بر بام بازار یک شنبه 07 مهر ماه

246
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 07 مهر ماهReviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 29Rating:

 

احوال شاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

امروز به هر زور و ضربی که شد بازار بالای 600 واحد را تجربه کرد.وضعیت بازار از دید روانی وسایر حواشی ان اصلا مناسب ارزیابی نمی شود.اخیرا برای کنترل دماسنج حرکت های جدیدی اجرا می شود.البته باید تقصیر را گردن هیجان  و التهاب بازار بیندازیم که این گونه منجر به تزریق فاز های مثبت و منفی می شود.غیر حرفه ای بودن سرمایه گذاران منجر به، به هم ریختگی شده و دومینوی بی نظمی را در بازارهای مالی ایجاد خواهد کرد.

در خصوص وضعیت سیاسی فعلا اتفاق جدیدی نداریم و باید تا هفته ی بعد صبر کنیم و ببنیم نمایندگان چه استراتژی را اتخاذ می کنند.

امروز در بازار وضعیت نا متعادل را شاهد بودیم.از ابتدا شاهد بوق تاخیر در مچینگ معاملات بودیم اگرچه که تازگی ندارد اما می تواند تازگی و نشاط خریداران را از بین ببرد.چندین خبر امروز اثرگذاری خاصی در بازار داشت.برای شروع می توان به گمانه زنی های دلار 3000 تومانی و تک نرخی شدن آن اشاره داشت که سبب ساز وضعیت قرمز رنگ در خودرویی ها شد.نماد خودرو نوسان 8 درصدی منفی داد.در گروه سیمانی نیز در برخی نماد ها چنین وضعیتی را شاهد بودیم.سشرق نیز در همین دام افتاد اما به نظر می رسد دوباره در حوالی 210 بازگشتی داشته باشد.اما از آن طرف در گروه پالایشی شاهد رسیدن اعداد منفی به صف های خرید بودیم.البته که در خصوص شبریز و شپنا خبر های 100 و 300 درصدی افزایش سرمایه آمده است اما رشد نرخ بنزین تا 1000 تومان نیز به گوش می رسد.باید توجه داشت که این رشد نرخ در سود عملیاتی موثر نخواهد بود چرا که خریدار محصولات پخش و پالایش است و نرخ آنها ثابت است.در خصوص گروه بانکی نیز از اول بازار بی رمقی مشخص بود و در انتها صفوف فروش به معاملات تخصیص یافت.نمی توان با این سرعت نظر داد اما در مجموع به نظر می رسد باید برای شاخص کمی درجا زدن را شاهد باشیم.شاخص هم اکنون در سقف کانال صعودی خود است.

ارزش معاملات    4316 میلیارد ریال

حجم معاملات    875  میلیون عدد

 

$$$            3110 (14:30)

شنیده های امروز:

ملی مس درشرایطی به 3908 ریال رسید که 60درصد خریداران دیروز را سهامداران حقوقی تشکیل داده اند روالی که طی مدت اخیر شاهد آن بودیم که بر ارزندگی سهم در میان مدت و بلندمدت  برای سهامداران حقوقی اشاره دارد .
گذر از مقاومت یاد شده هدف بعدی را 420-440 میتواند براورد نمود اما برد در این نماد با سهامداری است که دید یک ساله داشته باشد.

شتران در گزارش 6ماهه با توقف و تعدیل سود به احتمال فراوان مواجه خواهد شد این سهم شرایط گذر از 100 هزار تومان رادارا میباشد اما مرز روانی این مقاومت بسیار سنگین است.

دو نماد بترانس و رمپنا روز سخت و پرعرضه ای را دارند اگر قرار به گذر باشد باید حجم بالایی را بزنند و مپنا در 750 و بترانس در محدوده 600 مقاومت مهمی را پیش روی دارند.
در مپنا کماکان خریداران قدرتمندی همچون پاسارگاد را برای کسب کرسی دارد و بترانس با خروج سینافرآیند اما کماکان عرضه های صبانیرو و توسعه ملی دست از سرسهم برنداشته اند.
بترانس هدف 700 تومان را دارد.

فارس گزارش 12ماه 92 را به بازار اعلام کرد:
در این گزارش از تحقق 732 ریال در 12ماهه 92 خبر میدهد این در حالی است که خلیج فارس 817 ریال براورد نموده بود اما این پایان ماجرا نیست انتظار فعلی بازار سود 92 نبود بلکه طبق شنیده ها اعلام سود 93 با توقف و افزایش به بیش از 100 تومان به بازاز اعلام میگردد.
سهم در بلندمدت حرف های زیادی برای گفتن دارد به همین دلیل است برخی سهامداران قدرتمند در این قیمت ها بازهم ورود میکنند به خصوص آنکه عرضه مجدد فارس منتفی شده است و خیلی ها در پی جمع کردن سهم هستند.
در شرایط فعلی با رشدی که داشته محدوده 1200تا1350 افزایش عرضه ها رادر نماد خواهیم داشت.

ستران در صورتی که بتواند از مرز 490 گذر کند هدف بعدی 550 خواهد بود و احتمالا در معرض تعدیل 30درصدی خواهد بود.

وصنا آمادگی اعلام سود 55تومانی را در گزارش 9ماهه دارد شرایط برای ثبات و افزایش قیمت سهم کماکان فراهم است با برگشت توجه به ونوین ارزش ذاتی وصنا به مرز 400 نزدیک خواهد شد.

هدف قیمتی بوعلی 190 تا200 تومان میباشد حجم معاملات خوبی را دارد و نکته دیکر بحث افزایش سود سهم عنوان میشود بوعلی در 6ماهه 266ریال پوشش داده انتظار از افزایش سود به 40 تومان است.

هدف فعلی پارسان رشد تا محدوده 1170 تومان میباشد دقت داشته باشید با فرض افزود شدن شیراز به پرتفوی ارزش پارسان به بیش از 1400 تومان خواهد رسید و شرایط حاضر ارزش نماد را 1250 نشان میدهد.
سهم امادگی تعدیل و افزایش سود به مرز 200 تومان و سود سال مالی طبق انتظار را با رشد مناسبی همراه خواهد شد.

در فلوله قراردادهای جدید به زودی منتشر خواهد شد و عاملی برای حرکت یک سهم دورافتاده از بازار خواهد شد .
گفته میشود سهامداران حقوقی در حال جابجایی سهم در کدهای مختلف میباشد و این شرکت در حال توسعه قراردادهای خود را با قطر عراق و چند کشور عربی میباشد.
دراین حال مطالبت این شرکت در صورت وصول پاشنه آشیل سهم خواهد شد.
کانال فعلی قیمت در محدوده 150-310 تومان میباشد پیشنهاد میشود اخبار و روند قیمتی سهم را زیر نظر بگیرید.
این گونه نمادها همچون فسدید وسدید و فلوله با تحریم ها و کاهش فعالیت ها به حاشیه رفتند مطمئنا انتظارداریم در بلندمدت شرایط بسیار بهتری را کسب کند.

اما در نهایت وضعیت پتایر و پکویر را مد نظر بگیرید.ظاهرا پکویر با قیمت به درآمد 6 و سود حداقل 400 تومانی 2000 را کف قیمتی می داند.دید تکنیکی به این سهم خبر از شکست مقاومت می دهد و در نهایت فرابورسی و 5% است…

پیروز باشید

bashgah-banner
نوشته قبلیآییا این سهام های برمیگردند ؟!!
نوشته بعدیبازگشت این 3 سهم به مدار
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

6 نظرها

نطر گذاشتن