بر بام بازار یک شنبه 16 تیر ماه…

376
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 16 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 7Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

دوستان امروز بازار را کمی بی حال تر از روز قبل دیدیم تا انجایی که برخی سهام از جمله مپنا یا توریل و … از درصد های مثبت به منفی و حتی برعکس نیز کشیده شدند.بازار خیلی وقت است در اشباع است و هر لحظه امکان پودر شدن صف های تقاضا وجود دارد.باید توجه داشت که امروز در حکم استراحت هم نبود چرا که خرید های گذشته نقدینگی را از بین برده و خواهد بود.دقت کنید زمانی که همه خریدار باشند کسی فروشنده نیست و زمانی که کسی فروشنده نباشد تغییرات قیمتی دچار تزلزل می شود.پس جانب احتیاط را در خرید رعایت کنید.انتشار اخبار حراج دوباره ی تاپیکو در بازار می تواند عرضه ها را برای تامین نقدینگی بیشتر و بیشتر سازد بهخ گونه ای که شخصا برای فردا انتظار دارم به جز برخی سهم ها و گروه هایی که کمتر رشد کرده اند مانند قند و نبات و کاشی و برخی غذایی ها،باقی گروه ها در تعادل مثبت به سر خواهند برد و انهایی که تخته گاز رفته اند نیز شاید در حد صفر تابلو باقی بمانند.

این جمله را سازمان بورس گفته است:ما با نوسانگیری موردی نداریم اما با نوسان سازی مشکل داریم.

و در نهایت اینکه نساجی ها افزایش نرخی در راه دارند.

ارزش معاملات    4648.671 میلیارد ریال

حجم معاملات     1.156    میلیارد عدد

 

$$$                3230

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

این گروه همچنان داعیه دار سبز بودن است.مطمئنا تعدیلات قیمتی که شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده رقم خواهند زد منجر به تازه کردن نفس صورت های مالی این گروه خواهد شد و ارمغان آور روزهای خوب.زامیاد سایپا خبهمن و خودرو از برترین ها و نگاه ها به این سهام مثبت تر است.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

عجب روز عجیبی است.این گروه تا منفی 4 هم حرکت کرد و رنج خوبی را تحمیل کرد.گروه خوبی است اما گروه های خوب نیز باید استراحت داشته باشد.هنوز می گویند برخی سهام هستند که تعدیل نداده اند.لازم به ذکر است عمده ی این تعدیلات از محل افزایش نرخ سیمان فله است.در خصوص سشرق شنیده شده است که ملزم به پرداخت ارزی است.

*گروه ساختمان

در این گروه نیمی مثبت و نیمی منفی هستند.تمرکز کمی از این گروه و البته سیمان جدا شده است.البته هنوز در خصوص آس پ اظهار نظر مثبت و ارزیابی خوب است.

*گروه قند و نبات

دوستی از ما درخواست کرده که سهام خوب معرفی کنیم.در این قسمت کم وبیش اشاراتی به طور یک روز در میان داریم.دیروز چند سهم از این گروه نظیر قشرین و قشیر گفتیم.امروز هم نظرتان را به لرستان و نیشابور جلب می کنم.این ها در مقاومت هستند اما پتانسیل تکنیکی و صف خوبی دارند…

*گروه بانکـی ،

گروه بانکی از آن گروه هایی که شاخص شان به تازگی از مقاومت رد شده و شاید نیاز به استراحت دارند.در خصوص ونوین و افزایش سرمایه اش از محل سود انباشته (سهام جایزه) زیاد می شنویم. ملت بنیادی اش هم سهم بدی نیست اگر خوب شکارش کنید.

*در گروه موادغذایی

غاذر سهمی خوب که گیر خودمان نیامد.نمودار این سهم عالیست.گروه با قدرت امروزش را با صف خرید به پایان برد.غشان مهرام غشاذر و غاذر از برترین هایند.

*در گروه پتروشیمی

در این گروه ضد و نقیض بالا گرفته است و در این زمان ما محکوم به تیز کردن گوش هایمان نسبت به خبر جدید هستیم.پارسان را در حوالی 800 اعلام کردیم و اکنون دوباره از مقاومتش در 1000 تومان روانی می گوییم.فارس امروز عرضه ی دستوری داشت و گرنه صف آن میباید بیشتر از این حرفا باشد.1100-1200 از مقاومت هاست.شخارک و زاگرس از برترین ها بودند.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

بازگشایی فخوز با 10% شاخص را تکان داد.کبافق در کوتاه مدت درجا زدن دارد.تمرکز بر روی سهامی رفته که جذابت کمتری دارند.

*در خصوص پالایشگاهی ها

در این گروه حدود 80% از اعضا برای مذاکرات در خصوص تصمیم گیری برای 6% مالیات بر ارزش افزوده متوقف هستند.اگر این مبلغ به حساب آنها بازگردانده شود چه غوغایی خواهد شد.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتکشا و نقطه ی مقاومتی
نوشته بعدیخکاوه و هدف های صعودی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

نطر گذاشتن