تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

544
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

نگاهی به شرکت

کلیات تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

عوامل بنیادی موثر بر شرکت

شرکت کنتورسازی ایران در سال 1347 با مشارکت وزارت نیرو، بانک صنعت ومعدن ، شرکت آاِگ اینترنشنال و سازمان گسترش مالکیت واحدهای تولیدی در شهر صنعتی قزوین تأسیس گردید. همزمان با پیشرفت تکنولوژی در صنعت برق و اهمیت روزافزون مدیریت مصرف مشترکین، این شرکت از سال 1384 با انعقاد قرارداد با شرکت آکتاریس توانست گام مهمی را بسوی تولید کنتورهای الکترونیکی بردارد. با پدید آمدن فناوری دیجیتال در صنعت کنتور، مدیران و کارشناسان آگاه کنتورسازی ایران، یکی


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از پیشروترین شرکت های جهان در عرضه تولید انواع کنتور را برای همکاری برگزیدند و پس از بیش از 2 سال مذاکرات مستمر، شرکت کنتورسازی ایران ، در سال 1384 موفق به عقد قرارداد تولید کنتورهای الکترونیک تحت لیسانس شرکت اکتاریس فرانسه گردید. از راهبردهای عمده شرکت کنتورسازی ایران در دوره جدید، دستیابی به تنوع محصول بوده است ، خطوط تولید بردهای

الکترونیک و تولید لامپ های کم مصرف در پاییز 1389 به بهره برداری رسید تا مقدمه ای باشد بر آغاز تولید محصولات دیگر در گروه کارخانجات کنتورسازی ایران.

خلاصه نکات کلیدی ترازنامه

در رابطه با اقلام ترازنامه ای نکات زیرقابل اهمیت می باشند:

_ جمع دارایی ها طی سال های اخیر افزایشی بوده است. حساب های دریافتنی که مربوط به شرکت های توزیع برق استان ها می باشد، عمده ترین مبلغ دارایی ها را تشکیل می دهد.

_ جمع بدهی های شرکت طی سال های گذشته افزایشی بوده است. عمده ترین قلم بدهی ها تسهیلات کوتاه مدت می باشد.

_ شرکت درسال 92 ، افزایش سرمایه از 105000 میلیون ریال به 200000 ملیون ریال داشته است . جمع حقوق صاحبان شرکت روندی افزایشی داشته است.

مقایسه نموداری

1)نمودار مقایسه ای سود آوری شرکت

مقایسه تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

2)مقایسه 6 ساله حاشیه سود

روند تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

3)ترکیب بهای تمام شده 6 ماهه 94

بهای تولید تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

نسبتهای مالی

نسبت مالی تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

پیش بینی سود سال 1394

1)مفروضات بودجه

مفروضات تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

_ با توجه به پوشش کم شرکت در گزارش 6ماهه ،مقدار فروش معادل 6ماه اول سال در نظر گرفته شده است.

_ نرخ فروش کنتور الکترونیکی مطابق اخرین نرخ فروش شرکت لحاظ گردیده است.

_ نرخ خرید برد الکترونیکی که حدود % 35 از بهای مواد مصرفی را تشکیل می دهد برابر با اخرین خرید شرکت در نظر گرفته شده است.

2) پیش بینی سود 94

پیش بینی تحلیل بنیادی آکنتور | کنتورسازی ایران

نتیجه گیری

با توجه به مفروضات فوق سود هر سهم برآوردی طبق آخرین گزارش 6ماهه شرکت ، 2055 ریال برآورد گردیده است.

ملاحظات

با توجه به ماهیت قراردادی بودن شرکت کنتور سازی ایران ، برآورد مقدار فروش برای 6 ماه باقی مانده سال کمی دشوار به نظر می رسد . همچنین شرکت توانایی تولید 24 میلیون دستگاه کنتور الکترونیکی را دارا می باشد. بنابراین با توجه به تقاضای بازار برای کنتورهای برق، شرکت مشکلی از بابت تولید وعرضه نخواهد داشت . در همین راستا بر آن شدیم که حساسیت شرکت را از بابت تغییرات مقدار فروش با فرض ثابت ماندن سایر مفروضات محاسبه نماییم.چنانچه فروش شرکت به میزان 100 هزار دستگاه

کنتور الکترونیکی افزایش یابد، سود هر سهم به میزان 410 ریال افزایش خواهد یافت.

قابل ذکر است طبق آخرین اطلاعات اعلامی شرکت مبنی بر انعقاد قرارداد تولید و تامین صندوق های فروشگاهی مکانیزه جهت بهره برداری اصناف سراسر کشور با نام تجاری باران ظرف مدت 5 سال از تاریخ 26 شهریور 94 با ظرفیت سالانه یک میلیون و 100 هزار دستگاه ، امکان تغییر سودآوری شرکت در نیمه دوم سال وجود دارد که در تحلیل فوق با توجه به فقدان اطلاعات مالی، لحاظ نگردیده است.

 

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن