بر بام بازار یکشنبه 30 تیر ماه…

294
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 30 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 21Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

امروز بازار با تقاضای خوبی شروع به کار کرد و تا اواسط خوب پیش می آمد.اما رفته رفته فشار عرضه ها بر روی اکثر نماد ها شدت گرفت.در عوض در گروه قندی شاهد بود عرضه ها کمتر شد و تقاضا بهتر…

این که بگوییم چه عاملی سبب ساز عدم انسجام این صف ها شد می توان به سه عامل اشاره داشت:

1-     کسب سود یا نوسانگیری بسیاری از افراد در بازار مثبت که معمولا رایج و مرسوم است و باعث می شود عرضه شدت بگیرد.

2-     جذابیت گروه پتروشیمی و فروش باقی اعضا از سایر گروه ها برای ورود به برخی سهام ممتاز که به آنها اشاره خواهیم کرد.

3-     نزدیکی شاخص به مقاومت خود در 55300 که در صورتی که موفق به عبور شود 56000 هزار  56500 نیز وجود دارد.عدم موفقیت نیز احتمالا شاخص را تا 54000 سوق دهد.از این رو تمامی این گفته در شکل زیر معین گردیده.

 Untitled

ارزش معاملات    2334 میلیارد ریال

حجم معاملات    623   میلیون عدد

 

$$$                3110

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

همچنان خمحور اوضاع مناسبی ندارد.اما این بدین معنی نیست که روزگارش همچنان منفی خواهد ماند.امروز در گروه خودرو نیمی نیمی قرمز و نیمی سبز بودند.خاذین و خپارس خمهر و خساپا از بهترین های صنعت بودند.در بخش لیزینگ هم انتظار زیادی نمی رفت.شاید بتوان گفت دلیل این امر موارد 1 و 2 بالا بودند.مطمئنا با افت دلار که این روز ها از آن زیاد گفته می شود،این گروه راه نرفته را خواهد رفت.

وایران در گزارشی که بر روی کدال گذاشت EPS خود را 297 ریال اعلام کرد که نسبت به حسابرسی نشده تغییری حاصل نکرد.اما در مجموع از این سهم از دید تکنیکی به خوبی یاد می شود.

اما وساپا امروز توانست طی گزارش در 3 ماهه 31% پوشش اعلام کند.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

در گروه سیمان نیز شاهد اصلاحات قیمت در مجموع زیر گروه ها هستیم.البته که گروه در میان مدت ارزنده است اما فعلا ترجیح به استراحت دارد.از دید تکنیکی اگرچه سپاهان سیگنال ورود فعلا ندارد اما مناسبتر به نظر می رسد.

*گروه ساختمان

ثاباد فعلا پیشتازی می کند.باقی گروه در حال استراحت هستند.ثمسکن هم افزایش سرمایه داد.قرار است تاثیر افزایش نرخ مسکن بر روی این اعضا شفاف سازی شود.

*گروه قند و نبات

قصفها در اوج البته که نیاز به اصلاح احساس می شود و اما رشد خوبی هم خواهد داشت.امروز قند مرودشت با 27% بازگشایی شد و در نهایت نیز با صف خرید بسته شد.قثابت نیز با حمایت از کف تکینیکی اکنون با مثبت بالایی روبرو شده است.

*گروه بانکـی ،

پست بانک بسته شد.امروز گردشگری و پاسارگاد زحمت سبز نگه داشتن گروه را بر عهده داشتند.صادرات نیز بازگشایی شد.10 تومان سود نقدی داد و 190% افزایش سرمایه دارد.

*در گروه موادغذایی

غمارگ و غبشهر همچنان در اوج هستند.در خصوص غشصفا و غشان نیز نظرات مثبت بوده.برای غاذر نیز تا 480 حمایت داریم.

وبشهر از سهم هایی است که از زیر مجموعه های خود منتفع شده و در زمان بازگشایی استقبال خواهد شد.

*در گروه پتروشیمی

جدای از کرماشا،شپدیس و مارون و شیراز نیز اذعان داشتند که نرخ کود اوره ی آنان نیز رشد خواهدکرد.بدین ترتیب مارون با 20%-پردیس با 11% و شیراز با 13% تعدیل روبرو خواهند بود.

اگر چه عرضه ها بالا بود اما پیروزی با تقاضا بود.شدوص نیز برای 3 ماهه 28% پوشش اعلام کرده است.برای پارسان نیز تعدیل مورد انتظار است.پارسان را حولی 830 معرفی کردیم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

اما در گروه سنگ آهنی شاهد رشد خوبی از کبافق،کاما و کمنگنز هستیم.در اساسی ها نیز فولای با افت بالایی مواجه بود که البته در زمان خودش اشاره به این امر داشتیم که استراحت لازم دارد.زنگان نیز ظاهرا نتوانسته اوج بگیرد و گمان نمی کنم این صف فروش دوام بیاورد.فسرب و فرآور نیز از سهم هایی هستند که احتمال رشدشان میسر است.

*در خصوص پالایشگاهی ها

در این گروه گفته می شود شرانل تا 1600 هم می رود.اما از آن طرف شاهد لغو مجمع شتران هم بودیم.

اخابر نیز در حال کسب مجوز افزایش نرخ است.

گروه دارویی نیز در حال استراحت.اعضا این گروه بلند مدت ارزنده هستند.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیغشان و برخورد به مقاومت
نوشته بعدیسخاش و هدف های صعودی و نزولی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

20 نظرها

  • وکار از بانک هایی است که تراز مثبت دارد اما به قدرت تجارت و ملت نمی رسد.اخیرا در 280 گیر کرد و الگویی بازگشتی را نصیب سهامدار نمود که با شکست 255 تثبیت شد.احتمال ریزش تا 230 در مرحله ی اول و 200 تا 212 در مرحله ی دوم وجود دارد.شما هم باید با این واقعه اقدام به فروش موقت یا حداقل کم نمودن حجم برای شناسایی سود می کردید.

 1. سلام آقای عباس زاده، به نظر شما چرا قند قزوین امروز بلاخره بازگشایی نشد؟ بنظر شما بعد از بازگشایی نگهداری بهتر است یا فروش؟
  در تحلیل امرو راجع به دارویی ها چیزی نگفتین؟ بنظر شما آینده دتماد به چه صورتی خواهد بود؟

  • در خصوص قند قزوین اطلاعی ندارم.اما شرایط خوبی از نظر نموداری دارد.420 و 500 از اهدافش است.
   اما دتماد در 1830 حمایت اول و در حوتلی 1650 حمایت دوم است.تا وقتی هم در 2000 تثبیت نشود خبری نیست.منتظر تثبیت این عدد بمانید.گروه دارو به نظر می رسد با توجه به مابه التفاوت بهای تمام شده بر اساس دلار و فروش بر اساس نرخ جدید ترازی مثبت ایجاد کنند.

 2. سلام آقای عباس زاده یک نکته من به گفته شما اطمینان دارم چون وقتی شما فرمودید زنگان بالا میرود من هنوز سهمم را نگه داشته ام و تا پیشنهاد فروش ندهید بنده هم نمیفروشم و امیدوار به صعود میمانم و نکته دیگر اینکه من چون در وقت نمایشگاه عضویت خریده بودم فرمودید که یکماه هم هدیه در ماه مرداد دریافت میکنید میخواستم بدانم میشود اطلاع رسانی کنید بازهم به خاطر پاسخهایتان ممنون

نطر گذاشتن