بر بام بازار یک شنبه 05 آبان ماه…

219
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 05 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 27Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

بله دوستان دیروز از فشار عرضه های پایان بازار به نوعی می توان به بو دار بودن امروز پی برد.کار بازار به جای کشیده شده است که حساسیت آن به خبر های خوب حاشیه ای و سیاسی کم شده است.اما انتظار داریم که نماد هایی که شاخص را بالا کشیدند همان ها اصلاح شوند و سایرین جور آنها را نکشند.

فعلا درگیری ها بر سر نرخ خوراک تمام نشده اما سهامداران به سمت گارد و دفاع رفتند و ترجیح دادند فعلا فروش را اختیار کنند.به هر حال انتظار نمی رود که حامیان پتروشیمی این صنعت را تنها بگذارند.

در گروه پالایشی نیز گویا توافقاتی شده که نرخ 1% آلایندگی را از سود خالص به جای فروش کم کنند.

گذری بر کدال امروز:

نماد

چکیده ی گزارش

وضعیت

توضیحات

زنگان

صورت های مالی

پوشش مناسب و تعدیل با توجه به رشد سرمایه

پوشش  67%

قنقش

صورت های مالی

پوشش مناسب و تعدیل مثبت

18% پوشش در 6 ماهه و  تعدیل 4.7%

دتولید

صورت های مالی

پوشش مناسب و تعدیل مثبت

پوشش  57% تعدیل مثبت 20%

شنیده های امروز:

 

فلوله: این نماد که در صورت برداشت موانع پتانسیل مثبتی در حوزه خود دارد با تعدیل منفی از 610 به 360 ریال مواجه شد و در 6ماهه 59درصد معادل 213 ریال پوشش داد.
افزایش شدید بهای تمام شده مناقصه های برنده شده و زیان ده بودن این پروژه ها بریا شرکت و رکود فعلی در به اجرا رساندن آنها شرایط سهم را به این حال درآورده است.
بررسی گزارش نسان میدهد محصول لوله های نشکن اصلی ترین محصول شرکت می باشد که در گزارش 6ماهه میزان تولید و فروش این محصول را از 72 به 45هزارتن کاهش داده است .
سهم در کانال 300-150 میباشد که با شرایط حاضر بعید نیست به کانال پاینی زیر210 وارد شود.

فاسمین با تعدیل بیش از 50 درصدی سهم مثبت بازنشده که هیچ منفی نیز شد به نظر سهم مجدد به محدوده حمایتی 850 -830 بازگردد.
بازگشایی با این شرایط برای بازار غیرباور بود و سهم تنها به اصلاح پی به ای (5.48) پرداخت
کروی نیز مجدد در گذر از مقاومت 350تومانی ناموفق عمل کرد و بر اساس شرایط بازار با حمایت300تومانی روبرو است.
نکته مهم شرایط گروه و قیمت جهانی در نیمه دوم سال مناسب تر خواهد شد در نمادی چون کالسیمین سیاست افزایش مقداری در فروش و صادرات را در این برهه زمانی در دستور کار قرار داده است.

خپارس زیان خود را به 1377 ریال افزایش داد و مشمول ماده 141 قانون تجارت شد.
این نماد در 6ماهه 591 ریال زیان محقق ساخته.این خودرو ساز زیر مجموعه سایپا در تولید و فروش(مقداری) 62درصد از دوره مشابه عقب تر است.همانند سایپا اعلام نموده افزایش سرمایه از مل تجدید ارزیابی را دستور کار خود قرارداده که میتواند ذهر تعدیل سنگین منفی را کمی کم تر کند
سهم در قیمت اسمی بازگشایی خواهد شد.

فارس پس از تقسیم سود 73 ریالی دیروز در شرایط منفی باز شد.اولین پله حمایتی 1330 و سپس 1230 تومان می باشد.بحث کاهش نرخ خوراک مایع از جانب شرکت در حال پیگیری میباشد اما برخی خبرها نیز از عدم توافق خبر میدهد در هر حال برای سهامداران حقیقی خرید این سهم با اطلاعات فعلی و مبهم با ریسک همراه است به خصوص آنکه نمادی شاخص محور است که در صورت افت بازار میتواند با اصلاح مناسبی همراه شود.
نکته دیگر به دلیل عدم عرضه این سهم در بازار برخی گروه ها با اهدافی خاص درصدد جمع نمودن این سهم از بازار میباشند و نباید همواره از روی دست این حقوقی ها خرید نمود آنچه که هست در صورت خرید هدف از خرید مشخص باشد و حدضرر رعایت گردد.

وبصادر پس از افزایش سرمایه 152درصدی و ثبت آن اماده بازگشایی می باشد.وبصادر با سرمایه جدید سود خود را 109 ریال اعلام نمود و در 6ماهه 55ریال پوشش داد.قیمت تعادلی بازگشایی صادرات 890 ریال می باشد.محدوده 100-105 و120 تومان محدوده مقاومتی بازگشایی می باشد.صادرات قصد دارد برخی از دارایی های خود را به فروش برساند که در یکسال اخیر این بحث مطرح بوده و باید دید آیا محقق میشود یا خیر.سهم هر چه به ارزش اسمی نزدیک تر باشد از بعد روانی بازار را به خود بیشتر جلب خواهد کرد.

پیروز باشید…

 

دوستان غبشهر و وخارزم تحت نظرتان باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start

5 نظرها

  1. با سلام
    جناب اقای عباس زاده نمادهایی که افزایش سرمایه می دهند -مثل وبصادر یاالبرز-سهام جایزه چه زمانی اعمال می شود؟ و ایا اگر بعد از مجمع و قبل از اعمال جایزه سهام را بفروشیم مشکلی پیش نمی یاد؟
    متشکرم

نطر گذاشتن