به استقبال عرضه اولیه جم

251
telegram nokhbegan-start
به استقبال عرضه اولیه جمReviewed by منوچهر عطائی on Sep 16Rating:

عرضه اولیه پتروشیمی جم با نماد جم به تعداد 217 میلیون 920 هزار سهم عرضه و در مرحله نخست در فرایند کشف قیمت 185 میلیون و 720 هزار سهم ، روز سه شنبه هفته جاری عرضه خواهدشد.
با توجه به پیشبینی جم بر اساس عملکرد سه ماهه که سود 3347 ریالی را در نظر گرفته است و با در نظر گرفتن پی بر ای 4 گروه محدوده قیمتی 1400 تومان را میتوان برای سهم در نظر گرفت که قیمت عرضه اولیه باید کمتر از این مقدار نیز باشد و قیمت های بالای 1500 تومان جذابیتی برای خریداران نخواهد داشت چراکه علاوه بر ریسک، سهم های ارزنده تری در همین گروه وجود دارند.این عرضه که توسط شستا و صندوق بازنشستگی صورت میگرد و با در نظر گرفتن عرضه های گذشته این دو شرکت بویژه شستا گران فروشی دوراز ذهن نخواهد بود.
قیمت تمام شده هرسهم جم برای تاپیکو 114 تومان و برای وصندوق 207 تومان میباشد که تاثیر گذای بیشتری بر وصندوق خواهد داشت، چنانچه قیمت 1500 را برای عرضه اولیه در نظر بگیریم برای هر سهم در حدود 4 تومان سود برای تاپیکو و سودی در حدود 14 تومان به ازای هر سهم برای وصندوق خواهد داشت که به همین دلیل حجم معاملات سنگینی را در طی این 3 روز برای وصندوق شاهد بودیم.
و در نهایت اینکه میزان تخصیص کل به معامله گران انلان 32میلیون 200 هزار سهم میباشد که محدودیت خرید هر معامله گر آنلاین در روز عرضه اعلام خواهد شد، و برای هر ایستگاه کاری و هر صندوق سرمایه گذاری مشترک 200 هزار سهم خواهد بود.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبر بام بازار یک شنبه 24 شهریور…
نوشته بعدیمحدوده ی های مهم 3 سهم
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

1 نظر

نطر گذاشتن