بر بام بازار یک شنبه 24 آذر ماه…

223
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 24 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 15Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام بر دوستان بازاری؛

خب انگار خبری نبود و بازار به سرعت خود را جبران کرد.از اواخر ساعت 11 دیروز که تقاضاهای زیادی برای بسیاری از سهام شکل گرفت سبب ساز صفوف خرید سنگین امروز شد.با این که اوضاع به سامان است همچنان از هیجانن فکر کردن و هیجانی تصمیم گرفتن پرهیز کنید.به دوستان در خصوص برخی از گروه ها هشدار می دهم.امکان دارد گروه سیمان و ساختمان کمی ضعیف تر در روزهای آتی عمل کنند.

**اخبار حائز اهمیت:

به گزارش رویترز، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا این هفته برای بررسی طرح پیشنهادی «کاترین اشتون» در مورد لغو برخی تحریم‌های ایران بر اساس توافق هسته‌ای موقت ژنو، گرد هم می آیند.

وزرات خارجه آمریکا مدعی شد تحریم های صورت گرفته به ایران اطلاع داده شده بود. کاخ سفید ضمن دفاع از اقدام خود در زمینه ایجاد محدودیت برای برخی از شرکت‎ها و افراد، آن را بر اساس تحریم‎های موجود دانست و افزود این اقدام ناقض تفاهم موقت هسته‎ای ماه گذشته میان 5+1 و ایران نیست.

جان کری در وین پیش بینی کرد مذاکرات 1+5 با ایران طی روزهای آینده ادامه یابد. وی با نادیده گرفتن علت اصلی توقف این مذاکرات از سوی ایران که اعمال تحریمهای جدید از سوی آمریکاست، اظهار داشت مذاکرات با ایران به مرحله ای رسیده است که این کشور ضرورت رایزنی و توقف آن برای مدتی را احساس کرده است.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به فرصتی تاریخی که برای حل مسأله ایران پدید آمده است خواهان کاهش تحریم‌های یک جانبه علیه ایران شد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد: اقدام وزارت خزانه داری امریکا هیچ ارتباطی با اعمال تحریمهای جدید علیه ایران نداشته است . افخم گفت : بعضی از رسانه ها به گونه ای فضا سازی کردند که گویا کنگره تحریم جدیدی علیه کشورمان اعمال کرده است در صورتیکه هنوز چنین اتفاقی نیافتاده است .

با حکم دیوان دادگستری اروپا، تمامی مدیران تحریمی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا خارج شدند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ۱۲ مورد از ابهامات بودجه سال آینده گفت: اولویت‌بندی طرح‌های عمرانی قابل دفاع است.

در حالی هنوز دولت پاسخی به استعفای رئیس شورای رقابت نداده که برگزاری جلسات این شورا تقریباً متوقف شده و در هفته‌های اخیر تنها تعداد محدودی از این جلسات برگزار شده است. در همین راستا رئیس شورای رقابت با بیان اینکه منتظر جواب استعفای خود از سوی رئیس‌جمهور است و این روزها سرنیزه‌ها به سمت او نشانه رفته است، گفت: افزایش ۴ برابری قیمت انشعاب برق غیرقانونی است و باید هر تغییر قیمتی ابتدا به تصویب شورای رقابت برسد. به گفته وی، دستورالعمل قیمت‌گذاری در قیمت آب، برق، گاز و بنزین باید توسط شورای رقابت ارائه شود.

وزیر نیر اعلام کرد: درباره ی واگذاری نیروگاه ها آماده ایم و در طول 4ماه اخیر با بخش خصوصی حدود 3500مگاوات، نیروگاه های بزرگ و متوسط قرار داد منتعقد شده است. وزیر نیرو درخصوص موافقت نامه با عراق نیز گفت: در چند ماه اخیر موافقت های خوبی با طرف عراقی انجام شد؛ همچنین در این قرارداد ها مقرر شد که ایران صادرات برق بیشتری را به کشور همسایه عراق داشته باشد و از طرف دیگر زمینه برای فعالیت گسترده تر شرکت های ایرانی در کشور عراق پیگیری شده و به عنوان نخستین نتیجه ی این موافقت ها 100مگاوات صادرات ایران به مقادیر قبلی افزوده شده است.وی تصریح کرد که اگر بخش خصوصی با استفاده از منابع تجدیدپذیر برق تولیدکنند، دولت با 10 برابر قیمت برق را به نرخ 431 تومان آنان را خریداری می کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از انجام 50 درصد معاملات برق در بورس در سال 93 خبر داد و گفت:‌ تلاش می‌کنیم تا 50 درصد معاملات انرژی از طریق بورس انجام شود.

معاون بودجه معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان اینکه از ۳۷ هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی سال آینده یک‌چهارم آن مربوط به بدهی پیمانکاران است. دژپسند در خصوص بدهی دولت به پیمانکاران اظهار داشت: بخشی از آن امسال پرداخت می‌شود و آن چه اکنون توسط ذی حسابان گفته شده زیر 10 هزار میلیارد تومان است که یک چهارم بودجه عمرانی سال آینده است. وی تصریح کرد: اوراق اسناد خزانه اسلامی که در بودجه سال آینده پیش بینی شده است برای طلب پیمانکاران طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

افراد مسلح تروریست با حمله به دو دستگاه خودرو حامل کارکنان ایرانی خط انتقال گاز در عراق ، 16 ایرانی از جمله چند مهندس را به شهادت رساندند.

رئیس بهره‌برداری شرکت پتروشیمی پارس از صرفه‌جویی اقتصادی سالانه ١٧۵ میلیارد ریال در پتروشیمی پارس خبر داد. با جایگزینی پروپان به جای پروپیلن در سیکل تبرید واحد استحصال اتان، صرفه‌جویی اقتصادی قابل توجهی انجام میشود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه گرچه NPC عظمت گذشته را ندارد افزود: اکنون طبق برنامه ریزی های انجام شده می خواهیم همان تحولات قبلی را با سرمایه بخش خصوصی محقق کنیم و این کار چالش اصلی ماست و این شرکت همچنان عهده دار توسعه این صنعت است.

رئیس هیئت مدیره پتروشیمی گلستان گفت:تصویب وام ارزی پتروشیمی گلستان به مبلغ ٢٧٧میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی گام مهمی برای شتاب بخشی در ساخت این طرح است.

در سال گذشته ۲ میلیون تن آهن و میلگرد به کشورهای همسایه صادر شد که عمده صادرات به کشور عراق بود، این در حالی است که تا پایان سال ۹۲ این میزان به ۴ میلیون تن خواهد رسید.

** شنیده شده **

شنیده ها حکایت از افزایش خالص ارزش داراییهای هر سهم ثمسکن تا 4000 ریال، امکان تعدیل مثبت 20 درصدی سود هرسهم در آینده نزدیک و  قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 70 درصدی NAV دارند.

شنیده ها حکایت از تحولات گسترده بنیادی ،افزایش فعالیتها و درآمد حاصل از خدمات در رکیش و قابلیت تعدیل مثبت بیش از 25 درصدی سودهر سهم در گزارش 12 ماهه و انتظارت از رشد قیمتی سهم.

شنیده ها حکایت از افزایش فعالیتها و درآمد حاصل از خدمات و تحولات گسترده بنیادی در رانفور و امکان یافتن افزایش 16 درصدی درآمد هر سهم در گزارشات پایان سال دارند.

شنیده شده سیمان بهبهان در عملکرد 9 ماهه سالجاری،قادر به جهش فروش صادراتی نسبت به سال مالی قبل گردیده و با رشد سودآوری مواجه گردیده است گویا بزودی شاهد تعدیل مثبت سود هر سهم خواهیم بود امری که میتواند این سهم را با فزونی تقاضا و حتی صف خرید،مواجه سازد.

 

** گفته شده **

امروز باید مورد حمایت جدی قرار می گرفتند در غیر آن انتظار افت تا10 درصد دیگر می توان مدنظر باشد . در این بین خبهمن خساپا خپارس رنا نشان دادند از استحکام بیشتری برخوردارند و خگستر نیز که هم خودرویی و هم بانکی است شرایط مشابه دارد.
زامیاد اما کمی  شرایطش سخت تر دنبال می شود این سهم عرضه کننده جدی چون بیمه ایران دارد. که باید دید آیا خریداران توان مقابله با آنرا دارند.محدوده185- 192تومان حمایت زامیاد می باشد پیش از این اعلام شد در بدبینانه ترین سناریو170 تومان کف قیمت زامیاد باشد.

در نماد میدکو طرح فروسیلیس و احیای مستقیم در بهمن ماه به طور رسمی افتتاح خواهد شد، در این نماد دو طرح 12هزار تنی لوله های مسی و50هزارتنی مس کاتدی که از برنامه برآورد شده عقب میباشد . کارخانه 2.8 میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن سیرجان؛800هزارتنی کک سازی زرند از مهمترین برنامه پیش روی بهبره برداری میدکو عنوان می شود . این نماد برنامه افزایش سرمایه33 درصدی را نیز در برنامه دارد که گویا اوایل سال 3 اجرایی خواهدشد.690 و 640 تومان دو حمایت پیش روی میدکو که 690 تومان کف کانال صعودی 10 ماهه سهم می باشد.

کنور به شرایط حساسی رسیده است گویا از محل صادرات مناسبی که داشته گزارش مناسب و همراه با تعدیل خوبی را در 9 ماهه روانه بازار خواهد کرد . اما روند قیمت سهم از کانال صعود 7 ماهه به پایین خارج شده است و محدوده حمایت 2160 تومان بریا سهم مهم ارزیابی می شود بررسی انرژی های اسیلاتور از وجود واگرایی نیز خبر می دهد که افت فعلی را تایید میکند انتظار افت و رشد بیشتر را نداریم و به نظر در محدوده یاد شده مدتی را درجابزند و در بدبینانه ترین شرایط کف قیمتی را 1890 تومان برآورد میکنیم.

وپست : این که افزایش سرمایه انجام شود یا نشود بحثی است که مدت هاست ادامه دارد در این راستا طبق اعلامیه بانک مرکزی تماما بانک ها در 100 روز آینده شرایط افزایش سرمایه را باید آماده کنند حتی خود بانک مرکزی نیز در شرف افزایش سرمایه می باشد در این بین این مهم و افزوده شدن 900 درصدی به سرمایه وپست نیز گویا جدی تر دنبال می شود.
البته این نماد نشان داده که ریسک زیادی را به خریدارانش همواره تحمیل نموده که باید سهامداران به این نکته در این نماد توجه داشته باشند.
اما روند قیمت: انتظار یک افت دیگر در نماد است و سهم تا محدوده 900-920 اصلاح داشته باشد اما با نگاهی دیگر این نماد در پروسه 34ماه اخیر در حال تکمیل الگوی کاپ یا فنجان می باشد که گذر از مقاومت1090 هجم سرمایه ها را به این نماد افزایش خواهد داد و اهداف 1180 و 1280 را در کوتاه مدت برایش می توان متصور شد .
البته شکست این مقاومت میتواند اخبار بنیادی پست سهم باشد که این مقاومت حساس را به بالا میشکند!!!

سهم پرریسکی است که نمی توان توصیه جدی برای تمام سهامداران باشد اما تایید الگوی اعلام شده در میان مدت شرایط جالبی را برای سهم رقم خواهد زد.

فسرب شرایط مناسبی را یافته است این نماد با گذر از مقاومت نزولی 5ماهه (250) هدف بعدی خود را لمس مقاومت نزولی 16 ماهه (295-300) قرار داده است که سهام داران به این نکته توجه داشته باشند . برای خریداران در اصلاح بعدی توصیه می شود.

در نماد فایرا نیز که پیش از این اعلام شده بود با شکست مقاومت نزولی 4ماهه (790) هدف لمس مقاومت نزولی پایانی یعنی 13ماهه می باشد 875 تومان

در بورس کالا نیز تقاضای خوبی در محصولات فایرا وجود دارد که همین امر ما را امیدوار به گزارش مثبت در 9 ماهه می کند که شرایط قیمتی سهم نیز حاکی از تغییرات بنیادی می باشد.

حفاری نمادی که بی سرو صدا مسیر خود را یافته و به حرکتش ادامه می دهد بحث سود 120 تومانی تا پایان سال پابرجا است از سوی دیگر بودجه 2650 تومانی نیز در شرایط سال بعد حفاری موثر خواهد بود .

نگاهی به روند :

حفاری در شرایط حاضر در کف کانال صعودی 6 ماهه در حال رشد میباشد گذر از 730 تومان اهداف840 و 960 تومانی را بریا سهامداران رقم می زند . و حمایت مهم سهم نیز 665 تومان باید عنوان کرد.در نماد حفاری آنچه که تجربه نشان داده سهامداری کرد جواب می دهد تا نوسانگیری.

در گروه سیمانی سیگنالی مبنی بر افت و اصلاح دیده نشده است اما چالش در کوتاه مدت می تواند قطعی شدن گاز کارخانه های سیمان باشد امری که به دلیل کمبود گاز برای صنایع ممکن است رخ دهد و این کارخانجات از سوخت مازوت استفاده کنند.

در همین راستا مدیرعامل سیمان لامرد با اشاره به اینکه تا پایان امسال برنامه‌ای برای افزایش قیمت سیمان از سوی مسئولین اجرا نخواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل کارخانجات سیمان سوخت آنهاست چرا که از 5 روز گذشته گاز کلیه کارخانجات سیمان قطع شده است. وی با بیان این که در این شرایط کارخانجات سیمان به‌اجبار باید سوخت مازوت را که 3 برابر قیمت گاز 200 تومان استفاده کنند.

در همین بین  عضو انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ایران گفت: ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها حتی مصوبه‌ای هم در این زمینه تنظیم کرده ولی هنوز ابلاغ نشده است. انتظار این است که قیمت مازوت کارخانه‌های سیمانی به نرخ 70 تومان عرضه شود.

آنچه که هست گروه رشد مناسبی داشته میتواند پس زا یک اصلاح مجدد به مسیررشد بازگردد.

در ایران ترانسفو میل به صعود است همانگونه که باقی نمادهای این گروه این شرایط را دنبال می کنند پس از تعدیل 36 درصدی تنها سهم به تعدیل پی به ای پرداخت در گزارش ارسالی شرکت اثرات لغو تحریم و سرمایه گذاری در شرکت های زیر مجموعه دیده نشده که انتظار می رود در نیمه دوم سال مجدد تعدیل را در پی داشته باشد .

محاسبات از توانایی تعدیل تا75تومان خبر می دهد.

در نمودار تعدیل شده گذر از مقاومت 690 تومان هدف اصلی را 838 نشان می دهد.

در نمودار تعدیل نشده مقاومت پیش رو650 و اهداف 810و990 تومان را پیش روی نماد نشان می دهد.در صورتی که شرایط بازار منفی گردد محدوده590-600 مورد توجه بازار قرار خواهد گرفت.

حقوقی در حال جمع کردن صف فروش بترانس است.مراقب باشید.

طی روزهای گذشته توسعه خاورمیانه و کارکنان مپنا از عرضه کننده های مپنا بودند.در نماد کنتور سازی شرایط دیروز منفی دنبال شد.کماکان پارس بازرگان خریدار سهم می باشد، از ماهیت خریدار گفته می شود وارد کننده و صادرکننده مواد شیمیایی می باشد.
امروز در کنتور انتظار میرفت صف فروش جمع شود و نماد در قیمت 1600 متعادل دنبال شود.
مپنا نیز هدف 1200 را دنبال می کند.

در این گروه خبر مثبت این است که گویا دولت به وزارت نیرو اجازه داده است که منابع واریزی از قبوض برق به جای پرداخت یارانه و واریز در خزانه در داخل وزارتخانه خرج شود که گفته می شود از این محل بالغ بر10 هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد وزارتخانه خواهد شد که خبر مثبتی برای گروه برقی میباشد که از وزارتخانه مطالبات سنگینی دارند . در این گروه گفته می شود از 37 هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی سال آینده یک چهارم آن مربوط به بدهی پیمانکاران است که برقی ها نیز شامل آن می شوند.

سغرب یا نماد با دید میان مدت کمکان مثبت ارزیابی می شود.

امارهای صادراتی در 8 ماه اخیر پالس های مثبتی را برای تعدیل مناسب در این گونه نمادهای صادر کرده اند اما در کوتاه مدت به نظر نگارنده نیاز به اصلاح موقت و حرکتی جدید دارند.

فولاد خوشبختانه روند مثبت سهم ادامه دارد سیگنال رشد با گذر ا ز470 تومان حداقل هدف را515تا530 برای سهم عنوان می کنیم.

در یکی دو روز اخیر سهم بریا استحکام روند  نیاز به حجم معاملات بالایی دارد.

فولاژ :انجام این طرح ظرفیت تولید انواع شمش خام به بیش از 550 هزار تن افزایش خواهد یافت

فولاژ و اطلاعیه رسمی از بهره برداری از طرح زیرسقفی با انجام این طرح ظرفیت تولید انواع شمش خام به بیش از 550 هزار تن افزایش خواهد یافت.

شتران: این سهم با افت مناسب چه قیمتی و چه زمانی مواجه شده و در اندیکاتورها و انرژی معاملات واگرایی به وضوح دیده می شود.

با کمی انتظار شتران اماده حرکت خواهد شد.

حمایت 85000

اهداف 101و111هزار تومان

مطلب ویژه ی امروز

پیروز باشید :…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبررسی دقیقتر نماد غپینو
نوشته بعدیکدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

  1. سلام آقای عباس زاده عزیز میخوام تشکر کنم از شما چون من چند هفته پیش خواست فسرب و فولاد را بفروشم ولی شما فرمودید صعودی میشود و الان در سود هستم البته با کمک شما و یک سئوال خگستر را در میانمدت چگونه میبینید ممنون از راهنماییهایتان.

نطر گذاشتن