بر بام بازار 26 خرداد ماه…

327
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار 26 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 16Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

خب دوستان همچنان اندر احوالات وضع سیاسی کشور مان با تمرکز سرمایه بر روی بازار های مطمئن تری نظیر بازار سرمایه مان هستیم.صدقه ی سر جناب آقای روحانی ریال در مقابل دلار افزایش و تقویت یافته است.این بازار هم خوب استقبال کرده.امروز تا راند اول بازار حدود 600 واحد رشد داشتیم که با کمک فملی در نهایت به بیش از 1194 هم رسید.این چند روز روزی هست که عمدتا انتظار می رود که تمرکز بر گروه های اصلی + گروه هایی که رشد نکرده باشد.اما در مورد شاخص می توان گفت در حوالی 48000 امکان تشدید عرضه بالاست.

این پیام تقدیر را از حسن روحانی نیز بخوانید: پیروز این انتخابات ملت ایران است/دست همه اعتدال‌گرایان، اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان را به گرمی می‌فشارم. منتخب ملت ایران با صدور پیامی خطاب به مردم گفت: بی‌تردید پیروز این انتخابات شمایید و آگاه و آرام و امیدوار و با اعتقاد به حق و اعتما به نظام مردم‌سالار دینی، گامی بلند و استوار در راه عزت و منافع ملی برداشتید.(دولت تدبیر و امید)

ارزش معاملات    2,492.025  میلیارد ریال

حجم معاملات      600.010    میلیون عدد

 

 $$$                 3450

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها،

هنوز اعتقادی وجود ندارد که گروه حالش خوب است.فعلا این فضا اجازه نداده که یکی از صنایع بزرگ صنعتی کشور قرمز شود.در کل مراقب نوسانگیران باشید.تا زمانی که خبر موثقی نداریم، انتظار سود آوری هم نداریم.

*گروه بانکـی ،

کم از ملت نگفتیم البته دیروز نه بلکه هفته ی پیش که در کف معامله می شد.نمادهای گروه بانکی که از اخبار پیرامونی انتخابات و بازار تاثیر مثبت دیدند، با توجه به ابلاغ رسمی بودجه سال ۹۲ و تغییر احتمالی نرخ ارز مرجع به ۲۵۰۰ تومان می تواند از تسعیر ارز سود شناسایی کنند. از نظر کارشناسان وبملت، وتجارت و وکار بانکهای شاخص در این زمینه هستند.امروز پاسارگاد داعیه دار گروه بود.

*در ساختمانیها،

در مجموع به جز یک سری ریسک های غیر سیستماتیک مانند تاخیر در اجرا و انجام پروژه هاشان به دلیل کمبود نقدینگی یا بالا رفتن نرخ مواد اولیه شان مانند فلزات و مصالح،فعلا حالشان خوب است.این گروه به سهامداران مدیون است و حالا حالاها جای رشد دارد.ثتران و ثمسکن از برترین هایند.

*در گروه سیمان،آهک و گچ

دیروز شان چه تفاوت رنگی با امروز شان دارد.البته حق با سایر بازار است که نقدینگی را به سمت خود بکشاند.این گروه فعلا اشباع دارد.البته بزرگانش خیلی اصرار داشتند منفی نشود.سفارس و سغرب را می گوییم.

* قندیها ،

وای بر این گروه که همچنان تا خبری مانند بالا رفتن نرخ علنی نشود تکان نخواهد خورد.عیبی ندارد واگذارشان می کنیم به کف سازی قیمت تا لحظه ی مناسبی مانند بانکها وارد شان بشویم.قزوین و قصفها امروزشان را از گروه جدا کردند.

*در گروه موادغذایی

خب به جز مهرام وفاداری از دیروز نمانده.این ها هم وصف حالی چون سیمان دارند.رشد خوبی داشتند . استراحت خوبی هم بهتر است بکنند.

*در گروه پتروشیمی

یکسری ها باید استراحت کنند.مثل شیران که در منفی بازار پتروها می تازید.شاراک رسیدن به 1300را کمی سخت تر دید وکمی عقب کشید.فارس عالی معامله شد اما صف خریدش نیز بالاخره پس از بارها عرضه ریخت.پارسان به مقاومت نزدیک شده بازگشایی دیروز زاگرس،تعدیل در شبریز، رشد نمادهای زیر مجموعه مارون شپدیس مجمع پیش روی حفاری و شراکت احتمالی در خرید بلوک فارس و … به رشد ارزش دارایی های پارسان و تعدیل نماد کمک شایانی خواهد نمود و انتظار داریم فضای آتی سیاسی و اقتصادی به نفع گروه پتروشیمی و نمادهای چون پارسان شود .وپترو نیز همین طور.این ها در منفی خریدنی ترند مخصوصا وپترو.

در این گروه دوباره حرف و حدیث هایی از سهمیه بندی خوراک گاز و مایع ایجاد شده.در بخش گزارش بازار مطلب برای سهامداران پتروشیمی موجود است حتما مطالعه بفرمایید.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

گروه سنگ آهنی همچنان پر نفس.قبلا کم از این ها نگفتیم .اگر منفی دارند نگران نباشید.با بازگشایی فملی و رشد حدوداً ۱۱ درصدی این نماد و افزایش ۲۴۵ واحدی در شاخص، افزایش شاخص کل به بیش از ۱۱۰۰ واحد رسید.این بار دعوتتان می کنم به نظاره ی فخوز بنشینید…

*در خصوص پالایشگاهی ها

صف خرید سپس عرضه و دوباره صف خرید.در خصوص شبندر گفته شد تعدیل منفی ندارد.یادتان باشد بعضی خبر ها موجودند اما نحوه ی بازگو کردنشان خیلی مهم است و هیجان کاذبی ایجاد می کند.بنابراین تحلیل محتوا بکنید.شرانل کم نیاورده.بالاخره 8% تعدیل شاید مقاومت شکن باشد.

*در گروه دارویی

در این گروه دالبر و دکوثر به عنوان لیدر ها بازگشتند.اما بقیه حال مناسبی ندارد و کم و بیش مثبت  منفی اند.

توریل  هم در سایت جداگانه پرداخته شد.اما در مورد تکنو ممکن است دوستان هنوز سوال داشته باشند.این سهم در حال تشکیل الگوی کلاسیک است و در عین حال 320 و 340 از بازدارنده ها هستند.وصندوق 17.35درصد از شفن را در اختیار دارد به نظر با توجه به مجمع پیش روی شفن حدودا 40ریال به سود صندوق افزوده شود گذر از میانه کانال450تومانی هدف میان مدت  حرکت به سمت 550تومان خواهد بود.

منتظر نوشته های تکمیلی در بخش گزارش روزانه ی بازار باشید.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner

12 نظرها

نطر گذاشتن