تجمیع خبرهای امروز بورس …!

284
telegram nokhbegan-start
تجمیع خبرهای امروز بورس ...!Reviewed by Khalili on Jun 11Rating:

** امروز 21 خرداد ماه مجمع عادی شرکت چادر ملو تشکیل شده است. این شرکت در پایان سال مالی 91، موفق به تحقق سود 2201 ریالی شده است، با توافق سهامداران شرکت کننده در مجمع، تقسیم سود 1870 ریالی را در دستور کار قرار دهد. در این جلسه در مورد افزایش سرمایه احتمالی 200 درصدی شرکت چادرملو نیز صحبت شد که پس از اخذ مجوزهای لازم مراحل انجام آن در طی چند دوره سپری و به تایید بورس نیز خواهد رسید.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

—————————————————————————–

** شرکت سیمان کارون برای هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند 92 مبلغ 1608 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی گذشته افزایش 78 درصدی داشته است. سکارون در حالی برای سال مالی 91 مبلغ 902 ریال سود خالص محقق نموده که در گزارش قبلی این مبلغ را 844 ریال عنوان نموده بود. با عنایت به اظهارات شرکت ، مبلغ بدهی ارزی در پایان سال مالی 91 برای شرکت اصلی و گروه به ترتیب معادل 729ر106ر25 و 675ر071ر48 یورو می‌باشد که با نرخ ارز مرجع به مبلغ 817ر15 ریال به ازای هر یورو تسعیر گردیده است. گفتنی است این شرکت در نظر دارد در سال 92 به هر سهم مبلغ 50 تومان سود نقدی پرداخت نماید.

—————————————————————————–

** شرکت تراکتورسازی ایران ، برای هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند 91 بر اساس عملکرد 9 ماهه مبلغ 444 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که توانسته 34 درصد از آن را محقق نماید. این شرکت که در پیش بینی قبلی به ازای هر سهم در سال مالی 91 مبلغ 292 ریال سود خالص در نظر گرفته بود علت تعدیل مثبت 52 درصدی را به شرح ذیل اعلام تشریح نموده است:

1 ) افزایش مبلغ فروش بخاطر افزایش قیمت و افزایش تعداد فروش محصولات

2)افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاریها که عمدتاً مربوط به افزایش سودآوری شرکت بازرگانی و خدمات پس از فروش تراکتورسازی و تراکتورسازی کردستان می باشد.

—————————————————————————–

** شرکت شیشه دارویی رازی طرح نوسازی و توسعه دستگاه ها و تجهیز واحدهای تولیدی را در دست اجرا دارد که انتظار می رود با بهره برداری از پروژه مذکور حداکثر تا پایان نیمه اول سال 93 ظرفیت تولید محصولات حدود 100 درصد افزایش یابد. بخشی از مخارج پروژه مذکور با افزایش حدود 350 درصدی سرمایه شرکت طی دو مرحله در سنوات گذشته تأمین و بخش عمده مصارف ارزی نیز از محل صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار گردیده است. همچنین مقرر شده که وام ارزی با ارز مبادله ای دریافت و با همان نرخ نیز تسویه شود.

عضو هیأت مدیره شرکت شیشه دارویی رازی در بیان ارزیابی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 91 تصریح کرد: به دلیل عدم توقف کوره یکی از واحدهای تولیدی مستهلک شده، روند تولید محصولات با افزایش همراه بوده است. وی در بیان دلایل برآورد سود 221 ریالی برای سال مالی جاری اظهار داشت: از عوامل عمده برآورد کاهش 13 درصدی سود طی سال جاری می توان به کاهش درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری های شرکت طی امسال نسبت به سال قبل و نیز برآورد کاهش روند تولید ناشی از توقف تولید در نیمه دوم سال مالی جاری اشاره کرد. البته باید خاطر نشان کرد که این شرکت به دلیل موجودی مناسب کالای تولیدی در انبارها با مشکل قابل اهمیتی در این باره مواجه نخواهد شد. این مقام مسئول در خاتمه پیرامون برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران گفت: این مجمع در تاریخ 92.3.22 برگزار خواهد شد و تقسیم سود 100 ریالی از سوی هیأت مدیره شرکت به مجمع صاحبان سهام پیشنهاد می شود.

—————————————————————————–

** بلوک 11.32 درصدی سهام “شپنا” ،  امروز به قیمت هر سهم 2860 تومان به فروش رسید.

کارشناسان اعتقاد دارند این بلوک باید به قیمت بالاتری فروخته می شد، چراکه هر سهم آن در عرضه بلوکی، نزدیک به قیمت تابلو خریداری شد که این امر برای یک سهم چندان مطلوب ارزیابی نمی شود.

—————————————————————————–

** به گفته رییس کمیته معدن مجلس، حقوق مالکانه معادن توسط شورای نگهبان حذف گردید اما عوارض 5درصدی (حق انتفاع از معادن) کماکان بر قوت خود باقی است .

—————————————————————————–

** بکاب سود هر سهم سال مالی منتهی به 31 شهریور 92 خود را از 359 ریال به 417 ریال افزایش داده است. در حالی که در شش ماهه واقعی نیز 100 درصد سود خود را پوشش داده است. شرکت درخصوص دلایل تعدیل اخیر سود هر سهم اعلام نموده است: “علت افزایش درصد حاشیه فروش برآوردی نسبت به دوره 6ماهه نخست سال مالی 1392، فروش با قیمت مناسب با توجه به نوسانات قیمت مس در ابتدای سال مالی بوده است که شرکت جوشکاب یزد ازاین فرصت بدست آمده استفاده کرده است. بنابراین درصد حاشیه فروش این دوره بر اساس اطلاعات واقعی حسابرسی شده دوره های قبل منطقی به نظر می رسد.”

—————————————————————————–

** فلوله در حالی در آخرین پیش بینی سود سال مالی 91 مبلغ 346 ریال اعلام کرده بود که در 12 ماهه واقعی 198 ریال محقق کرده است. کاهش فروش و افزایش بهای تمام شده علت اصلی کاهش سود شرکت می باشد.

—————————————————————————–

** احتمال سهمیه‌بندی گاز پتروشیمی‌ها در سال 92
با توجه به شرایط موجود تنها راهکار کوتاه مدت به منظور تامین خوراک اتیلن و گاز طبیعی مجتمع‌های جدید پتروشیمی سهیمه بندی خووراک این واحدهای پتروشیمیایی است تا زمانی که امکان افزایش تولید اتان و گاز طبیعی از فازهای جدید پارس جنوبی فراهم شود.
در بین طرح‌های مهر ماندگاری که شمارش معکوس راه‌اندازی آن آغاز شده است نام مجتمع اوره و آمونیاک مرودشت شیراز با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 150 تن محصول وجود دارد که بریا تولید تجاری باید سالانه 670 تا 700 میلیون مترمکعب گاز طبیعی به این واحد پتروشیمی به عنوان خوراک مستقیم تحویل شود.
از این رو قرار بود خوراک این مجتمع پتروشیمی با راه اندازی طرح توسعه پالایشگاه پارسیان تامین شود که دست کم تا سه سال آینده هم امکان راه اندازی این طرح توسعه گازی وجود ندارد.

—————————————————————————–

** امروز قیمت انواع سکه در بازار تهران کاهش یافت. قیمت سکه طرح جدید با 44 هزار تومان کاهش یک میلیون و 254 هزار تومان و طرح قدیم با 35 هزار تومان افت قیمت یک میلیون و 230 هزار تومان شد. همچنین نیم سکه با 19 هزار تومان کاهش 667 هزار تومان، ربع سکه با 9 هزار تومان نزول 415 هزار تومان، سکه گرمی با کاهش 9 هزار تومانی 285 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با حدود 4 هزار تومان کاهش 119 هزار و 400 تومان معامله شد.

—————————————————————————–

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن