بر بام بازار یک شنبه 20 مرداد ماه…

244
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 20 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 11Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

ضمن تبریک ایام فرخنده امیدوارم حالتان خوب باشد و خوب بماند.امروز عیدی مان را از بازار گرفتیم بازار هم سبز بود و هم هوا عالی…

به مدد تصمیم گیری های اخیر در خصوص لزوم اصلاح استاندارد شماره 16 حسابداری در صورت های مالی،زیان حاصل از تسعیر ارز بخشی از شرکت ها پوشش داده خواهد شد و شاهد رشد خواهیم بود.طبق این اصلاحیه شرکت ها می توانند این زیان را در بهای تمام شده ی دارایی ها شناسایی و هر دوره مستهلک کنند.

این شرکت ها به نقل از کارشناسان عبارتند از:

مپنا-سشمال-سفارس-فایرا-سبجنو-غبهنوش-غپینو-ستران-فارس-سخزر-سیلام-ساروم-ذوب-سدور-سغرب-سصوفی-سهکمت-حفاری-فاذر-شتران

از طرف دیگر در دولت روحانی شنیده شده گویا در صدد این بر آمده تا تصمیماتی که اخیرا گرفته شده است را تعدیل کند.از این تصمیمات می توان به نرخ خوراک هم اشاره کرد.

در خصوص شاخص هم شاهد این بودیم که اسیلاتور ها روند رو به رشد را تایید می کنند.

ارزش معاملات    1759 میلیارد ریال

حجم معاملات    473  میلیون عدد

 

$$$            3205

امروز در ابتدای بازار پس از تعطیلی چند روزه شاهد کسب انرژی و ورود پر قدرتی در بسیاری از نماد ها بودیم.

در گروه خودرویی که با توجه به مسائل تحریم و ارزی که ماهها به دنبال آن بودند،با این خبر احتمال دارد که بتوانند سود خود را بالاتر برده یا حداقل زیان را پوشش دهند.با این اوصاف اقبال شدیدتری در خگستر خبهمن خساپا و خزامیا را دیدیم.خفناور کمی استراحت پیشه کرده است.

گروه بانک نیز مطئنا از این خبر بی نصیب نخواهد بود.گفته شده صادرات قابلیت رشد را تا  240 خواهد داشت.امروز تجارت با گمانه هایش در خصوص تعدیل به تقاضای میلیونی رسید.اما این در مقابل روند پر قدرت پست بانک چیزی محسوب نمی شود.پاسارگاد هم محتاطانه حرکت می کند.این نماد در محدوده ی تراکمی به سر برده و احتمال دارد با این جو از محدوده خارج شده و اهداف جدید تری را دنبال کند.وکار نیز انتظار رشد در میان مدت دارد.

در گروه دارویی اسقبال از گروه هایی صورت گرفته است که این چند روز در کانون توجه نبوده اند.عبیدی/دفارا/دابور

در گروه سیمان هم حرفی برای گفتن نیست.ایم گروه با این خبر و گمانه های افزایش نرخ صادرات پس از ماه مبارک این گونه مورد تقاضا قرار گرفتند.

اما در خصوص پتروشیمی ها انتظار می رود روندشان از این حالت بهتر شود چرا که بخشی از استرس ناشی از خوراک به مدد دولت جدید در حال محو شدن است.شیران با بروز ابهاماتی در خصوص خریدار بلوکش این گونه به گل نشسته است،با این وجود خرید این نماد در قیمت های نزدیک به 3000 تومان با دید میان مدت مناسب ارزیابی خواهد شد.

وضعیت قند و نبات در برخی سهم ها عالیست .در خصوص قزوین و قصفها و هکمتان قبلا صحبت کردیم.برای قچار انتظار حمایت در حوالی 680 را داریم و البته هدف 840 تومانی.

در گروه سرمایه گذاری ها در خصوص وآتی عزیزان مطلع هستند که چرا صف فروش شده است.غدیر هم نهایتا هدف 480-500 را داشته باشد.وسپه نیز در مقاومت است و با احتیاط معامله می شود و اگر رشد ممتدی را شروع کند اوضاع بع سامانی خواهد داشت.وبیمه از 150 هشدارش را دادیم.در خصوص ونفت هم می توان به هدف 190 تومانی اشاره داشت.

برسیم به فلزات اساسی که امروز با توجه به رشد جهانی سبز رنگ ظاهر شدند.مس به عدد 7121 دلار رسیده است و اونس به 1314.مجموعا فلزات بازاری خوب را تجربه کردند.در خصوص فملی 400 تومان هدف خوبیست.فایرا نیز اخیرا در جای برخاسته و می توان در میان مدت 1000 تومان را انتظار داشت.ذوب آهن نیز با ظاهر شدن در بورس کالا به طور پر رنگ تر،سبز رنگ تر شده است.فاسمین این روز ها در کانون توجه است و هدف 860 تومانی را درصورت تداوم روند دارد.

نقل قول:کنور در این قیمت ها نیز کماکان خواهان دارد گفته میشود در گزارش 6ماهه از محل کنور افزایش قیمت جهانی و صادرات مناسب همراه با تسعییر ارز فروش خود توان تعدیل بیش از 200تومانی را دارد.خرید کوتاه مدت با ریسک همراه است اما کماکان نگهداری توجیه پذیر است.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتبریک سود 265 درصدی واتی
نوشته بعدیثشرق و نوسانات منفی سهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

13 نظرها

  1. سلام درمورد خبر تسعیر ارزی که گفتید ایا 100درصد درست است؟؟ در اسامی شرکتها شتران را نام بردبد ایا میتواند با این خبر تعدیل منفی 65 درصدی خود را پوشش دهد؟ ایا به این شرکتها ابلاغ کتبی شده؟ لطفا اگه خبر دقیقی هست ذکر بفرمایید.

  2. سلام و عرض ادب من مقدار زیادی فباهنر در قیمت360 تومان خرید دارم خیلی از تعدیل اش شنیدم ولی گویا این تعدیل محقق نشد والان خیلی تو ضرر هستم میشه من را راهنمایی بفرمایید در ضمن شپاس را هم دارم که باز داره منفی میخوره کلا تو ضرر هستم اهداف این دو سهم چند است راهنمایی شما دلگرمی اینجانب هست ممنون

نطر گذاشتن