بر بام بازار یک شنبه 23 تیر ماه…

261
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 23 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 14Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

عرضه در بازار شدت گرفته است و انگار زمان رسیدن اصلاحات شاخص آمده است.با این وضعیت دستوری که تقاضای میلیونی بسیاری از سهم ها در حال پودر شدن است همچنان اصرار بر موقتی بودن این وضعیت به گوش می رسد.نقدینگی بالایی از سایر بازار های موازی وارد شده است. شاخص در 54 حمایت دارد.با گزارش آمریکا از وضع بهبودی و امیدواری هایی بنا به شنیده ها دلار در حال تضعیف است.

در خصوص تاپیکو باید عرض کنم نگهداری بهترین کار است.اگر دقت کرده باشید روز گذشته 229 میلیون سهم از طرف حقیقی عرضه شده بود که نشانگر بعد هیجانی سهم است.لذا در این مقوله و هیجان وارد نشوید و اجازه دهید سهم را 420 به راه خود ادامه دهد که حدودا 85% از ارزش ذاتی می شود.

ارزش معاملات   1963 میلیارد ریال

حجم معاملات      601    میلیون عدد

 

$$$                 3270

برویم به سراغ صنایع امروز:

*گروه سیمان ،آهک و گچ

 در گروه فعلا وضعیت جدیدی حاصل نشده اما سقاین و سدشت مثبت معامله می شوند.

*گروه دارو

لیدر ها در حال استراحت و کوچکتر ها در حال جبران رشد نکرده شان هستند.عبیدی شیمی سبحان و …دجابر نیز در گزارش خود به پوششی معادل 28% در سه ماهه اشاره داشته است.

*گروه بانکـی ،

اعضا ترجیح دادند استراحت کنند اما قدرت صادرات پست بانک تجارت پابرجاست.

*در گروه پتروشیمی

امروز با لیدری شدوص گذشت.سهمی که رشد عجیبی را با همراهانش که از جنس لاستیک و پلاستیک هستند گره خورده بود.این سهم در 1300-1320 مقاومت دارد و در کوتاه مدت شاید 1500 و در بلند مدت 2000 تومان را نشانه رفته است.شرکت در گزارش 92 این گونه درج کرده که گویا قصد دارد صادراتش را به صفر برساند.زاگرس و شخارک با زمزمه ی تعدیل شاراک و بسته شدن آن جانی تازه کردند و به معاملات مثبت بازگشتند.

شیران و واتی نیز این روزها از خبر های خوب غوغا به پا کردند.واتی گویا معاملات بلوکی دارد که از این بعد سودی را شناسایی خواهد کرد.از طرفی تعدیل شیران بر روی آن اثر گذار است.همه ی این ها به کنار،وصنعت هر دوی سهام را دارد…

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

امروز معادن دلش نیامد صف فروش بماند و در درصد های منفی بالا کارش را به اتمام رساند.سهم در همین حوالی در حمایت است و هر چه به 600 نزدیکتر شود قوی تر خواهد بود.باما هم چون مقاومت شکسته اگر ادامه دهد در میان مدت 1400 را در سر دارد.

*در خصوص پالایشگاهی ها

شاهد تعدیل منفی شراز و تعدیل مثبت شاوان به میزان 62% بودیم.فعلا شبریز و شاوان و شبندر بهترین های گروه از لحاظ عملکرد در زمان غیبت هستند.شرانل هم همچنان با 1300-1400 مشکل دارد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیوبوعلی و هدف های نوسانی سهم
نوشته بعدینماد تحت نظر ب….
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

15 نظرها

    • کاربر ارجمند پسهندهفته ی پیش با الگوی سقف دوقلو و در اثر عدم شکست سقف قبلی راهی رالی نزولی شده که فعلا انرژی هم ندارد و توصیه به ورود نداریم.تاریخچه EPS سهم گویای این واقعیت بوده که شرکت یا رشدیست یا محتاطانه گزارش می دهد.در هر صورت پیگیری نرخی که در فروش استفاده می کنند مهم و حیاتیست.اخیرا حقوقی اقدام به خرید خرد کرده است که نقش حمایتی دارد.پتانسیل های بازگشتی در سهم رویت می شوند اما قطعی نیستند.در هر حال در 920 تا 900 اولین حمایت زا میبینیم.

  1. سلام آقای عباس زاده ممنون به خاطر پاسخهاتون نظرتان در مورد خرید جم چیست آیا برا ی خریدش منتظر بمانیم یا اینکه بنده دوست دارم به شخصه روی تاپیکو سرمایه گذاری کنم البته اگر شما موافقت بفرمایید ولی بابازار منفی الان کمی میترسم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید متشکرم

    • تاپیکو با توجه به زیر مجموعه ها مناسب است.اما بالاخره به قول دوستان شپاس و فارس را در خاوب سرمایه به یاد داشته باشید.کمااینکه این یک تجربه است و ممکن است تاپیکو بدین صورت نباشد.اما در خصوص قیمت سهم اکنون در حال معامله حدود 70% ارزش ذاتیست و به طور تئوریک نگهداری توصیه می گردد.حداقل هدف 400-420 است و به طور هیجانی 450 هم قیمت خوبی برای پایان نوسانگیری است.

نطر گذاشتن