بولتن هفتگی راهبرد سرمایه گذاری

359
telegram nokhbegan-start
بولتن هفتگی راهبرد سرمایه گذاریReviewed by سعید مشکانی on Nov 2Rating:

نرخ انس جهانی: ۱۳۱۵

نرخ برابری یورو به دلار : ۱٫۳۴


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاخص بورس تهران : ۷۳٫۵۰۵

نرخ دلار در بازار آزاد : ۳۰۱۰

نرخ یورو در بازار آزاد : ۴۰۸۵

نرخ سکه بهار آزادی طرح جدید : ۹۵۰٫۰۰۰

نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار : ۹۷٫۰۰۰

سکه آتی آبان ماه : ۹۵۴٫۰۰۰

  • اقتصاد و سیاست بین الملل 

 گزیده اخبار اقتصاد و سیاست بین الملل در هفته گذشته : پس از اعلام گزارشی پیرامون سیاست های آتی فدرال رزرو این بار این دلار بود که در برابر یورو رو به صعود گذارد و تداوم آن منجر به افت قیمتی انس گردید.کارشناسان از تثبیت وضعیت اقتصادی در ایالات متحده به عنوان بازوی محرک دلار در ماه های آتی و نقش آن در افت بیشتر نسبت یورو به دلار صحبت می کنند که موجب گمانه زنی ها از تقویت روند آتی انس شده است.

گزیده بررسی گذشته نسبت برابری یورو به دلار:

بررسی جاری نسبت برابری یورو به دلار : همچنان که در هفته گذشته خاطر نشان کردیم این نسبت در محدوده ۱٫۳۹ مقاومت مهمی داشت که بازار به ان واکنش نشان داده است.پس از رسیدن به نزدیکی سطح فوق با انتشار موضع مقامات فدرال رزرو نسبت به سیاسیت های آتی و کاهش احتمالی در سیاست های محرک اقتصادی موجبات افت این نسبت قراهم گردید.هم اکنون این نسبت یک حمایت نسبی بر روی سطح ۱٫۳۴ واحد دارد.

نمودار یورو به دلار را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

8.11...EURUSDDaily

گزیده بررسی گذشته انس طلا : با شکست محدوده ۱۳۱۵ دلار به سمت بالا انس در حال حاضر تا حوالی ۱۳۵۰ دلار رشد کرده است.چنانچه اتفاق خاصی روی ندهد احتمالا این هفته انس تا مرز ۱۴۰۰ دلار و مقاومت میان مدت خود رشد خواهد داشت

بررسی جاری انس طلا : در مورد انس و پیش بینی روند آتی آن انتظار تحلیلگران محقق نشد و بر خلاف پیش بینی ها انس با کاهش نسبت برابری یورو به دلار روند نزولی را در پیش گرفت.

به همین جهت اقدام به بررسی بلند مدت تر انس کردیم.در تایم فریم ماهیانه و با بررسی که داشتیم همچنان که در تصویر پایین مشاهده می کنید الگوی مثلث متقارن شکل گرفته شده است.کف و سقف الگوی فوق ۱۲۸۰ و ۱۳۹۵ دلار است.این الگو در ادبیات تکنیکال یک الگوی ادامه دهنده روند گذشته است.با توجه به نزولی بودن روند گذشته چنانچه کف این الگو به پایین شکسته شود می توان انتظار داشت که چنانچه سطح ۱۲۸۰ دلار در قدم اول شکسته شود قیمت احتمالا تا سطح ۱۲۵۰ و شاید ۱۱۷۴ دلار افت داشته باشد.مهمترین نکته در این الگو این است که الگو از کذام طرف شکسته خواهد شد.چنانچه این الگو به بالا شکسته شود که احتمال آن کمتر است می توان به رشد قیمت تا سطح ۱۴۳۳ دلار امیدوار بود.

نمودار انس را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

 8.11...0XAUUSDWeekly

  • اقتصاد و سیاست ملی

سیاست های اقتصادی و ریسک های سیستماتیک : سیاست های اقتصادی همچنان با هدف فروکش کردن نقدینگی و کاهش تورم در حال پیگیری است.

در همین راستا موضع گیری وزیر اقتصاد در مورد بهای دلار که موجب گمانه زنی هایی از افزایش نرخ مبادله ای آن شده است مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته است.

این هفته مراسم سنتی روز مبارزه با استکبار در روز ۱۳ آبان که به نماد ظلم ستیزی ایرانیان تبدیل شده است و برنامه برخی سیاسیون برای برگزاری با شکو آن نیز از موارد مورد توجه بازار است.هر چند به نظر می رسد برگزاری با هیجان این مراسم در زمان برگزاری نشست های مذاکره کنندگان نوعی بی سلیقی سیاسی باشد اما باید توجه داشت همین مواضع موجب می شود که مذاکره کنندگان در برابر مقامات ۱+۵ در موضع ضعف نباشند.هر چند هیجان بیش از حد هم می تواند در ادامه مسیر مذاکرات موجب اخلال در بهبود رابط گردد.

پس ار نشست کارشناسان سیاست خارجه با مقامات آزانس و موضع گیری مثبت ۲ طرف ر قبال این نشست اکنون بازار با خوش بینی به انتظار روزهای ۱۷ و ۱۸ آبان و نشست مجدد با گروه ۱+۵ نشسته است.انتظار می رود تا آن زمان و انتظار اخبار رسمی از نشست فوق بازار در انتظار باشد و روند خاصی در بازار نداشته باشیم.پرهیز از وارد شدن به صف های خرید و فروش در این هفته باید مورد توجه سهامداران عزیز قرار گیرد.

بازارهای سرمایه گذاری

** بورس تهران ** 

روند دلار همچنان مورد تائید مقامات اقتصادی دولت قرار دارد که منجر به رکود در ۲ بازار طلا و ارز شده است.در کنار آن بازار مسکن وارد دوران رکود خود شده است و هیچ کدام از بازارهای فوق توانایی جذب نقدینگی را ندارند.در این حال صحبت ها پیرامون افزایش نرخ سود بانکی باعث نگرانی فعالان بازار قرار دارد.طبق گمانه زنی ها این احتمال وجود دارد که با افزایش نرخ سود بانکی و تائید نرخ های بازار سیاه یعنی حدود ۲۷ درصد در شرایط فوق بخشی از نقدینگی از بازار بورس خارج شود که منجر به افت شاخص خواهد شد.در این هفته یکی از مهمترین خبر های مورد توجه بازار انتظارات از شورای پول و اعتبار برای تعیین نرخ سود بانکی است.

به کاربران سایت به شدت توصیه می کنیم که در این روزها از خرید جدید و هیجانی پرهیز کنند.

همچنان تاکید می کنیم که در موج شماری های الیوت بازار در انتهای موج ۳ بزرگ قرار دارد.برای کاربرانی که با امواج الیوت آشنایی ندارند ذکر این نکته لازم است که موج ۳ بزرگترین موج از امواج الیوت و صعودی است.پس از این موج بازار وارد موج ۴ در بازها احتمالی ۲ ماهه و نزولی خواهد شد.احتمالی که بیشتر مورد توجه تحلیلگران است اینکه ضمن تداوم این الگو در بازاه زمانی ۲ ماهه شاخص اصلاح و رشد موقتی داشته باشد و روند های نزولی صعودی در بازار شکل نخواهد گرفت.اما با توجه به منفی شدن احتمالی شاخص می توان گفت سهم هایی که در چند ماه گذشته جزو پیش تازهای بازار بودند و همبستگی بالایی با شاخص دارند در طی این الگو بیشترین اصلاح قیمتی را خواهند داشت.

نمودار شاخص کل را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

8.11...شاخص کل6Weekly

 ** بازار طلا و ارز ** 

 پس از موضع گیری دکتر سیف مبنی بر کف قیمت دلار در ۳۰۰۰ تومان قیمت در همین سطح ایستا شده است.هر چند روز گذشته اظهار نظری از ایشان منتشر شد مبنی بر حمایت از روند رو به افت دلار که تا حدودی نشان دهنده احتمال خفیف افت به حوالی سطح ۲۸۵۰ و شاید ۲۷۵۰ تومان است.

در این میان شایان توجه است که عامل اصلی در ایستایی دلار در سطوح فعلی عدم وجود تقاضا ی مصرفی به جهت تحریم ها ( به منظور واردات ، مسافرتی ، دانشجویی ) و تقاضای سرمایه ای به جهت رکود ناشی از سیاست های انقباظی است.طبیعی است ثبات فعلی مادامی که تغییری در طرف تقاضای مصرفی و سرمایه ای به وجود نیاید توانایی چندانی برای رشد نخواهد داشت.

( ارزش ذاتی دلار : در شرایط فعلی با نقدینگی ۴۹۰٫۰۰۰ میایارد تومانی با دورنمای رشد تا ۹۶۰ هزار میلیارد تومان در تابستان آینده ، تراز تجاری منفی ( با آمار متفاوت ۵ تا ۲۵ میلیارد دلار ) ، رشد اقتصادی ۵%-  ، ذخایر ۱۰۰ میلیارد دلاری و دورنمای کاهش بیشتر در درآمدهای نفتی و ذخایر دلاری با محاسباتی که انجام شده است ارزش ذاتی دلار بیش از ۵۰۰۰ تومان ( سقف ۷۰۰۰ تومان ) برآورد می گردد. البته رشد به ارقام فوق نیازمند ریسک سیاسی بالا ( به عنوان محرک اهرم های اجتماعی و روانی ) و یا از بین رفتن کامل درآمدهای دلاری ( به عنوان عامل اقتصادی ) است.البته در هنگام پیدایش ریسک های سیاسی ، حملات سوداگرانه ( یا همان ورود اهرم های اجتماعی ) به بازار ارز موجب رشد افسار گسیخته قیمت ها می گردد.بدیهی است تا هنگامی که ریسک های فوق عملی نگردند دلار در قیمت های فعلی با اهرم های اجتماعی همگرایی خواهد داشت ( یعنی دلار به فرض ثبات شرایط در ۲۸۵۰-۳۲۵۰ تومان در نوسان خواهد بود.)

نمودار دلار را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

8.11...USDIRRDaily

 ** تکنیکال سکه نقدی تمام بهار آزادی **

گزیده بررسی گذشته : همچنان که انتظار داشتیم قیمت با ماندن در سطوح زیرین ۱ میلیون تومان منفی شد و تا ۹۲۰ هزار تومان کاهش قیمتی را ثبت کرد.البته انتظار ما رسیدن قیمت به ۹۱۰ هزار تومان بود.احتمالا در چند روز آینده قیمت رشد کوتاه مدتی به حوالی ۹۴۵٫۰۰۰ تومان داشته باشد و مجددا تا حوالی ۹۱۴٫۰۰۰ تومان منفی گردد.شکست ۹۱۴٫۰۰۰ تومان به پایین فعلا کمی دور از ذهن است مگر اینکه دلار در بازار آزاد تا حوالی ۲۷۰۰ تومان افت داشته باشد.

بررسی فعلی : با توجه به چسبندگی دلار در سطوح فعلی و احتمال خفیف برای رشد به ۱۴۰۰ دلار احتمال رشد قیمتی سکه نقدی نیز در این هفته تا حوالی ۹۷۰٫۰۰۰ تومان و احتمال خفیف تر تا نزدیکی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان وجود دارد.حمایت قیمت نیز بر روی سطح ۹۱۴٫۰۰۰ تومان است.می توان گفت سکه نقدی در بین این سطوح دچار حالت انتظار شده است و فعلا انتظاری برای شکست قیمت به بالاتر از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان و به پایین تر از ۹۱۴٫۰۰۰ تومان را نداریم.

نمودار سکه نقدی تمام بهار آزادی را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

 8.11...سکه-جدیدH1

**  تحلیل سکه آتی آبان ماه  ** 

گزیده بررسی گذشته سکه آتی مهر ماه : همچنان که انتظار داشتیم قیمت به زیر ۹۸۰٫۰۰۰ تومان نفوذ کرده و تا حوالی ۹۲۴٫۰۰۰ تومان افت قیمتی را تجربه کرد.در حال حاضر احتمال افت مجدد قیمت به حوالی ۹۱۴٫۰۰۰ تومان وجود دارد.

بررسی فعلی سکه آتی آبان ماه : در مورد آتی مهر ماه همانطور که انتظار داشتیم قیمت ها تا نزدیکی ۹۱۴٫۰۰۰ تومان منفی شد.اما در مورد سکه آبان ماه این هفته قیمت ها احتمالا به سطح ۹۸۰٫۰۰۰ تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان نزدیک خواهند شد.فعلا انتظاری برای شکست به بالای ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان نداریم.حمایت قیمت نیز حوالی ۹۲۷٫۰۰۰ تومان است.با توجه به قیمت سر رسید های دورتر یعنی بهمن و دی ماه می توان گفت بازار نیز روند آتی قیمت را در ماه های آینده نزولی می بیند.

چارت سکه آتی آبان را نیز می توانید در نمودارهای پایین ملاحظه بفرمایید.

8.11...GCAB92M30

 

 

bashgah-banner

6 نظرها

  1. با سلام و خدا قوت به آقای مشکانی. حدود ده روز پیش قرا شد که جنابعالی آموزشی تحت عنوان استراتزیهای معاملاتی در بازار افزایشی گاوی و کاهشی خرسی وگوسفندی ارائه بفرمایید .این اموزش برای تمام اغضای سایت میتونه مفید واقع بشه تا آگاهانه ترید کنند بنابراین استراتزیهای معاملاتی در بازارهای فوق در اسرغ وقت مورد استدعاست. با تشکر

  2. باسلام چرا سایت شما خبرهای داغ بازار را به اطلاع اعضا نمیرساند؟هر روز در تالار اخبار فراوانی منتشر میشود هر چند برخی از آنها شایعه ای بیش نیستند ولی برخی از آنها هم خیلی داغ و تاثیر گذار هستند که با اطلاع از آنها میتوان خربدهای خوبی داشت.همچنین پیشنهاد میشود اخبار مربوط به نمادهای مختلف رابصورت روزانه درج نمایید تا مورد بهره برداری اعضاقرار گیرد مثلا فروش بلوک 65میلیونی پارسان توسط غدیر که 4تومان به سود غدیر افزود .البته تحلیلهای تکنیکال نیز مهم هستند میتوان با ارائه تحلیل و مقاومت و اهداف پیش رو به اعضا در تصمیم گیری کمک کرد ممنون

  3. با سلام . با توجه به اصلاح بیشتر بازار در صورت افزایش نرخ سود بانکی این گروه متاثر از اصلاح بازار نمی شوند؟ و به رشد خود ادامه میدهند؟
    در صورت اعلام خبرهای خوش از مذاکرات پیش رو چطور ؟ باز وضعیت اصلاح ادامه دارد یا رد میشود؟

نطر گذاشتن