تحلیل بنیادی شرکت داروسازی جابر بن حیان

751
telegram nokhbegan-start
تحليل بنيادي شركت داروسازي جابر بن حيانReviewed by سعيد اسلامي on Feb 23Rating:

تحلیل بنیادی شرکت داروسازی دجابر

معرفی شرکت:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 شرکت جابر ابن حیان از سال 1370 بصورت شرکت سهامی عام درآمده است. در حال حاضر شرکت داروسازی جابرابن­حیان یکی ازبزرگترین تولید­کنندهای آنتی­بیوتیک­های تزریقی و غیرتزریقی در ایران بوده که با استفاده از دانش کارشناسان با تجربه و دستگاههای پیشرفته در جهت تولید آنتی­بیوتیک­های گروه پنی­سیلین و سفالوسپورین پیش قدم می­باشد.

1-1-       .شرکت در یک نگاه :

1 تصویر

1-2-       سهامداران عمده:

2 تصویر

 

1-3-       نکات مهم :

عمده محصولات تولیدی این شرکت ویال،قرص وکپسول شربت وقطره است که حدود98 درصد تولید خودرا اختصاص می دهند.که از این میان قرص و کپسول عمده ترین تولید این شرکت است که 75.5درصد کل تولید را شامل می شود.

بازار فروش محصولات:99 درصد داخلی و1درصد خارج که این نسبت نسبت به سال قبل افزایش یافته و بیشتر تمرکز خودرابرفروش داخل کرده است

بازار مواد اولیه: 41 درصد محصولات از داخل شرکت و 59 درصد از خارج از شرکت که  نسبت به سال قبل که 62 درصد بود کاهش یافته است وسعی کرده است خرید مواد اولیه خودرا از داخل بیشترکند.  پیش بینی شرکت بر اساس نرخ دلار2500 است.

 

1-4-       سرمایه گذاری درشرکت ها

3 تصویر

1-5-       مقدار تولید:

4 تصویر

برای برآورد میزان تولید در 3ماهه چهارم میانگین تولید در 3ماهه چهارم طی 3 سال اخیر در نظرگرفته شده است. وهمچنین برای پیداکردن نسبت تولید هریک ازمحصولات میانگین درصد تولید هریک ارمحصولات در9ماه اخیر استفاده شده.سپس برای پیداکردن مقدارتولید در 3 ماه چهارم:نسبت مقدار فروش به تولیداستفاده شده.که برای پیداکردن این نسبت نسبت تولید مقدار پیش بینی شده با مقدار واقعی برای مقاطع 3 ماه ،6ماهه و 9ماهه استفاده شد که این عدد1.048است یعنی به طور متوسط مقدار واقعی 1.048 برابر پیش بینی است در نتیجه مقدارفروش به تولید بودجه پیش بینی شده کل سال راکه952.است را در1.048می کنیم که برابراست با9976. که براساس مهندسی معکوس مقدار تولید محاسبه می شود.

 

1-6-       مقدار فروش

 5 تصویر

 

1-7-       مبلغ فروش

1 تصویر

با فرض ثابت نگه داشتن  میانگین  قیمت ها در 3ماهه سوم مبلغ فروش محاسبه شده است

1-8-بهای تمام شده

7 تصویر

ترکیب بهای تمام شده (میلیون ریال)

 

1-8-       EPSکارشناسی

8 تصویر

       -101   درآمدسرمایه گذاری

2 تصویر

 

پیش بینی درآمد سرمایه گذاری که شامل سودنقدی شرکت های زیرمجموعه است،همان پیش بینی 9ماهه در نظرگرفته شده است

 

ارزشگذاری سهم

باتوجه به اینکه  P/E  تعدیل شده گروه 7.534است و EPS پیش بینی شده 1954 است در نتیجه ارزش ذاتی آن14721 ریال است که باتوجه به اینکه قیمت سهم در تاریخ این گزارش  8974ریال است سهم ارزشمند است.

این سهم در سبد حرفه ای ما معرفی شده است..برای دیدن جدول سبد حرفه ای و سهم های پربازده اینجا کلیلک کنید..

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن