به استقبال عرضه تاپیکو

319
telegram nokhbegan-start
به استقبال عرضه تاپیکوReviewed by منوچهر عطائی on Jul 8Rating:

با نگاهی به گزارش پرتفوی سه ماهه اول شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) شرکت ۹۳ درصد در بخش نفت و گاز و ۷ درصد در سایر بخش‌ها سرمایه‌گذاری کرده است، این هلدینگ دارای ۴۰ شرکت است که ۲۱ شرکت آن مدیریتی و ۱۹ شرکت غیر مدیریتی است. شرکت های مطرح با درصد مالکیتشان در پرتفوی شرکت عبارتند از: پتروشیمی مارون (12درصد) ، فن آوران (47درصد) ، خراسان (44 درصد) ،امیرکبیر(32درصد)، شپاس ( 48درصد) و لاستیک کرمان (52درصد)
و 10 شرکت دارای بدهی ارزی با نرخ مبادله ای میباشند که بیشترین ان مربوط به پتروشیمی امیرکبیر است.
در پیش بینی شرکت برای سال مالی 92 سود به ازای هر سهم 565 ریال میباشد و خرید تاپیکو در محدوده 350 تومان مناسب است و ارزش ذاتیش 495 میباشد، باید امیدوار بود که عرضه کننده که در سری قبل در قیمت 320 تومان با عدم اقبال روبرو شد اینبار تحت تاثیر شاخص 54 هزار واحدی قرار نگیرید که قیمت را بالا ببرد.
لازم به یاد آوریست بر اساس اعلام معاونت بازار، روز سه شنبه مورخ 18/04/1392 تعداد 1 میلیارد و 450 میلیون سهم معادل 5 درصد از سهام این شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم در نماد تاپیکو عرضه خواهد شد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیگزارش ها مالی چند شرکت …
نوشته بعدیدو شرکت خبر ساز
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

5 نظرها

نطر گذاشتن