بیمه ملت در چه قیمت هایی ارزشمند است ؟

238
telegram nokhbegan-start
بیمه ملت در چه قیمت هایی ارزشمند است ؟Reviewed by Khalili on Jul 9Rating:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بیمه ملت،‌ دارای توانایی و تجربه بسیار در ارائه محصولات متنوع بیمه ای به اشخاص حقیقی و نیز صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی می باشد. تیم مدیریتی بیمه ملت،‌ سابقه ای 30 ساله در زمینه بیمه و موضوعات فنی در اختیار دارند. کارکنان واحد صدور دارای تجربه بسیار در صدور انواع بیمه نامه هستند.

تلفیق مجموعه مهارتها و ارتباطات صنعتی باعث ایجاد نظامی پیشرو و متحول در ارائه خدمات بهینه به مشتریان،‌ ایجاد رضایتمندی در آنها و کسب استانداردهای بیمه ای شده است.

 

استراتژی شرکتی:

با توجه به اهداف شرکت بیمه ملت،‌ استراتژی های زیر مورد توجه قرار گرفته است.

– ایجاد ارزش افزوده برای سرمایه گذاران و به منظور پوشش بازار بیمه

– همکاری با شرکتهای بیمه بین المللی و شرکتهای بیمه گر اتکایی

– کمک به دولت برای ایجاد رقابت سالم،‌ توسعه بخش خصوصی، ایجاد فرصتهای شغلی، ایجاد محصولات و خدمات جدید بیمه ای و کمک در افزایش تولید ناخالص داخلی

 

نگاهی به عرضه اولیه و ارزش سهام :

امروز دوشنبه 19 تیر تعداد 150 میلیون سهم از بیمه ملت عرضه اولیه می شود. این شرکت متعلق به شرکتهای سرمایه گذاری صدر تامین، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، گروه بهمن و سایر سهامداران عمده به عنوان شرکت شماره 471 پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران عرضه می شود.

سرمایه ای شرکت 1200 میلیارد ریال بوده که به 1500 میلیارد ریال افزایش سرمایه داده است. این شرکت سود سال مالی 91 خود را 234 ریال عنوان نموده است. این در حالی است که سود سال مالی 90 آن در پیش بینی اولیه 234 ریال اعالم شده بود و در پایان آن سال توانست به 252 ریال دست یابد. (البته باید توجه داشت که سودهای سال 90 ، با سرمایه 1200 میلیارد بوده است).

مجمع این شرکت هنوز برگزار نشده و قرار است 25 تیر ماه به مجمع بروند.

با توجه به میزان سود اعلامی به عنوان پیش بینی ، می توان بر آورد نمود که قیمت سهم بین 100 تا 120 تومان ارزنده خواهد بود و هر چه به مقدار 100 تومان نزدیک تر باشد، بهتر است.

در مجموع می توان گفت که صنعت بیمه بدلیل مشکلات متعددی که به لحاظ وضع قوانین مختلف و دست و پا گیر و الزامات حاکم بر شرکتهای این صنعت که مانع از رقابت پذیر بودن آنها می شود، طی سالیان اخیر کمتر خاطره خوبی را در ذهن اهالی بازار سرمایه باقی گذاشته است و اکثرشرکتهای این صنعت بدلایل مطروحه بازدهی مطلوبی را در قیاس با دیگر صنایع نداشته اند.

در پایان  نگاه بازار به گروه بیمه نگاه مناسبی نمی باشد به خصوص در دوره فعلی که قیمت مناسب بازگشایی نزدیک به قیمت اسمی می باشد که هر قیمتی بالاتر از آن ارزش ورود را نخواهد داشت.

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن