تحلیل بنیادی البرز دارو

1061
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی البرز داروReviewed by محمد محمدی on Oct 6Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

تحلیل بنیادی البرز دارو

شنبه گزارش ششاهه اولین شرکت دارویی منتشر شد و طی آن شرکت البرزدارو پوشش 43% سود خود در گزارش ششماهه را اعلام کرد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

اگر صرفا میزان پوشش سود شرکت را در نظر بگیریم گزارش شرکت چندان نتوانست انتظار بازار را برآورده سازد  ولی با نگاهی دقیقتر متوجه خواهید شد که دالبر عملکرد چندان بدی نداشته و احتمالا در گزارشات آتی با تعدیل سود نیز همراه خواهد شد .

 

اولا در نظر بگیرید که افزایش نرخ داروییها تقریبا از اواسط شهریور ماه آغاز شد و عملا شرکتهای دارویی ششماهه اول را بدون افزایش نرخ سپری کردند .

 

حالا میخواهیم یک نگاه دقیقتری به گزارش شرکت داشته باشیم :

 

dalber-f

 

همانطور که میبینید بیش از نیمی از فروش شرکت را فراورده های تزریقی تشکیل میدهند و شرکت در گزارش ششماه تنها 35% از آن را پوشش داده است .

 

dalber-t

 

ولی وقتی میزان تولید شرکت را نگاه میکنیم میبینیم که شرکت نزدیک به 54% از تولید پیش بینی شده گروه فراورده های تزریقی را پوشش داده است . و نزدیک به 280هزار واحد تولید داشته است .

 

dalber-tf

 

ولی شرکت در ششماهه علی رغم تولید 280هزار واحد تنها 245هزار واحد از فراورده های تزریقی را به فروش رسانیده است  برداشت من اینه که شرکت با توجه به افزایش نرخهای پیش رو سعی کرده فروش خود را به ششماهه دوم انتقال دهد .

 

با توجه به این موارد احتمالا سود سال 93 شرکت با تعدیل مثبت مواجه شود که نزدیک به 260تومان خواهد بود .

 

موضوع دیگه اینکه با توجه به اینکه بیشتر افزایش نرخها در ششماهه دوم سال اتفاق افتاده است ، سود شرکت برای سال بعد( سال 94 ) بیشتر از امسال ( سال 93 ) خواهد بود و شرکت میتواند برای اولین پیش بینی سود سال 94 که اسفندماه اعلام خواهد شد احتمالا نزدیک به 270 تومان سود اعلام کند .

 

ارزشگذاری دالبر :

با توجه به برآورد سود 270تومانی سال 94 شرکت و در نظر گرفتن p/e = 5 به قیمت 1350تومانی میرسیم .

از طرفی اردیبهشت ماه مجمع سالیانه شرکت برگزار خواهد شد و حداقل 200تومان سود تقسیمی مجمع خواهیم داشت .

 

با این تفاسیر میشه انتظار داشت قیمت دالبر تا اردیبهشت ماه به قیمتهای نزدیک به 1550تومان برسد یعنی خرید در قیمتهای بین 1050-1100 تومان میتواند بازدهی حدودا 45% را تا 7ماه آینده با ریسک پایین داشته باشد .

 

 

موفق باشید .

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

3 نظرها

نطر گذاشتن