بسیار مهم در مورد بازار

333
telegram nokhbegan-start
بسیار مهم در مورد بازارReviewed by علی صابریان on Dec 11Rating:

سلام به اعضای حرفه ای تحلیلها

امیدوارم حال همه شما خوب باشد


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز در بررسی تکنیکالی بازار به چند نکته مهم برخورد که می خواهم با کاربران حرفه ای تحلیلها به اشتراک بگذارم

عکس زیر شاخص گروه سرمایه گذاری است . این شاخص به دو مقاومت ۱۰۰٪ بسط فیبوناچیو ۲۶۱.۸ ٪ اصلاحی فیبوناچی واکنش نشان داده است . همچنین این شاخص در اندیکاتور های خود واگرایی های منفی نشان می دهد .

قطعا واکنش فوق به عنوان مقاومتی جدی در مسیر سهم محسوب می گردد و تا زمانی که شاخص این گروه از مقاومت 1780 عبور نکرده است  باید با احتیاط نسبت به این گروه رفتار کرد زیرا امکان منفی شدن کوتاه مدت وجود دارد.

 

 

 

 

۱

 

شاخص نیز در نمودار ساعتی واگرایی های منفی نسبی دارد که شاید نشان از افت کوتاه مدتی در آینده برای شاخص باشد . هر چند که شاخص در چند وقت اخیر به دلیل شدت صعودی بودن چند بار موفق شده این واگرایی های منفی را نادیده بگیرد و به رشد ادامه دهد

شاخص صنعت و شاخص 50 شرکت برتر بازار نیز واگرایی های منفی در نمودار روزانه خود دارند . این موارد کمی جای نگرانی ایجاد کرده است

نتیجه گیری :

بهتر است کمی مراقب شاخص به خصوص در کوتاه مدت باشیم . همچنین احتمال دارد مدتی سهم هایی که در سبد داریم روند خنثی به خود بگیرند .

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبر بام بازار چهارشنبه 20 آذر ماه…
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
  تحلیلگر و محقق بازار سرمایه ،   گوینده "روانشناسی بازار" رادیو سهام ،   مدرس دوره های "تحلیل تکنیکال کاربردی" در شرکت ها و سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی ،   سازنده دوره پرطرف دار "10 شاه کلید بزرگان بورس" در رادیو سهام ،   ""ادعایی مبنی بر بی رقیب بودن و خدایی در تکنیکال ندارم اما چندین سال است با تحلیل تکنیکال بورس ایران زندگی کرده ام و آن را خوب می شناسم""  

14 نظرها

  1. با سلام و احترام :
    با توجه به اتفاقات اخیر اگر ممکنه دو سهم منو در کوتاه مدت در 2 حالت تشدید تحریم ها و عدم تشدید تحلیل کنید.
    خبهمن 240 خریدم چند روزه داره – میخوره در صورتی که بالای 300 پیش بینی کرده بودید.
    آکنتور 1500 خریدم امروزمنفی بود آیا مقاومت 1700 رو رد میکنه؟
    با تشکر و سپاس

نطر گذاشتن