بر بام بازار 19 خرداد ماه…

319
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار 19 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 9Rating:

احوال شـاخص

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

برویم سراغ اخباری که امروز منتشر شده:

خب دوستان انتظار می‌رود بازار تا برگزاری انتخابات رویکرد متعادل توام با احتیاط خود را حفظ کند تا پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن رییس‌جمهور آتی و برنامه‌های اقتصادی آن تصمیم‌های عمده اتخاذ شود.فعلا لاک دفاعی مناسب حال بازار است و مطمئنا انتخاب بازار شخصی خواهد بود که از اقتصاد آگاه باشد.گفتنی است که تاثیر پذیری بازار تا حد بالایی اثبات شده است امیدواریم در این مورد انتخابات آمریکا را به یاد داشته باشید که به محض انتخاب اوباما بازار نیویورک ریزش کرد و بازار ایران افزایش… . خلاصه این که اقتصاد سیاست محور ایران را فراموش نکنید و باز هم مثل همیشه آگاهی می دهم به شما عزیزان که دوباره با فروش های هیجانی خویش از افسردگان هفته های بعد نباشید…

واین که عبدالحسین بیات در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر سهم صادرات محصولات پتروشیمی در کالاهای غیر نفتی بیش از ۵۳ درصد و در بخش کالاهای نفتی بیش از ۴۳ درصد است.

و در نهایت ملاحظه می کنید که ارزش معاملات و حجم آن گواه روشنی بر بی انرژی بودن دماسنج است.لذا منتظر عامل زمان بمانید…

 

ارزش معاملات    898.602  میلیارد ریال

حجم معاملات      188.628    میلیون عدد

 

 $$$                 3600

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

 

  *خودرویی ها،

از گروه خودرو ، خزامیا در اوایل وقت صف فروش بالغ بر ۱.۹ میلیون سهم را متحمل شده بود. گویا تحریم های جدید آمریکا به گروه خودرو ، سهامداران این صنعت را وادار به عرضه سهامشان کرده است. بنا بر گفته ناظر مجلس در شورای رقابت ، شکی نیست که تحریم ها تاثیر گذار خواهند بود اما برای صنعت خودرو ساز ما که ۹۵ درصد قطعات آن در داخل تولید می شود این تاثیر چندان عمیق نمی باشد.شخصا نمی دانم این گفته ها بابت امیدواری است یا واقعا امیدواری است!در کل بار ها گفتیم و باز هم می گوییم که مراقب بازی قیمت روی این گروه باشید.مثبت های دیروز نیز وفادار نماندند.

 

*گروه بانکـی ،

فعلا نمی توان با وضع موجود + ضعف قبلی راجع بهشان تصمیم گرفت.اما همان قبلی ها را در نظز بگیرید.

 

*در ساختمانیها،

فعلا ثاژن پرچم دار این گروه است که نمیتوان ازآن نیز زیاد انتظار داشت چرا که از آن سهم های است که رشد نکرده و فعلا می تازد.اما نمی داند که چالشی برایش وجود دارد به نام گروه ضعیف ساختمان… . ثغرب به شدت مورد بی اعتمادی قرار گرفته و اجازه ی رشد به بقیه نیز صادر نشده.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

و اما گروه عزیز سیمانی که با توجه به اخبار موجود گویا وقت کنترل قیمتی شان فرا رسیده و حاشیه پیرامونشان اوج میگیرد.البته هنوز بعضی ها از رو نرفته اند و بعضی هنوز رشدی نداشته اند.البته باید دید چه خواهد شد.شاید اصلاح برای نفس گیری باشد….

 

 

* قندیها ،

گروه یادش رفته که بتا منفی است یا حمایت نمی شود؟در کل شاخص شان هنوز مطمئن رفتار نکرده.قهکمت در 2700 مقاومتی دارد که شکست آن خوب ارزیابی می گردد.

 

*در گروه موادغذایی

خب انگار یه انرژی جدید به این گروه بازگشته که حمایت نام دارد.برای کالبر انتظار داشتیم بیشتر قرمز شود تا خودمان نیز وارد شویم اما 460 تومان کار سهم را ساخت.اعتماد به گروه امروز تا حدی بالا رفت که مهرام نیز سبز شد اما عده ای می گویند افزایش قیمت بی رویه اش درست بوده و سخنان مدیر عامل شایعه است.سایر اعضا نیز بازگشتند.ببینیم غشان با 460 چه می کند.انگار بازار در این مواقع سراغ صنعت پایه آمده است…

 

*در گروه پتروشیمی

رقابت بر سر قیمت بلوک فارس بین دو خریدار همچنان پیش می رفت. این رقابت منجر به افزایش قیمت تا ۱۳۱۴۲ ریال شده بود.می گویند که وفایی شراز دامن پارسان را گرفته.اوضاع کمی گیج کننده شده.هم جریان های سیاسی و هم جریان های مصوبات دوباره روی سر این گروه فرود آمده.البته این قرمز ها برای بعضی از سهام خیلی هم بد نخواهد بود…

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

کنور عزیز امروز غایب بود.اگر اشتباه نکنم 467 تومان به جیب سهامدارانش خواهد ریخت.کروی پس از نوسان و برخورد به سقف مستطیلش سقوط کرد.کگل هم اوضاع مناسبی ندارد.ولی این ها که گفتیم پتانسیلی عالی دارند.باید دید که چه شده بعضی ها مثبتند.شاید خبری در بورس کالا داشته باشیم.فعلا فخوز خیلی خوشحال است.زنگان نیز قبلا اشاره شده بود و اکنون باز هم اشاره ی معکوس داریم!

فنوال و فروس نیز از برترین های امروز.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

این خبر را بخوانید:

شرکت های پالایشی بابت فرآورده های نفتی که به پالایش و پخش تحویل می دهند، مبالغی به عنوان یارانه دریافت می کنند. حال آنکه از این پس محصولات اکتان افزا مشمول یارانه نمی شود و می بایست مبالغ دریافت شده از این بابت به پالایش و پخش بازگردانده شود که این امر خود موجب کاهش سودآوری شرکت های پالایش نفت شیراز، پالایش نفت تهران و پالایش نفت کرمانشاه به عنوان تولیدکنندگان این محصول می گردد.(بورس نیوز).

خب انتظار ندارید که پالایشی ها مثبت شوند؟

شراز تازه جان گرفته بود که …

 

*در گروه دارویی

در پاسخ یه عزیزی که در مورد عبیدی پرسیده بود باید بگوییم حمایت از محل خوبی انجام گرفته اما کمی مشکوک می زند. در هر حال در قبل از 440 مقاومت داریم.

 

مپنا همچنان بر روی حمایت قرار دارد.برای چند روز آینده بازگشت قیمتی را محتمل میدانیم.حقوقی ها هم انگار دست به کار شده اند.

دوستی در خصوص چکاوه پرسیده بود،به آن دوست عزیز توصیه می کنم فعلا همان 40% سود را ذخیره کند تا سهم به مقاومت نرسیده.

و اما وصندوق…خبر بود که می گفت سود شخارک را زیر 400 در نظر گرفته بود اما شخارک 700 سود تقسیم کرده بود…حقوقی 9 نفر خریدار و 3 نفر فروشنده.

 

 

همواره پر سود باشید… 

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

  1. کاربران عزیز کمی به ما فرصت بدهید تا در ارائه ی خدمات بهتر به شما اقدام کنیم.سایت 80% کارایی دارد و 20% باقی مانده مرحله ی آخر کار خواهد بود که رو به اتمام است.سعی می شود پاسخ سوالات شما سروران را در متن بدهم.موفق باشید…

نطر گذاشتن