تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

121
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامینReviewed by سایت تحلیلها on Dec 7Rating: 5.0تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامینتحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

نگاهی به شرکت

خلاصه تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

عوامل بنیادی موثر بر شرکت

_ شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در سال 1381 تاسیس گردیده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

_ فعالیت اصلی شرکت ، سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی است که در زمینه تهیه و تولید مواد و محصولات پتروشیمی، شیمیائی و فرآورده های فرعی آنها از مرحله قبل از بهره برداری تا تولید فعال هستند .

_ 76% از پرتفوی این شرکت بورسی و % 24 آن غیربورسی می باشد.

_ سرمایه گذاری در سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس، % 74 از پرتفوی بورسی این شرکت را تشکیل داده است و سرمایه گذاری در سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس % 62 از پرتفوی غیر بورسی این شرکت را تشکیل داده است.

خلاصه نکات کلیدی ترازنامه

_ دارایی های شرکت در 5 سال اخیر رشد صعودی داشته است.در سال 94، 71% از کل دارایی ها را سرمایه گذاری های بلندمدت تشکیل داده است.

_ بدهی های جاری شرکت نسبت به سال گذشته روندی صعودی داشته است . بیشترین تاثیر این روند مربوط به سایر حسابها و اسناد پرداختنی بوده است.

برآورد ارزش روز خالص دارای یها

_ پرتفوی بورسی

بورسی تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

_ پرتفوی غیر بورسی

غیربورسی تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

کلیات سبد تحلیل بنیادی تاپیکو | سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

نتیجه گیری

با توجه به جدول، ارزش روز خالص دارایی شرکت بر اساس قیمتهای پایانی در تاریخ 9 آذر ماه 94 محاسبه گردیده است. خالص ارزش روز داراییها و قیمت بازار شرکت به ترتیب 2099 و 2190 ریال می باشد؛ بنابراین % 104 خالص ارزش داراییها معامله می گردد. اگر برای دارایی های غیر بورسی بهای تمام شده دارایی را لحاظ کرده باشیم ارزش روز خالص داراییهای شرکت برابر 1944 ریال به ازای هر سهم می گردد.

لازم به ذکر است که نفت ستاره خلیج فارس به بهای تمام شده در محاسبه ارزش روز خالص دارایی های شرکت لحاظ گردیده است. ظرفیت این شرکت 360 هزار بشکه میعانات گازی در روز می باشد که در حال ساخت می باشد و برنامه ریزی شده است که فاز اول این شرکت در ابتدای سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن