بر بام بازار یک شنبه 20 بهمن…

329
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 20 بهمن...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 9Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

بازار دارد به 80600 واکنش نشان می دهد.البته اصلا کاری نداریم که 22 بهمن نزدیک است و … ولی خب نگاه ما تکنیکی تر از این حرف هاست و می گوییم که حمایت داریم…!

دوستان تنها امید بازار این هفته است.اگر هفته ی بعد مثبت ها ادامه داشته باشد به شرطی که 86000 جلوی آن را نگیرد می توانم بگویم دوستان ورود کنند اما اکنون کمی اوضاع آشفته هست. بازار گوسفندی شده و تنها نوسان گیران حرفه ای و خوش ریسک حق ورود به بازار را دارند.

این روزها را بیشتر صرف تحلیل کنید تا بتوانیم در بازگشت بازار به موقع تمامی هزینه و ریسک هایی که متحمل شدیم جبران کنیم.

استارت بازار امروز با پالایشی ها خورد.مثبت شدن این صنعت با توجه به ریزش زمانی توجیه مناسبی دارد که در اوایل بازار با توجه به انتشار خبر تخفیف 10% نرخ خوراک و نهاده ها شان شدت گرفت.البته یک نکته خدمتتان می گویم ولی آهسته:تنها بهانه ی رشد برای شاخص همین گروه هست به دو دلیل یکی همین که گفته شد و دیگری هم سنگین بودن صنعت(اثرگذاری بر شاخص)

در تایم دوم بازار هم اخباری از خانه ی ملت صادر شد که گفتند نرخ بازده داخلی یا IRR برای پترو ها باید 35% باشد.این مفهوما یعنی شما سال بعد نباید دنبال بازده بیشتر از این باشید.یا نهایتا 35% قراره بگیرید.البته در پیغام اول گفته شده بود که حداکثر نرخ خوراک 15 سنت خواهد بود.اما پیام اصلاح شد و گفتند که حداقل 15 سنت است.خلاصه بازار یکم امیدوار شد که ظاهرا زیاد دوام نیاورد.

راند سوم بازار هم تا اونجا که رشد شد خنثی بود.

در اخبار سیاسی روز گذشته ، مقام معظم رهبری در سخنرانی در جمع پرسنل ارتش در مورد انتقادات اخیر از دولت این گونه موضع گرفتند: مسئولان و مردم به هم اعتماد کنند. انتقادها منصفانه باشد. دولت چند ماهی بیشتر نیست که سر کار آمده و باید فرصت داد که کارها را با قدرت پیش ببرند. هم منتقدان با دولت با شرح صدر برخورد کنند، هم دولت با منتقدان. همه به هم احترام بگذارند و ملاحظه هم را بکنند. دشمنان در داخل کشور نیز عواملی دارد. نگذارید عوامل دشمن از نقاط ضعف استفاده و خللی ایجاد کنند.

دومین دور از مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در چارچوب بیانیه مشترک که از صبح روز شنبه در تهران آغاز شده است، امروز ادامه می‌یابد. مذاکرات ایران و آژانس به سرپرستی رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس و ترو واریورانتا، معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان‌ها صبح روز شنبه 19 بهمن در محل سازمان انرژی اتمی آغاز شده است. این مذاکرات در ادامه مذاکراتی که میان دو طرف 20 آبان‌ماه برگزار شد، انجام می‌شود.

ایران و آژانس در دور اول مذاکرات‌شان در دولت یازدهم برسر یک بیانیه مشترک برای همکاری در راستای حل و فصل مسائل باقیمانده به توافق رسیدند.

براساس گام اول بیانیه مشترک ایران در 6 موضوع مورد نظر آژانس برای همکاری اعلام آمادگی کرد و طی سه ماه گذشته اجازه داد تا بازرسان فراتر از چارچوب پادمان جامع و تعهدات ایران از معدن گچین بندرعباس و تاسیسات تولیدات آب سنگین اراک بازدید کنند. همچنین ایران در 4 موضوع دیگر اطلاعات مورد نظر آژانس را ارائه کرده است.

مذاکرات دور جدید میان دو طرف در حالی برگزار می‌شود که ایران و 1+5 نیز در چارچوب مذاکرات هسته‌ای توافق ژنو را مورد تفاهم قرار دادند و در همین راستا همکاری‌هایی را صورت دادند.

علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران در رابطه با مذاکرات ایران و آژانس با اشاره به این مطلب که چون همزمان دو مذاکره در سطح فنی و سیاسی در حال انجام است، از آژانس می‌خواهیم که در مذاکرات فنی در چارچوب بیانیه مشترک عجله نکنند، چراکه کارشناسان دو طرف در زمینه توافق ژنو نیز مشغول هستند.

اما در بازار سهام

ساختمانی ها پس از 40 – 50 درصد افت ارزش خود کم کم به محدوده حمایتی می رسند. شاخص گروه انبوه سازی تنها یک یا دو کندل دیگر با خط روند صعودی خود فاصله دارد. برگشت بعدی صرفا موج B اصلاحی خواهد بود که نمی تواند سقف قیمتی در نمادهای این گروه را بشکند، اما می تواند 15 تا 25 درصد قیمت نمادهای این گروه را رشد دهد.

در نماد وساخت کف قیمت روی 360 تومان قرار دارد. محدوده کنونی حمایت معتبری در پیش روی قیمت است. البته در روز گذشته فشار فروش همچنان سنگین بود. به نظر می رسد سهم حوالی 380 تومان به تعادل می رسد.

در نماد آ س پ به رغم پی بر ای مناسب و افزایش سرمایه سنگین در پیش رو ، شاهد تداوم روند نزولی در قیمت هستیم. کف سهم در محدوده 400 – 420 تومان قرار دارد. شکست این محدوده با توجه به ریزش سنگین قیمت تا حدودی بعید به نظر می رسد.

در نماد ثشرق ، هر چند ترند نزولی شکسته شده و پولبک کامل شده است ، اما باید گفت قیمت بار دیگر در PRZ الگوی Shark قرار گرفته است. نفوذ قیمت به زیر محدوده کنونی سهم را برای تشکیل الگوی آلترناتیو راهی 180 تومان خواهد کرد.

اما در گروه خودرویی ، ایران خودرو فاصله زیادی با سطح حمایتی 312 تومان ندارد. اگر این سطح شکسته شود قیمت می تواند تا 260 تومان نیز نزول کند. در صورتی که بلوک پارسیان فروخته شود این دو سناریو با یکدیگر در تضاد هستند. یعنی در صورت فروش بلوک پارسیان سهم نمی تواند تا 260 ریزش کند.

در نماد زامیاد ، علیرغم وضعیت بنیادی مناسب سهم نسبت به سایر نمادهای گروه ، سهم در فاز ریزشی قرار گرفته است. 145 – 148 تومان مقاومت محکمی در پیش روی قیمت است. به نظر می رسد شاهد واکنش مثبت قیمت (حتی اگر شده به صورت موقت) به سطح مذکور باشیم.

در نماد مخابرات روز گذشته صف فروش سهم جمع شد. به نظر می رسد هنوز زهر اصلی فروشندگان گرفته نشده است. البته برای کسانی که قصد گرفتن DPS دارند خرید همراه 5200 تومانی به مراتب بهتر از مخابرات است.

در سایر نمادهای بازار کشرق این روزها به خوبی از جانب توسعه معادن روی و زیر مجموعه هایش حمایت می شود. به نظر کف سهم 1000 – 1020 تومان بسته شده است. افرادی که قصد سهامداری دارند می توانند با حد ضرر 1000 تومان در این سهم سرمایه گذاری کنند.

از دیگر نمادهای بازار می توان به بهشت پارس اشاره کرد. سهم در روزهای گذشته افت سنگینی را تجربه کرده است. به لحاظ نموداری کف سهم در 190 تومان بسته شده است که از آن می توان به عنوان حد ضرر استفاده کرد. روز گذشته نیز شاهد حمایت سهم در حوالی 200 تومان بودیم. هر چند احتمال رفتن سهم به بازار توافقی وجود دارد ، اما باید خاطر نشان کرد با توجه به نزدیکی افتتاح فاز اول پروژه می توان به آینده سهم امیدوار بود.

اما چهارمین سهمی که پیشنهاد میان مدت می دهم:

ذوب آهن

یکی از فلزات اساسی که می توان برای سال بعدش امیدوار بود،ذوب است.این قاعدتا به این دلیل هست که شرکت به سمت بهره برداری از طرح های کک سازی خود خواهد رفت.فقط اینور سال 500 تومان کابوسیست برای سهم.نمودار سهم در سایت موجود است.

بررسی بانک پاسارگاد را در اینجا بخوانید..

پیروز باشید :…

bashgah-banner
نوشته قبلیکدال به زبان تحلیلها
نوشته بعدینگاهی به چارت بانک پاسارگاد…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

  1. سلام جناب عباس زاده ی عزیز. ممنون خسته نباشید. خیلی ببخشید من سه تا سوال داشتم که اگه لطف نموده و پاسخ دهید، بسیار سپاسگزار خواهم بود:
    1) اینکه فرمودید خزامیا نسبت به هم گروهی ها وضعیت بهتری دارد، آیا فقط به خاطر این است که سهم زیان انباشته ندارد یا اینکه دلیل دیگری هم مد نظرتان بوده است؟ (مثلا شرکت طرح توسعه یا افزایش فروش محصول یا چیزهای مشابه داشته باشد) 2) به نظرتان تعویض وساخت با آ اس پ برای فردا چطور است؟ امروز که ساختمانیها عموما مثبت بودند، حقوقی وساخت بیرحمانه عرضه میکرد 🙁 3) نظرتان در مورد خعتبار چیست و آیا این سهم با توجه به p بر e مناسب و اخبار و شایعات مثبت، ارزش در صف رفتن برای خرید در قیمتهای فعلی را دارد؟ از اینکه لطف نموده و پاسخ میدهید بسیار ممنونم.

نطر گذاشتن