تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

251
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندیReviewed by سایت تحلیلها on Jan 3Rating: 4.0تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندیتحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

نگاهی به شرکت

کلیات تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

بررسی روند صنعت

با توجه به نیاز کشور به کابل های مخابراتی که نقش استراتژیک در شبکه مخابراتی کشور داشته ، در سال 1363 شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی با سرمایه اولیه بالغ بر یکصد میلیون تومان از طریق مشارکت شرکت مخابرات ایران و بانک صنعت و معدن با هدف ایجاد کارگاه ها و کارخانجات و تهیه مواد اولیه جهت تولید و ساخت انواع کابل های مخابراتی و فروش آنها در داخل کشور و یا صدور تولیدات مذکور به خارج از کشور و ….تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت ها صنعتی تهران به ثبت رسید. در سال 1368 با خرید و انتقال کلیه سهام بانک صنعت و معدن توسط شرکت مخابرات ایران ، 100 درصد سهام و مالکیت آن به شرکت مذکور منتقل گردید .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

لازم به توضیح است که با تغییرات اساسی در تکنولوژی انتقال صوت و اطلاعات و تصویر با استفاده از فیبر نوری و سیستم های بیسیم نظیر رادیو ارتباطات ، به شدت نیاز به کابل های مسی کاهش یافته به طوری که پیش بینی می شود طی چند سال دیگر مصرف کابل های مخابراتی مسی از چرخه تولید و مصرف خارج شود و هم اکنون اکثر کارخانجات بزرگ در حال جمع آوری و فروش ماشین آلات خود هستند .

عوامل بنیادی موثر بر شرکت

سالن تولید کابل های نوری در سال 1368 و سالن تولید کابل های مخابراتی مسی در سال 1369 مورد بهره برداری قرار گرفته است. ظرفیت اولیه شرکت شامل تولید سالانه 5000 کیلومتر انواع کابل های مخابراتی نوری و 3000 میلیون متر هادی mcm انواع کابل های مخابراتی مسی بوده است.این ظرفیت بعد از اجرای طرح های توسعه سالن های نوری و مسی سالیانه به میزان 30 هزار کیلومتر انواع کابل های مخابراتی نوری و 17 هزار میلیون متر هادی انواع کابل های مخابراتی مسی بالغ گردیده است .

خلاصه نکات کلیدی ترازنامه

در رابطه با اقلام ترازنامه ای نکات زیرقابل اهمیت می باشند:

_ جمع دارایی های شرکت طی سال های اخیر تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است.

_ جمع بدهی های شرکت طی سال های اخیر تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است.

_ جمع حقوق صاحبان سهام طی سالهای اخیر تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است. شرکت در سال 93 سرمایه خود را از 300000 میلیون ریال به 600000 میلیون ریال رسانده است.

مقایسه نموداری

1)نمودار مقایسه ای سود آوری شرکت

روند تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

2)مقایسه 6 ساله حاشیه سود

حاشیه تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

3) ترکیب بهای تمام شده 6 ماهه 94

مواد اولیه % 65 از بهای تمام شده محصول را تشکیل می دهد.

بهای تمام تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

نسبتهای مالی

نسبت تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

پیش بینی سود سال 1394

1)مفروضات بودجه

مفروض 1 تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

مفروض 2 تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

2)پیش بینی سود 94

سود هر سهم تحلیل بنیادی بکام | کارخانجات شهید قندی

نتیجه گیری

با توجه به مفروضات کارشناسی، تحقق پیشرفت در انجام پروژه های مذکور و فروش ساختمان دفتر مرکزی شرکت و شناسایی سود خالص به مبلغ 170 میلیارد ریال در نیمه دوم سال، سود هر سهم شرکت در سال 94 برابر با 132 ریال برآورد می گردد.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن