بر بام بازار یک شنبه 3 دی…

258
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 3 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 23Rating:


 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به اهالی بازار

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با رشد هیجان انگیز 788.78 در حواشی 37000 قرار دارد. فولاد فملی وامید وغدیر کگل پارسان شپدیس از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد فوق العاده ی  2.19 درصدی شاخص شدند.نرخ دلار کمی بالا رفته.چشم انداز ها در خصوص رشد بازار مطمئن است و این نظریه که که رشد بازار بدون پشتوانه است را رد میکند.این را خبرگذاری فارس به نقل از کارشناسان در خصوص p/e بازار عنوان کرده است که هرگونه نگرانی ها را رد کرده است. 

 

امروز ارزش معاملات در حدود 3,195.553 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص  36,829.30  واحد.

$ در محدوده ی 2950 تا 3200 در حال نوسان است.

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، گروه نسبت به هفته ی پیش بهتر شده اما ریسک آن پابرجاست در مطلب روز گذشته مهمترین ریسک های تجاری صنعت نام برده شد.

امروز خفناوری که مثبت بود به سمت منفی پیش رفت و صف فروش دارد.

خمحرکه پنجمین روز منفی خود را سپری کرد.خبهمن با صف میلیونی همچنان در صدر.

خزامیا هم یک روز در میان رنگ عوض میکند و امروز نوبت منفی بود.خکاوه دو روز است که خوب معامله میشود و امروز هم درصد بالایی خورد.خوساز هم آهسته اما پیوسته مثبت های خوبی میخورد.

از دیروز هم صف خگستر متعادل شد و امروز به درصد منفی بالایی هم رسیده.خاور هم همچنان درگیر مقاومتش است.خکار هم در حداکثر متقاضی دارد.

* لیزینگی  ولساپا هم دیگر مثبت نیست.

 

*گروه بانکی

با وجود حقوقی ها ولی اوضاعشان نا به سامان است.

امروز دی منفی و ملت تغییری نداشت.

بانک گردشگری که سه روز بود خوب معامله میشد امروزش را با صف فروش به پایان برد و وتجارت هم آن اندک مثبت را از دیروز پس گرفت.سمایه هم منفی.وپست همچنان در منفی کامل صف فروش دارد.

 

*در  ساختمانیها امروز ثامان پس از توقف یک روزه مبنی بر تعدیل مثبت بالایی را تجربه کرده.وتوس هم صف خرید دارند.این دو در صدر امروز گروه بودند.

وساخت هم منفی بالایی تجربه کرده.

بقیه اعضا منفی کمی داشتند.

 

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای همه ی اعضا از جمله وبانک و وصندوق  وغدیر وامید با درصد های تقریبا کامل و بعضا صف همراه بودند. وغدیر هم به مدد  برو بچه هایش همچنان به سمت بالا در حرکت است.غدیر در نقطه ی مقاوتیست و واگرایی در تایم پایین متعادلش کرده.در صورت عبور ملاقاتی با 480 و بالاتر را متصورم.

 وصنعت متعادلتر معامله شد.وسپه دیگر متعادل نیست و به سمت هیجان تقاضا پیش روی کرده و مثبت بالایی خورده.ونیکی تغییری نداشت.وبوعلی مثبت وملت منفی و در نهایت وصنا هم متعادل و مثبت.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

گروه به سمت پایین پیشروی کرد.چند شرکت هستند که همانند بقیه منفی بالایی را تجربه نکردند.از قپیرا قثابت و قشکر نام میبریم.

قثابت برخلاف روز پیش منفی خورده.قلرست فقط یک روز مثبت شدو امروز وفادار نماند.

امروز قزوین قشرین و قشیر قمرو قصفها قنیشا و قهکمت از منفی ترین های گروهند.

 

*در گروه موادغذایی صدر نشینی گروه امروز در دست غبشهر بود.گروه به مانند دیروز نیستند و هیجان در آنها فروکش کرده با این که از صنایع مصرفی هستند.غنوش غبهنوش وبهشهر تنها مثبت های گروه بودند.بقیه منفی و متعادل.غاذر که دیروز مثبت بالایی خورد امروزش را با صف فروش به پایان برده.

*در گروه کاشی و سرامیک امروز کساوه دوباره حراج شده که در این حراج ترجیح به استراحت داشت.

کچینی نتوانست مانند دو روز پیشش معامله شود و منفی بالایی را تجربه کرد.کنیلو با نقد شوندگی نه چندان خوبش همچنان مقاومت میکند و منفی نشده.

عموما اعضا عملکرد رو پایینی داشتند.

*گروه سیمانی ها  شاهد تحرکات سبزی در برخی از اعضا بودیم.سفارس سغرب سپاها سدور سرود ساروم از مثبت ترین ها بودند.ستران هم مدتیست در منفی معامله میشود.

 

*در گروه پتروشیمی امروز عموم اعضا خوش درخشیدند، شدوص در درصد بالا.شیراز در حداکثر صف 11 میلیونی.شمواد 96% از دامنه ی گره خود را در منفی تجربه کرد و هم اکنون صف فروش است،نماد های پارسان شاراک شپدیس کرماشا شخارک زاگرس مارون (تثبیت خط بالایی چنگال) شیراز شکلر شیران شفارس در خور توجه و بعضا با صف های خرید بسته شدند.امروز شفن تعدیل شد.

وپترو است به مدار مثبت بازگشته.امروز شسم صف فروش هم داشت.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  کانی ها پس از یک روز استراحت دوباره به رالی پر قدرتشان ادامه دادند.تقریبا همه ی اعضا مثبت کامل و صف خرید.کمنگنز و کبافق هم به مدار مثبت بازگشتند. فولاد که در 480 متوقف شده بود دوباره پرتوان ظاهر شد(عدم واردات فولاد به منزله ی تقاضا برای داخل است)، فولاژ با این که صف سنگینی دارد اما حجم ندارد.فنوال هم دوباره منفی شد.فنورد و فایرا بدترین عملکرد را در بین گروه دارا بود.ذوب هم صف سنگینی دارد و قرار است بابت رد دیون دولتی 56 درصد آن دوباره روز میز معاملات قرار گیرد.

به گفته ی تحلیلگران تقاضای فلزات برای سال بعدی میلادی همچنان پابرجاست.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبندر صف سنگینی دارد و درآستانه ی واگذاری 45 درصدی نیز هست .شبریز طاقت نیاورد که متعادل بماند و صف نشود.شبهرن(تحرکاتی در خصوص افزایش نرخ محصول به ازای افزایش نرخ نهاده) و شنفت هم مثبت کاملی داشتند.

 

*در گروه برقی بترانس صف خود را از چند روز پیش متعادل کرده تا به امروز که به درصد های منفی هم رسید.بشهاب منفی ترین.بقیه اعضا رو به پایین بودند.

بالبر همچنان در صدر.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  مپنا دوباره دچار صف سنگینی شده اما رتکو همراهی نکرد.

حتاید حپترو حتوکا هم بدترین عملکرد را داشتند.توریل امروزش را مثبت بست.

 

حفاری همچنان پیشرو(اگرچه تحریم شده بود اما طرح های توسعه آن را به بالا سوق می دهد).اما فاراک  نرم و پیوسته به سمت بالا در حرکت است.فاذر به 240برخورده ببینیم چند روز دوام می آورد.

 

امروز اخابر به حجم نرسید.شاید باید منتظر ناظر بازار در آینده باشیم.

 

 

 

پر سود باشید

 

 

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن