بر بام بازار یک شنبه 24 شهریور…

274
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 24 شهریور...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 15Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

یکشنبه هم به پایان رسید.معاملات امروز نشان داد که بخشی از ته مانده ی حوادث اخیر در جریان معاملات وجود دارد.وقایع زیادی در آتی داریم که از آن ها می توان به نشست کنوانسیون ژنو،5+1 و سفر های ریاست جمهوری اشاره داشت که بازار به نظر نمی رسد به استقبال آن برود.لذا انتظار داریم جریان خرید کمی با احتیاط و لرزشان دستان افراد پیش رود.چرا که شوک جنگ هنوز کاملا از بین نرفته است.

گروه خودرو امروزش را با صف خرید بعضی هایی به پایان رسانده که دیروز صف فروش بودند.در این بین می توان به افزایش سرمایه ی خساپا از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اشاره کرد.در گروه غذایی اخبار و شایعات پیرامون آنها بالا رفته است.در خصوص غالبر از مسئولان ان شنیده شده که کارشناسان بورس برای بررسی پروسه ی افزایش سرمایه به شرکت مراجعه کرده اند.مهرام را هم چند روزیست که به دوستان معرفی کردیم.850 اولین هدف آن است.

در گروه بانک صادرات و وتجارت و پست بانک نشان دادند اوضاع بهتری دارند.در این بین شاید بالاترین امتیاز برای پست بانک باشد.از اهداف صادرات می توان به 230 اشاره کرد.

اما در گروه کاشی و سرامیک احتمالات در خصوص بسته شدن سهم هایی که تعدیل ناشی از افزایش نرخ دارند بالا رفته است و شخصا بیشتر بر روی کچینی و کسرا برای دو سه ماه با بازدهی خوب تاکید دارم.

شنیده ها:

در بترانس شایعه فروش زمین ایران ترانسفو ری که از ری به پرند منتقل گردیده مطرح شده است.

در این حتاید گفته میشود که در هفته جاری سازمان بنادر جلسه ای را ترتیب خواهد داد با موضوعیت تایدواتر که آیا درآمد بندر شهید رجایی  با شرایط گذشته حتاید برداشت کند و یا سازمان مستقیما این کار را انجام دهد.
مشخص شدن این مهم شرایط سودآوری و روند قیمت سهم را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

فولاژ:
این نماد میتواند با اخباری از جمله افتتاح پروژه زیر سقفی در اواسط مهرماه شرایط بهتری بیابد ،کف قیمت سهم 410 تومان و نوسان فعلی 410تا450 که فاز بعدی حرکت در 450-500 و با بهبود شرایط در میان مدت 500تا600تومان دیده میشود.
(بهبود روابط ایران با اروپا یکی از تاثیراتش بهبود شرایط صادراتی فولاژ به قلب اروپا یکی آلمان میباشد)

البته در این نماد دید میان مدت بیش از 4ماهه بهتر از کوتاه مدت و نوسانگیری جواب خواهد داشت.

شنیده ای از فارس وجود دارد که گفته میشود خلیج فارس از تخفیف 11درصدی خوراک استفاده در صورتی که صحت داشته باشد نمادی چون شاراک که از تخفیف 5درصدی بهره میبرد میتواند مورد توجه قرار گیرد بعید نیست سناریوی اصلاح قیمت منتفی و سهم به مسیر 2500تومانی بازگردد حدضرر 1600تومان.

به نظر میرسد دوره افت سهم به پایان رسیده باشد در صورتی که کرماشا بتواند عقب ماندگی از مقدار فروش راجبران کند  و به شرایط نرمال بازگردد(3ماهه 16درصدی از لحاظ مقداری فروش داشته ) از این سو از محل افزایش نرخ اوره داخلی و نرخ تسعییر (3000تومان) به سودی معادل 250تا260تومان دست خواهد یافت که هدف میان مدت 1200تا 1300را محقق میسازد.

اگر  در خصوص ثشاهد در قیمت 189شاهد عرضه صفوف باشیم نباید تعجب نمود اما شرایط برای رشد سهم محیا است خبر 400درصدی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و مجمع پیش رو و تقسیم سود از عوامل تشکیل مجدد صفوف خرید بود و  ادامه همان سیگنال های مثبت میباشد که سهم را تا220خواهد کشاند.

با نزدیک شدن به گزارشات 6ماهه گمانه زنی ها از پوشش سود شرکت ها افزایش یافته در این بین گفته میشود شبندر در 5-6ماهه سودی معادل 150تومان پوشش داده در صورتی که صحت داشته باشد شرایط برای رشد مجدد اماده است .
در این بین  شاید بتوان به توقف فروشها ی گروه مالی ملت اشاره نمود که میتواند دلیلی بر این ادعا باشد
محدوده 1100-1150محدوده حمایتی شبندر به حساب میاید.

جمع شدن صفوف فروش خودرویی و افزایش حمایت در این گروه میتواند نوید یک برگشت کوتاه قیمتی باشد دراین بین برخی شایعات از افزایش400درصدی سایپا از محل تجدید ارزیابی سخن میگویند که میتواند برای سایپا و گروه به عنوان یکی محرک محسوب شوند.
نمادهایی چون خساپا خودرو خبهمن خگستر خزامیا خپارس میتوانند در برگشت با افزایش صفوف تقاضا همراه شوند.

شاهد کاهش حجم معاملات در سهم و ساختن یک رنج قیمتی در محدوده 600-580تومان میباشیم این در حالی است که گفته میشود افزودن ردیفی جدید در قبوض برق و دریافت عوارض برق از مشترکین میتواند آغاز راهی برای افزایش قیمت برق باشد این همان مسیری میباشد که وزیر نیرو پیش از این همواره تاکید کرده بود که هزینه دریافتی برق نسبت به قیمت تمام شده به قدری پایین است که کفاف نیاز صنعت برق را نمی دهد و برای ارائه خدمات مستمر و خوب قیمت برق باید تعدیل داده شود . لازم به توضیح که برگشت مپنا طیفی از نمادهایی چون حفاری شمال و ایران ترانسفو را به حرکت واخواهد داشت.
سهم برای رشد نیاز به حجم بالا دارد از سوی دیگر کماکان سیگنال قوی برای برگشت سریع قیمت دیده نشده است.

ارزش معاملات    1645 میلیارد ریال

حجم معاملات    414  میلیون عدد

 

$$$            3159 (14:30)

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیشنیده های جدید از برخی سهام …
نوشته بعدیبه استقبال عرضه اولیه جم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن