بر بام بازار یک شنبه 14 مهر ماه…

248
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 14 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 6Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

شاخص به هر طریقی که شده بالا می رود.کج دار و مریض این دماسنج گوشه چشمی به 67000 نشان داد و برگشت.یادش بخیر چه کسی می توانست این گونه تخمیت بزند پس از تهدیدات سیاسی شاخص 11000 واحد رشد کند.اما در نظر داشته باشید که این میزان افزایش نیاز به اتراحت قیمتی دارد.از طرفی با گزارش های 6 ماهه مواجه ایم که نقطه ی مقابل افت شاخص است.لذا می توان فرسایش را بهترین گزینه برای نماگر بازار دانست.منظورمان از این فرسایش یا زمانیست یا قیمتی.

ارزش معاملات    3161 میلیارد ریال

حجم معاملات    601  میلیون عدد

 

$$$            3063 (14:30)

خب دوستان در روز گذشته بابت مشکلات فنی دچار اخلال در عملکردمان شدیم و امروز ناگزیر شما را به دو مطلب امروز و دیروز دعوت می کنیم.

بازار در مجموع پتانسیل های خوبی را در پیش رو دارد اما باید دید سهام شاخص سازی نظیر فولاد و شبندر و غدیر و پارسان و … چه رفتاری از خود در مقابل مقاومت های پیش روی خود نشان می دهند.

فعلا خبر خاصی در بازار نمی چرخد و کمتر دیده شده که خرید های سنگین در نماد بزرگ انجام شود.

اما در گروه پالایشگاهی بنزین سازی شبریز و افزایش سرمایه ی 300 یا 400 درصدی شپنا و و 100% شبریز و طرح های تولید سوخت جت در شاوان می تواند محرک گروه باشد.در خصوص شبندر هم شنیده هایی مبنی بر تعدیل وجود دارد.لذا در این گروه به هر بهانه ای شده فشار تقاضا مشهود است.

در گروه سیمانی نیز با گزارش سشرق شاید انتظارات خیلی بر آورد نشد اما نکته ای که وجود دارد پروژه ی تولید سیمان سفید است که می تواند ارزش شرکت را بالا ببرد.

در گروه مواد غذایی باز شدن دامنه ی نوسان غالبر بسیاری را شگفت زده کرد.در واقع دلیلی وجود نداشت که این سهم دامنه ی خود را باز کند.در هر صورت این عوامل است که شخصا بنده را مایوس و ناامید می کند.

در گروه پتروشیمی نیز که لیدری در دستان شفن بود امروز با رسیدن به مقاومت گوشه نشین ها شدوص و شکربن و شسینا مجال معاملات پر رونق را غنیمت شمردند.

در گروه قندی کمی وضعیت پیچیده و دگر گون شده اما پیشنهاد دارم از روی نمودارشان نقاط خوب را پیدا کرده و حتما یک سهم را نگه دارید.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

 1. سلام.وقت بخیر
  در مورد غالبر مشخصا نقض قانون توسط ناظر بازار انجام شد.در واقع اعمال سلیقه و خواسته ناظر، شاید به خاطر منافع یکسری افراد.واقعا کسی نیست که جلوی این سلیقه بازی ها و دل به خواهی های ناظر بازار را بگیرد !!! بارها و توی سهم های دیگه هم چنین مواردی باز مشاهده شده.
  سهمی مثل فخاس یا … دوماهه با صف خرید داره معامله میشه ولی نمیره توی گره.اما سهمی مثل غالبر با اینکه هر روز 4 درصدش رو پر کرده باز میره توی گره.واقعا مضحکه !!!
  فقط بگم که من نه غالبر دارم نه فخاس.ذکر این مطلب هم به خاطر اینه که به قول آقای عباس زاده واقعا ناظر بازار (نه فقط در بحث غالبر بلکه موارد متعدد بی قانوی دیگر) ، سهامداران را مایوس و نامید میکنه.(البته سهامداران غالبر حتما خوشحال هستن.نوش جونشون هم باشه اما به واقع این سود خوردن شاید درست نباشه)
  امیدوارم واقعا یکی رسیدگی کنه به این سلیقه ای اعمال کردن ناظر بازار.
  اگه کسی هم حرف منو قبول نداره لطفا دلیلشو بگه.یا اگه قبول داره تکمیل کنه.
  موفق باشین.

نطر گذاشتن