بر بام بازار یک شنبه 03 آذر ماه…

278
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 03 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 24Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

خب امروز هم رسیدیم که همان اتفاقی که بازار دیروز به استقبالش رفته بود.اوضاع به نفع ایران تموم شد(نقل از نتنیاهو)

امروز تا ساعت 6 هیچ چیز مشخص نبود.اما با توجه به رفتار دیروز گویا عده ای از این توافق خبر داشتند.در کل خرید دیروز ریسک خوبی برشمرده شد.چرا که امروز در اکثر نماد ها حجم مبنا و حتی یک چهارم آن را نداشتیم.

در مجموع خواسته یا ناخواسته در بسیاری از سهم ها با این وضعیت موج 3 گسترده را تجربه خواهیم کرد.

شنیده های امروز:

شنیده شده با افزایش نرخ متانول در بازارهای جهانی و همچنین رفع موانع حمل و بیمه، بعد از این صدور محصولات پتروشیمی به بازارهای بین المللی با هزینه کمتری صورت خواهد گرفت و کاهش تولید پتروشیمی زاگرس جبران خواهد شد امری که افزایش سودآوری و تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی زاگرس را میتواند بدنبال داشته باشد.

شنیده شده با افزایش نرخ متانول در بازارهای جهانی و همچنین رفع موانع حمل و بیمه، بعد از این صدور محصولات پتروشیمی به بازارهای بین المللی با هزینه کمتری صورت خواهد گرفت و کاهش تولید پتروشیمی زاگرس جبران خواهد شد امری که افزایش سودآوری و تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی زاگرس را میتواند بدنبال داشته باشد.

شنیده ها حکایت از ارزیابی مطلوب فعالان بازار از برقراری طرح شاپرک،گسترش فعالیتها و فروش در نماد مداران و قابلیت تعدیل مثبت سود هر سهم از مبلغ 235 ریال فعلی به بیش از 500 ریال دارند.

شنیده ها حکایت از فروش منابع ارزی حاصل از صادرات در نماد کبافق و امکان افزایش سود هر سهم از مبلغ 3629 ریال فعلی به بیش از 5000 ریال در گزارشات 9 و 12 ماهه دارند.نکته ی مهم در خصوص این سهم بهبود صادرات و حمل و نقل اش است.

امکان تعدیل مثبت عایدات در نماد ستران از 1053 ریال تلفیقی فعلی به 1250 ریال با توجه به اثرات فزاینده افزایش سودآوری شرکتهای زیر مجموعه از جمله سیلام و سهگمت.

اما بررسی گروه ها:

*گروه خودرو و لیزینگ

امروز شبکه ی خبر اذعان داشت که تحریم خودرو سازی برداشته خواهد شد.این یعنی همان تسهیل مراوداتی که از آن نوشتیم.ورود قطعات،احیای فرآیند کسب و کار خودرو ساز ها،افت قیمت خودرو.در نهایت اگر بحث وام دهی هم حل شود،گل و گلستانی خواهند شد این صنایع.

*سیمانی ها

در خصوص نرخ مازوت تخفیفی حاصل شده.این که نرخ صادرات هم بالا رود یک گزینه ی ایده آل است.اما گزینه ی مطلوبی که پیش رو است صادرات است که قرار است انجام شود.انتظار یک اصلاح کوتاه را داریم.

*گروه پالایشگاه

امروز وضعیت گروه فرآورده های نفتی بسیار بد بود.علت این بد بودن را بنده از دید علمی به جهت نمودار و از دید بازاری تنها ناشی از روان معاملات می دانم.گفته شده است که نرخ نفت پایین آمده است یا به طور فرض دلار پایین خواهد آمد .تمام این مطالب درست اما عزیزان بدانید که این مسائل هیچ ربطی به گروه ندارد.گروه پالایشی به نرخ 95% فوب خلیج فارس نفت خام تحویل می گیرند و پس از پالایش به دولت می فروشند.آن هم با نرخ مبادلاتی(اگر صادراتی باشند).لذا نرخ دلار آزاد و نفت خام جهانی ارتباطی به گروه ندارد.از از دست دادن سهام خود در صفوف فروش بپرهیزید.

*گروه بانک

تحریم شبکه ی بانکی در لیست و اولویت نیست.اما این فرآیند می تواند سوئیف و احداث شعبه را در سابر نقاط جهان برای بانک های داخلی راحت تر کند.این امر صفوف تقاضا را برای گروه به ارمغان اورده است.

*گروه پتروشیمی

رفع تحریم و بازگشت پول نفت و البته رفع موانع حمل و نقل بسیار برای گروه مفید است.امروز نمادی نبود که خوب نباشد.

پیروز باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیدستاورد مذاکرات
نوشته بعدینکات طلایی دو سهم از گروه شیمیایی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن