بر بام بازار سه شنبه 28 خرداد ماه…

269
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 28 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 18Rating:

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر نوبخت با بیان این‌که قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها با شکل فعلی ادامه می‌یابد و دولت یازدهم قصد دارد به برخی دهک‌ها یارانه کالایی بدهد، اظهار کرد: طبق ماده ۷ قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها دولت مجاز است حداکثر تا ۵۰ درصد از درآمدهای ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به نسبت درآمد خانوارها بین سرپرست خانوار تقسیم کند.خب همین کار های دولت باعث شده فعلا چشم انداز اقتصاد مخصوصا بازار سرمایه خوب شود.فقط امیدواریم که مقطعی نباشد.

از آن طرف رییس کانون سراسری انبوه‌سازان اعلام کرد: با وجود ابلاغ افزایش وام ۵۰ میلیون تومانی ساخت خانه هنوز بانک‌ها همان مبلغ قبلی که ۳۰ میلیون تومان است را مشروط به سپرده‌گذاری ۲۰ میلیون تومانی می‌پردازند. وی افزود: شاید تا پایان فعالیت دولت فعلی پرداخت وام ۵۰ میلیون تومان ساخت خانه عملیاتی شود،‌همچنین شاید دولت بعدی نیز برای اعطای وام‌های مسکن و تنظیم بازار برنامه‌هایی داشته باشد.(ایسنا).این خبر هم ممکن است حال گروه را همچنان مبهم نگه دارد کمااینکه امروز ضعف در برخی نماد ها مسجل شده بود.

در خصوص شاخص تنها چیزی که میتوانم بگویم برخورد آن با میدلاین چنگال بسیار محتمل بوده وانتظار توقف این وضعیت می رود که مطمئنا فرصت ورود را برای بسیاری از سهم ها فراهم خواهد کرد.اندیکاتور ها از اشباع در کوتاه مدت،وجود پتانسیل در میان مدت و اشباع در بلند مدت خبر می دهند.

ارزش معاملات    6,296.796  میلیارد ریال

حجم معاملات      1.896    میلیارد عدد

 

 $$$                 3440

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها،

با وجود هزینه های مالی بالا و زیان انباشته سهام شرکت های گروه خودرویی، همچنان اقبال بازار را بر اکثر نمادهای این گروه شاهد هستیم. هم اکنون با توجه به حجم درخواست ها ، سایپا و زامیاد در مقام لیدرهای خودرویی ظاهر شده اند.این گروه از خودش این انتظار را دارد که با وجود این دولت و رفع تحریم ها و موانع وارداتی به شکل اولش باز گردد.تقریبا مدیون ترین گروه بورسی این گروه و ساختمانی ها می باشند.به جز خمحور اکثرا با صف خرید یا مثبت کامل همراهند.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

این گروه با پر شدن دهان سهامداران از جملاتی نظیر بدهی های ارزی و … فعلا در حالتی گنگ به سر میبرد.اما آنهایی که قویترند خود را اسیر این احساسات نکرده اند.

*گروه قند و نبات

خبر از گزارش و تعدیلات به میان آمده است و در این میان مرودشت حواسه همه را پرت کرده.امروز تحلیلی برایتان قرار خواهم داد.

*گروه بانکـی ،

گمانه ها در خصوص تغییر یا تعدیل قوانین بانکی و حتی تغییر نظر وزیر وجود دارد و این امر سبب گشته بازار پول رونقی حسابی پیدا کند.به اندازه ی کافی به عزیزان پای ثابت بر بام بازار بانکها را هشدار دادیم و نام بردیم.

به غیر از پست بانک که در زمان منفی گروهش مثبت بود و اکنون منفی است باقی اعضا در مثبت کامل و بعضا صف خریدند.

*در گروه موادغذایی

گروه غذا نیز شاید به مدد گروه قندی برگشتی زده است.هرچند که این گروه مستعد بود.

*در گروه پتروشیمی

فارس کمی خجالتی شده و با مقاومتش کنار نمی آید.اگر چه که گفته شده یکی از زیر مجموعه هایش هم انگار تعدیل منفی داده است.بازگشایی شفن را با بیش از 17% داشتیم.زاگرس شپلی و شیراز از برترین هایند.در خصوص ارزندگی زاگرس هم زیاد شنیده ایم.البته تحلیل آن هم در سایت خواهد آمد.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

فولاد کمی عقبگرد زد چرا که در 520 مقاومت برایش داریم.فملی و فباهنر و فولاژ و زنگان همچنان با اعداد بالایی سبز سر و کار دارند.این چهار تا از بنیادی ترین ها هستند البته فخوز را اضافه کنید.بحش بورس کالا را نمی توان  کنار گذاشت چرا که تعدیلات هم از این نقطه رقم خواهد خورد.در سنگ آهنی ها کروی را بررسی تکنیکی کرده بودیم اگر یادتان باشد در حال ساخت منطقه ی رنج بود.

*در خصوص پالایشگاهی ها

شفاف سازی های اخیر از عدم کاهش سود پالایشگاهی ها و برگشت مالیات بر ارزش افزوده آنها حکایت دارد.شرانل خوب حمایت شده و با این وجود 1460 هدف بعدی است.

در پایان روز تحلیل های تکمیلی قرار خواهد گرفت.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیاهداف پیش روی تکنو
نوشته بعدیتعدیلی شگفت انگیز از شرکتی سیمانی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

نطر گذاشتن