بر بام بازار یک شنبه 02 تیر ماه…

319
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 02 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 23Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

امروز شاخص کل با افزایش در ساعات اولیه خود را به بالای 48700 رساند اما این نماگر با شدت یافتن عرضه ها بر روی فملی فارس کگل و مپنا در نهایت با افت فرسایشی توانست در عدد 48600 آرام بگیرد.این روزها انتظار آرام و قرار بر روی شاخص را ندارم و همانطور که اشاره شد این هفته در صورت عدم اتفاق جدیدی که مصنوعی شاخص را بالا ببرد بهتر است این فرسایش برای رشد بهتر هفته های آتی ادامه دار باشد چرا که فعلا اشباع داریم و نیاز به کسب نیروی مجدد به به عبارت دیگر(فرصت معاملاتی خرید…)

در دنیای بین الملل به نقل از دنیای اقتصاد داشتیم که وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده که گروه ۱+۵ بعد از تحلیف روحانی به ایران پیشنهاد نشست می‌دهد. به نظر می‌رسد که با انتخاب حسن روحانی، تحلیلگران روسیه وارد فاز جدیدی از تلاش‌ها برای انجام گفت‌و‌گو‌های هسته‌ای شده و ظاهرا قصد دارد بی‌درنگ پیشنهادهای انتخاباتی رییس‌جمهور منتخب در بحث هسته‌ای را به آزمون بکشد تا شاید مانع از دست رفتن کوچک‌ترین فرصت در فضای بین‌المللی ایجاد شده باشد؛ فضایی که تغییر لحن رهبران جهان در مخاطب قرار دادن ایران در آن به وضوح دیده می‌شود.

ارزش معاملات     2,347.096 میلیارد ریال

حجم معاملات      880.303    میلیون عدد

 

 $$$                 3130

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

نه بهمن و نه خکاوه به دیروزشان وفدار نمانده و قرمز پیشه کردند.گروه مانند دیروز ان حال مثبت را ندارد.این گروه از آن گروه هایی است که خیلی وقت است سهامداران را منتظر نگه داشته و باید دید استراتژی دولت منتخب برای رفع تحریم ها و اختصاص یارانه ی تولید چگونه است.این بار سهم هایی که از بازار و حتی از چشم به دور هستند با صف خرید یا مثبت بالاشان گروه را سبز کردند.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

پایداری و اصرار گروه سیمان مبنی بر ادامه دادن آن به روند صعودشان نشان از آن دارد که خبر اختلالات صادرات خیلی بنیه نداشته و گویا فرصت ورودی را برای عده ای فراهم کرده است.از پیشتازان این گروه می توان به سدور و سفارس و سپاها و سشرق و سرود اشاره کرد.شاهد بازگشایی قدرتمند سیمان صوفیان در کمتر از دوهفته و 60% رشد هم بودیم که آینده ی خوشی را برای باقی اعضا از دید تعدیل رقم زده است.

*گروه ساختمان

صف شدن وساخت و امید به بهبود وضعیت ساختمان از دید رفع محدودیت ها و تهدید هایشان آنهم از طریق دل بستن به تامین مالی انها از طرف بانکها از یک بعد و رسیدن فصل تابستان بهانه ی خوبی را برای این صنعت فراهم کرده است تا این گونه سبز پوشی یک دستی را داشته باشند.در پایان روز اشاره ای به چند سهم خواهم داشت.

*گروه قند و نبات

البته که کمی جان گروه گرفته شده است و مانند دیروز نیستند و آنهم به خاطر نبود نقدینگی کافی و کمی دلایل دیگر است اما به نظر نمی رسداین گروه بخواهد درجا بزند.تقریبا همه ی گروه ها از فروردین 92 نوسان خوبی داده اند و فقط مانده تنها گروه شیرین بورسی.که مطمئنا با بازگشایی قمرو این گروه تکان خوبی خواهد خورد.

*گروه بانکـی ،

چیزی نمانده که از بانک ها نگفته باشیم.خبری که جمعه خدمتتان ارائه کردم به خوبی گویای تزریق جو مناسبی به این گروه بود و فعلا تا اینجا ادامه یافته است و باقی اعضا به این معتقدند که احتمالا در دولت منتخب آنها نیز تحرکاتی را شاهد خواهند بود.

*در گروه موادغذایی

این گروه هم از نظر تکنیکی بررسی شده است.مقاومت برخی اعضا آنها را از رشد بیشتر باز داشته است.وبشهر و غشان از این سهم ها هستند.اما مهرام همچنان ما را به تعجب واداشته است.برای غپینو انتظار نداریم همینطور ادامه دهد.

*در گروه پتروشیمی

فعلا استراحت لازمه ی این گروه است از ان طرف هم کمی دلار با جان این سهم ها بازی می کند.درکل ریزش آنها موقعیت های خوبی را فراهم خواهد کرد به خصوص انهایی که تحلیل شان را هفته ی پیش قرار دادیم.وپترو که این روز ها با خبر تعدیل مواجه بود اکنون صف میلیونی دارد و بالاترین هدفش فعلا 204 است.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

بازگشایی غرورآفرین ذوب! مطمئنا حال گروه را مساعد نخواهد کرد و همین طور هم هست.اما جدای از این ها که بگذریم خیلی ها از ارزشمندی سهم سخن میگویند شاید این دلیلی بود که سهم از ریختن بیش از حد خجالت بکشد.در سنگ آهنی ها فعلا کبافق این پرچم را در دست گرفته است.اگر بتوانداز 1820 به خوبی رد شود(که شخصا سهم را اشباع می بینم) نوید 2200 را می دهیم.بی حالی در گروه بالا رفته به حدی که آنهایی که بتا منفی دارند هم خسته به نظر میرسند.

*در خصوص پالایشگاهی ها

برای شراز یکی دو منفی دیگر شاید جذابترش کند.اما فعلا این گروه انگار دچار بحث های خاک خورده ی قدیمی نظیر بازگشت مالیات بر ارزش افزوده شده است.سایر عضا نیز متعادلتر به نظر میرسند.اما در خصوص شرانل باید گفت که به هدفش در 1352 تومان رسیده ممکن است کمی بازی کند.هدف بعدی شرانل در 1500 واقع است.در حال حاظر در حال شکستن خط میانی چنگال است.

فردا پر سودی را داشته باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

  1. سلام.ممنون از تحلیل ها و گزارش های خوبتان.خدا قوت
    میشه لطف کنید و در سایتتون یه قسمتی یا جدولی رو طراحی کنید که مقاومت ها و حمایت های هر سهم رو نشون بده.
    لطفا در صورت امکان مقاومت ها و حمایت های سهم های زیر بگویید.بسیار ممنون
    فولاد/ومعادن/کچاد/ذوب/شکربن/وغدیر/پارسان/شیراز/زاگرس/شراز/شبریز/سپاها/وصندوق/چکارن/رکیش/

نطر گذاشتن