تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پرداز

111
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازReviewed by سایت تحلیلها on Nov 1Rating: 5.0تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازتحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پرداز

تحلیل بنیادی اپرداز

معرفی شرکت

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازنمودار سهم

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازشرح مختصری از شرکت

شرکت آتیه داده پرداز با بیش از ده سال سابقه در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه ارائه راه حل و راهکارهای مبتنی بر پیام کوتاه قرار داده و در حال حاضر یکی از توانمند ترین شرکت های سرویس دهنده ارسال و دریافت پیام کوتاه و همچنین سرویس های ارزش افزوده (با پیش شماره 2000 ) به ویژه سرویس های بانکی در کشور است.

فعالیت اصلی شرکت

طراحی و تولید نرم افزار های کاربردی-تجاری –مهندسی و صنعتی –انجام خدمات کامپیوتری به شرکت های مختلف در زمینه تولید نرم افزار-انجام کلیه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری در زمینه فن آوری و ارتباطات –مشاوره در زمینه چگونگی ایجاد سیستم های اطلاعاتی وارتباطی –کامپیوتری به کلیه شرکت های متقاضی و همچنین در صورت نیاز تهیه و تولید سیستم های مرتبط و انجام کلیه فعالیت های نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط به امور ارتباطات سیار و اینترنتی و رایا نه ای.
– ارائه دهنده بستر ارسال و دریافت پیام کوتاه
– ارائه دهنده سرویس های ارزش افزوده پیام کوتاه
– ارائه دهنده نرم افزارهای کاربردی موبایل در صنعت بانکداری
– ارائه دهنده نرم افزارهای خاص منظوره در حوزه ارتباطات

مشتریان اصلی شرکت


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

1.بانکها و موسسات مالی و اعتباری

از بین بانکهای فوق، بانکهای قدیمی و دارای بیشترین سهم که مشتریان دائمی شرکت نیز هستند به ترتیب بانکهای سامان،ملت،انصار،اقتصاد نوین، صادرات و تجارت می باشند.

2.رسانه ها

مانند: روزنامه جام جم ؛ برنامه نود، نشریه همشهری و…

3.سازمانها مراکز دولتی و نهادهای عمومی

شرکت خدمات انفورماتیک ایران،وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی،سازمان خصوصی سازی و…

4.شرکت های خصوصی

شرکت یران خودرودیزل، جی ال ایکس موبایل،شرکت تک ماکارون و…

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت آتیه داده پرداز در محدوده فصل شرکت صنایع مخابرات و نرم افزار قراردارد که هر دو از منابعی هستند که از پویایی بالایی برخوردار میباشد هم بازار و هم نیازهای مشتریان به سرعت در حال تحول می باشد.
فناوری ها و توانمندی ها ی مورد نیاز برای پاسخ گویی به این نیازها به سرعت دستخوش تکامل و یا تحول است. از میان شرکت های فعال در این صنعت ، شرکت آتیه داده پرداز وارد حوزه ارائه خدمات بانکی نیز شده است.
سابقه واعتبار شرکت به خودی خود شرایطی را فراهم میسازد تا شرکت بتواند علاوه بر مشتریا ن موجود اعم از بانک ها و غیره بازارهای جدیدی را برای خود بیابد. شرکت آتیه داده پرداز پر ترافیک ترین شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه است و در حال حاضر بیش از نیمی از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

سهامداران

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازروند افزایش سرمایه

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازعملکرد وساختار مالی

1.ترازنامه:

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پرداز تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پرداز2.صورت سود و زیان

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازافزایش چشمگیر هزینه های اداری و عمومی به دلیل شناسایی هزینه استهلاک ساختمان جدید می باشد.

3.نسبت های مالی

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازهرچند نسبت های سود آوری در سال 93 کاهش یافته است ولی در مجموع روند رو به رشد نسبت های سود آوری نمایان است.
با توجه به خدماتی بودن شرکت آتیه داده پرداز، نسبت های نقدینگی بسیار قابل قبول بوده و با دوره وصول مطالبات حدود 70 روزه، دارای عملکرد مطبوبی در وصول مطالبات است.
با تحلیل جدول فوق مشاهده می گردد شرکت آتیه داده پرداز، شرکتی است رو به رشد و دارای مدیریتی کارامد در استفاده از منابع و دارایی ها.

آمار و اطلاعات فروش

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازترکیب فروش 95 و پوشش شش ماهه

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازبهای تمام شده

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازنسبت اجزای بهای تمام شده

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازنتیجه گیری تحلیل بنیادی اپرداز

با توجه به شفافیت اطلاعاتی شرکت آتیه داده پرداز، و با اطلاعاتی که در صورت های مالی این شرکت مشاهده می گردد، این شرکت قادر خواهد بود سود پیش بینی شده خود را برای سال 95 محقق سازد. با توجه به اینکه همواره بین نرخ خرید پیامک از اپراتورها و فروش آن به مشتریان (بانک ها، ارگان ها و …) رابطه ی ثابتی برقرار می باشد، و با در نظر گرفتن اینکه نرخ پیامک از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین می گردد، افزایش سودآوری در این شرکت از طریق افزایش نرخ محصول امکان پذیر نیست و منوط به اجرای طرح های توسعه ای و افزایش حجم فروش است. که در این راستا شرکت با در دست داشتن طرح های توسعه ای همچون “سرویس چابک” (افزایش 20 درصدی ظرفیت عملی ارسال پیامک) و طرح “آتیه پرداخت” (پرداخت از طریق تلفن همراه )؛ در جهت افزایش ظرفیت تولید و خدمات، و انعقاد قراردادهای جدید گام برداشته است. در سال جاری شرکت با بانک ملت قرارداد منعقد نموده است که تاثیر این قرارداد بر سود هر سهم 500 ریال می باشد که نیمی ازاین مبلغ برای شش ماهه دوم سال، در آخرین پیش بینی شرکت لحاظ شده است. پیش بینی شرکت از افزایش حجم فروش نسبت به سال 94 به این شرح می باشد:

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازهرچند سرمایه گذاران با نسبت دادن p/e معادل 12 از هم اکنون به پیشواز رویدادهای مثبت آتی در این شرکت رفته اند، با این وجود، با توجه به نوع صنعت و زیر ساخت های شرکت، سرمایه گذاری با افق یک تا دو ساله در آتیه داده پرداز کم ریسک و با بازدهی معقولی همراه خواهد بود.
همچنین با توجه به اینکه درآمدهای غیر عملیاتی از محل سپرده های بانکی است و در شش ماه نخست 73 درصد پوشش داده شده است، احتمالا مبلغ 12 تومان به ازای هر سهم تا پایان سال از این محل شناسایی شده و سود هر سهم از 93 تومان به 105 تومان افزایش خواهد یافت.

صورت سود و زیان پیش بینی و کارشناسی

در سود و زیان کارشناسی مبلغ فروش شرکت بابت اجرای طرح چابک ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است. تعدیل لازم بابت قرارداد بانک ملت در سال ۱8 در آخرین بودجه شرکت لحاظ شده و نیاز به لحاظ نمودن نمی باشد.

تحلیل بنیادی اپرداز | آتیه داده پردازبا توجه به اینکه آتیه داده پرداز در زمره شرکت های رشدی قرارداد با نسبت p/e حدود 10 میتواند تا 1300 تومان ارزنده باشد.

منبع: شرکت کارگزاری دنیای خبره
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن