تبریک وغدیر و چند نکته ی مهم برای اعضای تحلیلها

266
telegram nokhbegan-start
تبریک وغدیر و چند نکته ی مهم برای اعضای تحلیلهاReviewed by سعید مشکانی on Oct 21Rating:

با سلام به کاربران عزیز تحلیلها

نماد بترانس در تاریخ 4 شهریور ماه در قیمت ۴۵۰ تومان معرفی گردید و هدف آن 550 تومان در میان  مدت معرفی شد.سهم امروز در 550 تومان نوسانات متعادلی را تجربه کرد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نماد های دیگری هم هستند که از محدوده حد سود خود فراتر رفته اند و فایل آنها در حال آماده سازی است.با آماده سازی فایل تبریک نمادهای فوق نیز در سایت درج خواهد شد.

 

با احتساب قیمت خرید ۴۵۰ تومان و فروش  550 تومان در روز نگارش این مطلب  بازده این خرید  سود حدود 22  درصدی در کمتراز 2 ماه برای ما به همراه داشته است.

 

این سود را به کاربران عزیز تحلیلها تبریک می گوییم.

.

لینک مطلب معرفی نماد  وغدیر ” کلیک کنید “

.
.
اما چند نکته در مورد بازار برای تازه واردان به بازار بورس : 
در 20 روز اخیر ضمن اینکه اخبار مثبت در بازار موج می زد اما روزانه حجم بسیار بالایی از معاملات را شاهد بودیم.تا جایی که بعضی از روز ها تا حجم 1300 میلیارد تومان و حتی فراتر از آن شاهد تبادل سهم بین سهامداران بودیم.از آنجا که اخبار در این روزها بسیار مثبت بودند پس می توان گفت طرف تقاضا را سهامداران حقیقی بر عهده داشتند اما طرف عرضه یقینا سهامدارن حقیقی نبوده اند.می توان نتیجه گرفت که اکثرا این سهامداران حقوقی بودند که در این 20 روز اقدام به فروش سهام خود می کردند.البته این نکته در پست های پیشین مکررا مورد تاکید قرار گرفت و هیجان بازار گوشزد گردید.
از طرفی حجم بالای عرضه و تقاضا در این 20 روز متوجه به سهام پالایشگاهی و پتروشیمی بود در نتیجه نقدینگی به سمت این گروه ها بود و گروه های دیگر و حاشیه بازار نصیبی از این نقدینگی نمی بردند.با از بین رفتن صف های خرید در این گروه ها همچنین تجهیز شدن حقوقی ها به نقدینگی حاصل از فروش سهام برتر و پیشروی بازار در این 20 روز می توان امیدوار بود که آرام آرام نقدینگی به سمت گروه های عقب مانده از رشد متمایل شود.همچنین سهامداران نقد نیز با توجه به احتمال رکود در سهم های پیشتاز روزهای اخیر احتمالا متوجه سهم های عقب مانده از رشد و حاشیه ای خواهند شد.
اما از آنجا که تازه واردان به بورس معمولا دید تحلیلی ضعیفی دارند و نوسانات نزولی به شدت موجب هراس آنان می گردد می توان انتظار داشت در روزهای آینده چنانچه اخبار بر روی گروه های پیشرو در 20 روز اخیر منفی شود شاهد حجم بالایی از عرضه به بازار توسط خریداران 20 روز گذشته و یا در حقیقت تازه واردان حقیقی باشیم.بدین جهت ضمن اینکه تاکید می کنیم گروه های پالایشی و پتروشیمی از ظرفیت بالای سود آوری در ماه های آینده برخوردار اند اما لازم است در کوتاه مدت به جهت احتمال عرضه سنگین حقیقی های تازه وارد از این گروه ها اجتناب کنیم.به یقین با افت این گروه ها در ماه های پیش رو مجددا قسمت سنگینی از پرتفوی خود را با توجه به زمان مناسب برای خرید به آنها اختصاص خواهیم داد اما نه در شرایط پر ریسک فعلی …
اما شاید مهمترین نکته ای که بتوان در این روزها خاطر نشان کرد لزوم توجه به دید بلند مدت – و نه سرمایه گذاری در بر روی سهام بلند مدت – بلکه لزوم توجه به پر سود ترین سرمایه گذاری بلند مدت یعنی آموزش و پژوهش است.گاهی لازم است که کمی از هیجان بازار فاصله بگیریم و توجه خود را به این نکته جلب کنیم که چرا بعضی معاملاتمان با شکست مواجه می شوند.بهترین راه برای پر کردن این شکاف همانطور که گفته شد آموزش و پژوهش در حاشیه نوسانات بازار است.
شاد و پیروز باشید
bashgah-banner nokhbegan-start

8 نظرها

  1. سلام آقای مشکانی من هنوز عضو حرفهای نشدم ممنون میشم سوال من رو جواب بدید . بعضی از سهم ها در یک بازه 1 یا 2 ماه 70 درصد رشد دارد مثل ونفت -آکنتر- شاوان این جور سهمها هم در سایت تحلیلها پیشنهاد داده میشه البته با سایتهایه دیگه که کار کردم راضی نیستم

  2. جناب مشکانی از راهنمایی مفید شما سپاسگزارم. عقیده دارم هر سرمایه گذار حتی با تجربه بالا نیازمند مشورت و راهنمایی های اینچنینی در برهه های مختلف زمانی می باشد و بسیاری از سرمایه گذاری های زیان ده ما ناشی از تصمیمات هیجانی و فردی ما در شرایط حساس می باشد. امیدوارم که با توجه به این مساله مهم همواره راهنمایی های سازنده خود را در مقاطع زمانی مختلف در اختیار کاربران سایت قرار دهید.

نطر گذاشتن