بر بام بازار یک شنبه 17 شهریور ماه…

255
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 17 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 8Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

شاهد رونمایی رنگ سبز از طرف بازار بودیم که احتمالا با حمایت خطوط فیبویی انجام گرفته است.برای شاخص اگر خاطرتان باشد بین 57300 تا 56900 حمایتی قائل شدیم.جدای از آن درگیری های لفظی بین سران قدرت خاور میانه و آمریکا جدیدا صورت گرفته است.با خبر شدیم که پوتین سینه ای در مقابل اوباما ستبر کرده است و وعده ی تزریق کمک های جنگی و انسانی را در صورت اقدام جنگ طلبانه داده است.جالب تر از ان که اوباما آقای پوتین را  از صفحه ی فیسبوک خود حذف کرده است…

امروز در اوایل بازار گرچه صفوف عرضه قد علم کرده بودند اما جالب تر این بود که در همان 15 دقیقه ی اول بازار نشانه های خوب خود را رو کرد.از رو انتظارات همچنان بر سر صعود بازار بر قرار است.شاید اولین مثبت بازار را بتوان شاوان نامید.سهمی که پس از بازگشایی ابتدا با ابطال معاملات و سپس با باز کردن دامنه ی نوسان قیمتی به این جا رسیده است.

اما در گروه ها می توان به گروه ساختمان اشاره داشت که در همان اوایل به سرعت به سبزینگی بازار افزودند.در این گروه ثباغ با توجه به خبر فروش دارایی بسیار خوش اقبال ظاهر شده است.

گروه بعدی می توان به پتروشیمی اشاره داشت. شنیده ها از این فارس از روند رشد سودآوری شرکتهای زیر مجموعه از جمله بندر امام پارس حکایت دارد که سود 93 فارس رابا شرایط مساعدی همراه خواهد ساخت از سوی دیگر فاز2پتروشیمی جم نیز آماده بهره برداری میباشد این نماد در مجمع پیش رو 700ریال تقسیم خواهد کرد.روند قیمیتی سهم نشان از عدم فروشندگان در قیمتهای فعلی دارد.و محدوده 880 به عنوان محدوده محکم قیمت در نظر گرفت.تاپیکو نیز در این وادی توانست با اقبال خوبی مواجه شود.از دیگر نماد ها می توان به شاراک و شفارا نیز اشاره داشت.برای شاراک انتظار حمایتی خوب در قیمت های 1600 داشتیم و قدرت سهم و بازار نگذاشتند که به این قیمت ها برسد.

در گروه فلزات قدرت نمایی ذوب بسیار به کار آمد و سایر اعضا را روح بخشید.ذوب از سهم های ارزنده ای است که برگشت بازار آن را  صف خرید سنگینی خواهد کرد.پروژه هایی که در دست ذوب است سبب سودآوری خوبی ناشی از کاهش بهای تمام شده خواهد شد.فولاد نیز از سهم های خوبی است که در 330 -335 حمایت برایش قائل هستیم.حمایت فخوز در 3500-3600 حمایت معادن در 580 و حمایت کنور را می توان در 1530 و 1300 در نظر گرفت.فنورد نیز در 300-315 حمایت دارد.

اما گروه قندی که با نرخ 1900 درب کارخانه معاملتشان در دقایق پایانی جان گرفت را هم می توان تحت نظر قرار داد.در این راستا دیروز به عرض تان رساندیم که قزوین علاوه بر پوشش 58 درصدی در 3 ماه توانسته 37% تعدیل مثبت را نیز ایجاد کند اما عنایت داشته باشید که فعلا تا تثبیت 520 ریزشی است.لرستان قچار و پیرانشهر از خوبانی هستنئ که امروز بسیار بهتر معامله شدند.

در گروه مواد غذایی هنوز اظهارات در خصوص غالبر خوب است.در این سهم انتظار نوسان بین 700 تا 800 را داریم.در این نقطه هم خوب است اما باید دید که بازار آن را پایین کشد.

در سرمای گذاری ها هم به حمایت غدیر در 390 وملت در 190-170 وصنعت در 250-240 اشاره می کنم.

شپنا نیز امروز در گزارش خود اشاره به تعدیل منفی 1.5 % داشت.

در گروه سیمانی فعلا بد قلقی حاکم شده است.دیروز در مورد این گروه و حواشی ان نوشتم.سشرق امروز بازگشایی شد و این بازگشایی شایسته ی این سهم خوب نبود.سشرق توانسته 11% تعدیل مثبت ایجاد کند.

ارزش معاملات    1226 میلیارد ریال

حجم معاملات    321  میلیون عدد

 

$$$            3269 (13:30)

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن