بر بام بازار 20 خرداد ماه…

320
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار 20 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 10Rating:

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

برویم سراغ اخباری که امروز منتشر شده:

از دیروز اخبار سیاسی پیرامون انتخابات و کاندیدهای ریاست جمهوری منتشر شده از جمله احتمال ائتلاف اصلاح طلبان و اصول گرایان. هرچند که گفته شده جلسه ی دیشب اصلاح طلبان به نتیجه نرسیده. اخباری پیرامون کناره گیری جلیلی هم به گوش رسیده. خبری هم در مورد بررسی مجدد صلاحیت روحانی در برخی سایت ها منتشر شده بود که این خبر توسط شورای نگهبان تکذیب شد.

ارزش معاملات 1,170,169 میلیارد ریال

حجم معاملات 337,187 میلیون عدد

$$$ ۳۶۰۰

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

*خودرویی ها،

اعضای این گروه بعد از واکنشی که نسبت به اخبار روز قبل نشان داده بودند امروز متعادل تر و حتی برخی مثبت معامله شدند. خزامیا تا مرز 4 درصد مثبت رفت اما در طرف دیگر خبهمن تا مرز منفی کامل در معاملات آخرش پیش رفت. امروز اخباری پیرامون افزایش قیمت خودرو در بازار به علت کاهش عرضه و افزایش تقاضا هم شنیده شد.

*گروه بانکـی ،

در این گروه شاهد معاملات در درصد های منفی بودیم. مثبت های دیروز پایدار نبودند

*در ساختمانیها،

ثاژن امروز هم در 4 درصد معامله شد. سهم الگوی فنجان و اخیرا مثلث داشته و این طور به نظر میرسه مقاومت جدی تا هدفش نداشته باشد. ثمسکن و ثفارس هم مثبت بودند اما بقیه ی اعضا در درصد های منفی معامله شدند

*در گروه سیمان،آهک و گچ

در این گروه امروز شاهد صف خرید اعضا بودیم البته به جز ستران، سپاها، سشمال و ساراب که صف فروش داشتند.

* قندیها ،

بازار مثبت شد و اعضای این گروه منفی

*در گروه موادغذایی

امروز همه ی اعضا سبز پوش شدند و برخی حتی صف خرید خود را تا دقایق پایانی حفظ کردند. دیروز غچین اولین پیش بینی منتهی به خرداد 93 را منتشر کرد که در اون شاهد رشد 22 درصدی سود هر سهم بودیم که دلیل اصلی این رشد بهره برداری از خط تولید جدید و افزایش نرخ و تعداد فروش عنوان شده. ضمن اینکه شرکت وام های بانک ملت رو تسویه کرده و از هزینه های مالی اش کاسته.

*در گروه پتروشیمی

رقابت بر سر فارس امروز هم ادامه داشت و بالاخره صندوق بازنشستگی نفت خریدار این بلوک با قیمت 13143 ریال شد هرچند که اخباری پیرامون ابطال این معامله به علت وجود اشکالات سیستمی برای رقبا به گوش رسید. اخبار مثبت هم پیرامون گروه بود که بالاخره باعث سبز شدن اعضای گروه شد. دیروز همچنین خبر بهره برداری از 2 واحد پتروشیمی شازند هم به گوش رسید که با راه‌اندازی واحد هیدروژناسیون برش‌های چهارکربنه که با ظرفیت اسمی 65 هزار تن در سال است، 10 درصد خوراک واحد الفین این مجتمع تأمین می‌شود. شازند امروز صف خرید داشت.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)

کروی شاهد معاملات در درصد 3.97 مثبت بود. بقیه هم گروهی ها تقریبا مثبت معامله شدند. فلزات هم معاملات متعادلی را داشتند

*در خصوص پالایشگاهی ها

در مورد خبر دیروز مسئولان اعلام کردند که پیگیر لغو مصوبه ی دیروز مجلس هستند. شایعات پیرامون تعدیل منفی دو عضو تازه متوقف شده هم شنیده شده. با این حال امروز معاملات متعادل و مثبت بودند. شبهرن هم که با مجوز افزایش قیمت محصولاتش با صف خرید روبرو بود

*در گروه دارویی

معاملات مثبت و بعضا صف خرید را در اعضا شاهد بودیم.

 

تحرکات جدیدی در مپنا و توریل با توجه به حمایتشان دیده می شود

در مورد تکنوتار هم جناب alemy اشاره کردند

اما در آخر به دلیل کامل نشدن سایت موقتا شاید پاسخ به بعضی سوالات از قلم بیفتد. اما تا حد امکان سعی خواهیم کرد که پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن