بر بام بازار یک شنبه 28 مهر ماه…

231
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 28 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 20Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

خب دوستان دیدیم که امروز فشار عرضه های … و حتی گزارش های … چه بر سر بازار آورد.اگرچه که بازار نیاز به استراحت دارد اما خب چه می توان کرد.از ماست که بر ماست.این روز ها حتی انقدر در رادیو و تلویزیون تبلیغات بالا رفته که فکر کنم چند هزار نفر  در همین دو سه روز کد باز کردند.همین طور مشخص است که خرید های این چند روز هم بدون تحلیل است.

در نهایت رفتار افراد در سهم های شاخص ساز نشان داد که هنوز امید در بازار وجود دارد و کسی خسته به نظر نمی رسد.

احتمال دارد بازار فردا نیز منفی باشد اما اگر منفی نباشد احتیاط سر لوحه ی معاملات خواهد شد.

این روز ها هم که قطار تعدیلات و پیش بینی ها هر لحظه مهمان یکی از سهام است.

اما در کدال چه گذشت:

امروز شبریز در گزارش خود اذعان داشت که تنها توانسته 43% پوشش را محقق سازد.دلیل این پوشش نسبتا ضعیف برای این سهم قوی عدم فروش نفت سفید در فصل گرما است که شرکت ظاهرا قول داده که در فصل سرما جبران کند.

شپنا نیز در گزارش خود پوشش ضعیف 33% را جامعه ی عمل پوشاند.

شیراز در 6 ماهه عملکرد خود را با 57% نشان داد.

غاذر نیز 14% تعدیل مثبت نشان داد که عمدتا ناشی از افزایش مقدار فروش و تغییر در ترکیب آن بود.

 

فاذر نیز 700 میلیون ریال به سرمایه ی خویش افزود که از از محل اندوخته بود.

کگاز نیز در نهایت از پوشش 90% خود دفاع نکرد و بدون تعدیل گزارش داد.

شنیده های امروز:

گفته می شود فاسمین برای تعدیل بالای 50% بسته شد.لذا بعد از کاما دومین نمادی است که گروهش را روسفید کرد.آیا کبافق و کنور نیز در چند روز آینده متوقف خواهند شد؟

 

در خصوص فایرا گفته می شود شرکت توان تعدیل بیش از 100درصدی سود را دارا می باشد اما یکی از نقاط ضعف فایرا هزینه های قابل توجه این شرکت است. محاسبات نشان داده بر اساس فروش های صورت گرفته در بورس کالا تعدیل شرکت محتمل است و روند قیمتی سهم نیز در محدوده 750-920 قرار دارد مطمئنا هر رخدادی در گزارش 6ماهه میتواند این روند را چه از بالا و چه از سطح پایین قیمت تحت تاثیر و با شکست آن روند مواجه سازد.

شفن در کانال صعودی در حرکت است که هدف قیمت این کانال 4000تومان اعلام می شود در این بین در صورت تعدیلی برابر خارک و پوشش مناسب با این شرایط سهم به بازار تا پایان سال حداقل 30درصد بدهکار خواهد شد در صورت منفی شدن سهم در برابر عرضه میتوان این فرصت را برای ورود و احتمال توقف و تعدیل استفاده کرد.

وتوسم گزارش 9ماهه حاکی از پوشش 543 ریال سود بود این در حالی است که دردوره 6ماهه این نماد 328ریال پوشش داده بود با این گزارش بازدهی 15درصدی در انتظار سهم می باشد مقاومت پیش رو 26-270 تومان.

تاثیر گذارترین نمادهای وتوسم وبانک شخارک کنور کگل فارس مس و نفت بهران میباشد  که از محل فروش سرمایه گذاری در 3ماه پایانی مجدد با افزایش سود مواجه خواهد شد.ارزش خالص دارایی وتوسم 370براورد می شود.

در بررسی های خود نیم نگاهی به خگستر هم بیاندازید.

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن