بر بام بازار 21 خرداد ماه…

312
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار 21 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 11Rating:

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

برویم سراغ اخباری که امروز منتشر شده:

در عرصه ی سیاست با نزدیک شدن به روز انتخابات شاهد هستیم که شایعات و اخبار پیرامون کاندیدها قوت گرفته اند. شایعه ی کناره گیری جلیلی که دیروز منتشر شده بود توسط رئیس ستاد انتخاباتی ایشون تکذیب شد.  دیروز شاهد کناره گیری حداد عادل به نفع اصول گرایان بودیم و امروز صبح هم خبر کناره گیری عارف منتشر شد که در بیانیه آمده بود که علت کناره گیری نامه ی خاتمی بود. البته دیروز شورای مشاوران خاتمی حمایت خودشون از روحانی رو اعلام کرده بودند. امروز هم خاتمی رسما اعلام کرد که رای خود رو به روحانی خواهد داد! با انتشار این اخبار هم درخواست هایی برای ائتلاف اصول گرایان شده و البته شایعاتی هم پیرامون کناره گیری برخی هنوز به گوش میرسد که البته تا اعلام نهایی باید صبر کرد.اما رئیس جمهور هم امروز در مورد شایعات حمایت ایشون از کاندیدی خاص، اعلام کرد فقط یک رأی دارم و از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنیم.

ارزش معاملات 14,600,845 میلیارد ریال

حجم معاملات 746,205 میلیون عدد

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

*خودرویی ها،

دیروز در مورد خبر گران تر شدن قیمت خودروها در بازار صحبت کردیم. امروز هم شاهد معاملات مثبت این گروه بودیم. خزامیا امروز هم 3.5 درصد مثبت بود. خکار هم که امروز به بازار برگشت 37 درصد مثبت بود.این سهم به علت جلسه ی مجمع فوق العاده متوقف شده بود.

 

*گروه بانکـی ،

اکثر اعضا در درصدهای منفی معامله شدند. اما وپست که امروز مشمول گره ی معاملاتی شده بود 12 درصد مثبت خورد.

 

*در ساختمانیها،

ثاژن بدون شرح! صف خرید و البته مثبت کامل. وساخت و ثنوسا به سمت منفی کامل رقتند اما بیشتر اعضا به سمت درصد های مثبت معامله شدند.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

در مورد خبر ممنوعیت صادرات سیمان به عراق صحبت کرده بودیم که این بازار خارجی بعد از بازار ترکمنستان دومین بازاری است که از دست این گروه رفت. 63 درصد صادرات این گروه به عراق و ترکمنستان 7 درصد از صادرات سال قبل ایران را به خود اختصاص داده بودند. با انتشار این خبر برخی شرکت ها راه خودشان را از دیگر اعضا جدا کردند به طوریکه برخی اعضا امروز مثبت کامل بودند و برخی دیگر منفی کامل. اما امروز در این گروه شاهد بازگشایی نماد سکارون هم بودیم که بعد از انتشار اولین پیش بینی سال 92 که در اون شاهد رشد 78 درصدی سود بودیم، 122 درصد مثبت شد.

 

* قندیها ،

امروز متعادل تر از روز قبل بودند. شایعاتی خوب پیرامون برخی اعضا به گوش رسیده …

 

*در گروه موادغذایی

امروز هم همه اعضا مثبت بودند البته به جز غبهنوش. غچین که دیروز کشف قیمت نشده بود امروز 119 درصد مثبت خورد اگرچه که معاملات پایانی تا 125 درصد هم مثبت شدند.

 

*در گروه پتروشیمی

شازند به علت اخباری که دیروز گفتیم امروز هم 4 درصد مثبت شد البته در پایان معاملات همچنین 3 میلیون صف خرید داشت.شیران هم پا به پای شازند مثبت شد. خبری در مورد سهمیه بندی گاز پتروشیمی ها در سال 92 به گوش رسیده :

با توجه به منتفی شدن راه اندازی فازهای استاندارد پارس جنوبی در سال 92 و راه‌اندازی قریب الوقوع 9 طرح جدید پتروشیمی در قالب طرح‌های مهرماندگار دولت، به احتمال زیاد وزارت نفت چاره‌ای جز سهمیه بندی خوراک گاز و اتیلن این واحدهای جدید پتروشیمی در سالجاری نخواهد داشت.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)

کروی و ومعادن به سمت مثبت کامل البته با صف خرید، به علت معامله نشدن حجم مبنا نتوانستند کامل مثبت شدند.

فلزات هم مثبت بودند البته به جز فلوله و فخاس

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

4 عضو مجاز به معامله، مثبت شدند!

 

*در گروه دارویی

دامین امروز مجمع عادی سالانه را برگزار کرد. بیشتر اعضا کامل مثبت بودند.خبری هم در مورد کرازی از زبان مدیر عامل:

شرکت شیشه دارویی رازی طرح نوسازی و توسعه دستگاه ها و تجهیز واحدهای تولیدی را در دست اجرا دارد که انتظار می رود با بهره برداری از پروژه مذکور حداکثر تا پایان نیمه اول سال 93 ظرفیت تولید محصولات حدود 100 درصد افزایش یابد.(بورس نیوز)

 

 

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن