بر بام بازار یک شنبه 10 فروردین ماه 93…

285
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 10 فروردین ماه 93...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Mar 30Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

اوضاع بازار بورس همچنان افسار گریخته هست.به طوری که هنوز حامی ندارد و بازاری که کوچک است اگر حامی نداشته باشد قطعا زمین می خورد.یکی از وضعیت های پییچیده ی اقتصاد رکود دومینویی هست که گریبانگیر سایر بازار های موازی شده است.

مطلبی در انتهای متن درخصوص بررسی بازار مسکن قرار داده ام که نقل قول است و پیشنهاد دارم بخوانید.

در بازار سهام:

مپنا همچنان صف فروش است و بدون خریدار روزها را یکی پس از دیگری سپری می کند. جالب است حقوقی هایی که در قیمت های بالای 1000 تومان در صف خرید سهم قرار می گرفتند ،‌چرا حالا در قیمت های پایین تر سهم را حمایت نمی کنند؟! به نظر می رسد مپنا راهی 720 – 740 تومان خواهد شد. در صورتی که روند فعلی ادامه دار باشد امیدواریم متولیان بازار قانون گره معاملاتی را فراموش نکنند و سریع تر مقدمات روان شدن سهم را فراهم آورند.

در گروه روغن های صنعتی در روزهای قبل از نوروز در مورد شبهرن صحبت کردیم. الگویی مشابه سر و شانه کف در سهم رویت شد. بالاخره در معاملات دیروز قیمت به بالای خط گردن فرضی نفوذ کرد. با توجه به فعال شدن حقوقی ها روی سهم و همچنین اخبار مثبت پیرامون سهم به نظر می رسد اگر امروز هم قیمت مثبت باشد شاهد رشد سهم تا 3100 تومان باشیم.

در گروه بانکی بار دیگر شایعاتی پیرامون فروش بلوک پارسیان توسط ایران خودرو به گوش می رسد. فعلا 425 تومان مقاومت سهم است و محدوده حمایتی روی 385 تومان قرار دارد. به نظر می رسد خرید سهم با دید نوسان گیری در محدوده 385 تومان کم ریسک باشد.

اما در همین گروه تجارت پس از افزایش سرمایه به بازار بر می گردد. گفته می شود افزایش سرمایه تجارت تا پیش از مجمع سالیانه ثبت خواهد شد. شرکت سود سال 93 خود را با سرمایه جدید 162 ریال اعلام کرده است.

در گروه خودرویی سایپا که با شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها مواجه است یک گام دیگر به 200 تومان نزدیک تر شد. ظاهرا سهم قصد دارد یک تنه تا حوالی 205 تومان رشد کند و ترند نزولی را تست نماید.

در قطعه سازان خکمک که پس از یک ریزش سنگین با افزایش تقاضا مواجه شده ، امروز و فردا روزهای سختی را در پیش خواهد داشت. به عقیده بسیاری از کارشناسان بازار قطعه سازان سال 93 می توانند یکی از لیدرهای بازار باشند. به هر حال صحبت در این مورد کمی زود است. به نظر می رسد که به بهتر است تا گزارش سه ماهه این شرکت ها صبر کرد.

در گروه دارویی معاملات پرحجمی به خصوص بر روی دو میهمان تازه وارد شاهد هستیم. در حالی که تنها 6 میلیون برگه سهم کی بی سی عرضه شده ، دیروز 4 میلیون سهم داد و ستد شد. این در حالی است که روز گذشته نیز در حدود 1.8 میلیون سهم داد و ستد شده است. این بدان معناست که تقریبا کل سهم دست به دست شده و سهامداران تازه نفس وارد سهم شده اند. حال از این پس قدرت جبهه خریداران خواهد بود که به سهم سمت و سو خواهد داد.

در نماد اعتلا نیز در سه روز کاری گذشته ، بیش از 17 میلیون برگه سهم داد و ستد شده است. تحلیل گران بنیادی عقیده دارند ورود در این قیمت ها با ریسک بالایی همراه خواهد بود.

شاید امروز آخرین روز کم رمق بازار در روزهای بین تعطیلی باشد. به نظر بازار می تواند از راند دوم معاملات فردا جدی تر کار خود را دنبال کند و خریداران به طور نسبی وارد گود شوند. البته همانطور که گفتیم فعلا نمی توان انتظار خاصی از بازار داشت و باید منتظر روشن شدن ابعاد هدفمندی یارانه ها بود.

 درباره ی بازار مسکن (فایل ضمیمه)

کاربران عزیز برای دیدن  گزارش روزانه نماد های تحت نظر و جدول  سبد حرفه ای اینجا را کلیک کنید. 

موفق باشید…

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن