شده که بالاخره صادراتی ها معاف شدند…متن این خبر را نقل مستقیم می کنم:

به منظور اجرای احکام قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15 دی ماه 1389،‌ رابطه مالی و نحوه تسویه حساب بین دولت و وزارت نفت، 14.5 درصد از ارزش نفت (نفت خام و میعانات گازی)‌ صادراتی و میعانات گازی تحویلی به مجتمع‌های پتروشیمی و سایر شرکت‌ها،و مبالغ واریزی بابت خوراک پالایشگاه‌های داخلی براساس قیمت فرآورده‌های نفتی به قیمت فروش داخلی سال 1392،‌ پس از کسر هزینه‌ها معاف از مالیات و تقسیم سود سهام ،به عنوان سهم‌ آن شرکت تعیین می‌شود.

پالایشگاه‌هایی که خوراک نفت خام و میعانات گازی را به نسبت سهم صادرات فرآورده‌های خود به قیمت مذکور در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها (95 درصد قیمت فوب خلیج فارس) خریداری و بهای آن را به صورت ارز و از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به حساب‌های مورد تایید خزانه‌داری کل کشور واریز می‌کنند،‌ مشمول مفاد جزء یک بند “ح” ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نمی‌باشند.

بر این اساس، این پالایشگاه‌ها از پرداخت سهم توسعه ملی که در قانون بودجه سال جاری 26 درصد تعیین شده بود، معاف شدند و این سهم را پرداخت نخواهند کرد.

لذا با این انتشار و اصلاحیه گروه جانی تازه گرفته اما دقت داشته باشید که گزارش مشروط است (رنگ نارنجی).پس برای کسب حداکثر بازده در انتخابتان دقت کنید.امروز در صورت تقاضا تکنیکال شبندر را قرار خواهیم داد.

 

ارزش معاملات    1,650.440 میلیارد ریال

حجم معاملات       281.499     عدد

 

 $$$                 3460

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

خکار و ختوقا همچنان از برترین ها مانده اند.خگستر نیز شروع کرده است.در خصوص گسترش سرمایه گذاری دو مطلب پیش هدف نوشتیم.

 

*گروه بانکـی ،

برای بانک دی از دید قیمتی انتشار افزایش قیمت را داشتیم اما بر سر تحلیل زمانی آن فاصله ی زمانی زیاد است چون قدرت خریدار زیاد اما استمرار آن کم است.120 را مقاومت میبینیم.

ملت اگرچه مثبت ولی فعلا جان ندارد.

 

*در ساختمانیها،

امروز ثغرب از اولین ها بود که بازگشت.آس پ و ثتران نیز همچنان پر طرفدار اما برای ثتران 140 کمی سخت است.آس پ یکم مشکوک به صعود می زند.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

سیمانی ها از چهار بعد حائز اهمیت شده اند…

1-      نرخ ارزشان

2-      صادراتشان

3-      کف نموداری شان

4-      تاخیر فاز دوم شان

قبلا در خصوص اهداف برخی ها نوشتیم.

 

* قندیها ،

این گروه داشت خوب میشد که نقدینگی از آن رو برگردانده و دوباره متوجه سایر گروه ها شد.

البته قلرست گزارش خوبی داد که مورد قهر بازار قرار گرفت.گویا پتانسیل خوبی دارد.

 

*در گروه موادغذایی

غمهرا کمی آرام گرفته اما خریدارانش خیر…

 

*در گروه پتروشیمی

بلوک 17 درصد سهام هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس شامل 4 میلیارد و 214 میلیون و 64 هزار و 370 سهم به قیمت تابلو بورس در روز عرضه(معادل بسته شدن قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه 30 درصد به شرط آن که از 1300 تومان کمتر نباشد در آینده نزدیک در بورس اوراق بهادار عرضه می شود.

شخارک اولین ها بود که بازگشت.پدر هنوز قرمز است.خراسان حامل تعدیل مثبت بوده.کرماشا هم از خط حمایت بازگشت.در مورد شکربن هم اظهارات مثبت زیاد است.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

بین سایر اعضا کنور خودش را جدا کرده.در بین فلزی ها هم فباهنر و زنگان مستعد ترند.

ذوب دوباره از 280 بازگشت.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

بلوک شراز در قیمت 25613 ریال قیمت خورد، پارسان خریدار بود.

 

 

همواره پیروز باشید…

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیافزایش قیمت بنزین
نوشته بعدینرخ خوراک پتروشیمی ها اینگونه رقم خورد
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

نطر گذاشتن