بر بام بازار یک شنبه 27 مرداد ماه…

241
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 27 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 18Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

بله امروز برخلاف روز گذشته بازار ریزش خوبی را تجربه کرد.در این بین که اکثر بازار ها در حال رکود هستند بازار سرمایه نیز به استراحت خواهد پرداخت اما چشم انداز همچنان مثبت است و تغییری نخواهد کرد.رشد بازار در 5 روز معادل 4.07% بوده است یعنی متوسط روزی 0.8% این عدد برای 55 روز 35% بوده است یعنی در کمتر از 2 ماه بیشتر از یک سال نظام بانکی.لذا امید ها به سمت و سوی مثبت همچنان باقیست.

اما اگر بخواهیم به دلایل منفی امروز بپردازیم می توان در وهله ی اول انتشار شایعه ی اقدام به نقدینگی برای خرید شبندر پرداخت.این شایعه وقتی به بازار پیوست صفوف اکثر نماد ها به هم ریخت و با بسته شدن مپنا هم تقویت شد.(چون انتظار ها به این سمت رفت که بهانه ی بسته شدن مپنا برای بازگشایی نماد دیگری به همان قدرت است)

دلیل دیگری که می توان به آن اشاره کرد در خصوص روابط دیپلماتیک بود که خبری مبنی بر عدم تغییر رویکرد جمهوری اسلامی در خصوص برنامه های هسته ای آمد.

و آخرین دلیل را به تکنیکال شاخص و اشباع خرید در RSI نسبت می دهیم که در این خصوص توجه تان را به شکل زیر جلب می نماییم:

طبق این نمودار حوالی 19 آگوست می توان منتظر یک رویداد بود.

 

sh27

ارزش معاملات    2446 میلیارد ریال

حجم معاملات   843 میلیون عدد

 

$$$            3150 (13:30)

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

امروز گروه خودرو با تمام ابزار امیدواری ها دچار دگرگونی شد.در این گروه به خگستر و خودرو و سایپا و خبهمن اشاره داشتیم که خبهمن به دلیل رسیدن به سطح مهمی همراه با واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی با افت شدیدی مواجه شد.دیروز این نماد با صف خرید و امروز با صف فروش پایان یافت.

شنیده ها حاکی از تداوم حمایت در نماد خودرو و سایپا از طرف حقوقی های فعال است.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

امروز در گروه سیمان شاهد روندی منفی بودیم اما نه به طور مستحکم چرا که خبر لغو ممنوعیت یا متوقف بودن فعلا رفع شده و افزایش نرخ مجددی در راه است اما در نیمه ی دوم باید منتظر آن ماند.لذا از این گروه در میان مدت می توان انتظار های بهتری داشت.

در این بین سفارس و ستران و سغرب و سشرق را می توان بهترین دانست.البته سیلام و سصفها نیز گزینه های خوبی هستند.

*گروه قند و نبات

امروز روز بتای منفی بود.صنعت با قدرت ایستاده است و انگار متوقف شدن نیمی از گروه به نفع سایرین شده است.قبلا در خصوص این گروه صحبت کردیم.امیدواریم خوانده باشید و صبوری کرده باشید.

*گروه بانکـی ،

در خصوص بانک توصیه به نگهداری در میان مدت را داریم.در این بین خبر های خوبی در پارسیان و پاسارگاد موجود است.حجم معاملات پاسارگاد نیز موید این مطلب است. در خصوص وبصادر شنیده شده است که بانک صادرات بزودی مجوز افزایش سرمایه 160 درصدی را از بانک مرکزی دریافت خواهد کرد.

*در گروه موادغذایی

فعلا در اصلاح.شکار غبشهر در 3700 تا 4000 را در نظر داشته باشید.این سهم به 4800 نیز رسید.اما در نهایت تکنیکال سهم واگرایی منفی را هدف گرفته بود و اتفاق افتاد.نتیجه»به تحلیل خود ایمان داشته باشید.

*در گروه پتروشیمی

امروز نشست ای در کار بود.این جلسه بین کارگروه های وزارت نفت و روسای پتروشیمی صورت گرفت.این بحث با هدف پیدا کردن راه حلی جهت مناقشه ی  نرخ خوراک است.امروز با خبر شدیم که یکی از صندوق های معتبر اقدام به خرید 120 هزار عدد از شیراز برای آینده ی خود کرده است.ریسک پذیر ها می توانند شدوص و شسینا و مارون را خریداری کنند.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

نقل قول:

فسرب در اطلاعیه ای در مورد حواشی ایجاد شده در مورد تعطیلی کارخانه توضیح داده است.شرکت اعلام کرده با وجود مهلت یکساله برای جابجایی کارخانه از سوی نهادهای مسئول استان،تعطیلی موقت کارخانه از سوی استانداری مغایر با مصوبه نهادهای مسئول می باشد.مسئولین فکری هم در مورد دیگر کارخانه های آلاینده تر از فسرب کنند.شرکت در سال های اخیر اقدامات مهمی در جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست انجام داده است.در مورد انتقال کارخانه نیز تاخیر زیادی از سوی نهادهای مربوط در جهت واگذاری زمین جایگزین،تغییر کاربری زمین و صدور مجوزهای لازم صورت پذیرفته است.

آخرین تصمیمات متخذه نیز حاکی از آن است که شرکت ضمن تعطیل نمودن بخش تولید سرب و تولید روی اقدام به بررسی ایرادات احتمالی در بخش تصفیه آب و گاز و دیگر واحدها نموده است و پی گیری ها برای حل زودتر این مشکل ادامه دارد.

1-     همگام با افزایش قیمت جهانی آلومینیوم به1895دلار بالغ بر 9درصد شاهد افزایش تقاضای چشمگیر و رشد قیمت محصولات فایرا در بورس کالا هستیم.
امروز در بورس کالا 100تن شمش به قیمت 66143ریال عذضه شد این در حالی است که 1100تن تقاضای بر روی نماد دیده میشود.

نقل قول:

به نظر خروج همراه از فرابورس به بازار دوم به نفع شرکت تمام شود باورود صندوق ها گردش این نماد افزایش مییابد از سوی دیگر گفته میشود خبرهای مثبتی از طرح جیرینگ همراه اول به زودی منتشر خواهد شد که هم برای همراه مثبت و هم برای شرکت های حاضر در گروه رایانه
محدوده 4100-4200برای میان مدت مثبت به عنوان یکی سهم بدون ریسک مناسب ارزیابی میشود.

بارویکرد وزیر نفت و خرید دکل های جدید در حفاری این سهم امسال پتانسیل 120تومانی رادارد.

یکی از مواردی که به نظر می رسد در توقف نماد رمپنا دخیل بوده، بررسی آثار مربوط به اصلاح استاندارد ۱۶ حسابداری بر سودآوری شرکت بوده؛ حال آنکه تحلیل برخی افراد نسبت به آثار مثبت این امر بر سودآوری مپنا به نظر نادرست می آید.معاونت مالی و اقتصادی مپنا همچنین گفت: شرکت در حال بررسی آثار مربوط به اصلاح این استاندارد حسابداری است، اما به نظر می رسد این امر بر سودآوری شرکت چندان اثرگذار نیست.

 

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیعملکرد افزانت …
نوشته بعدیشرایط مهم از وضعیت شاخص ها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

8 نظرها

نطر گذاشتن