تحلیل بنیادی تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

253
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی تاید واتر خاورمیانه (حتاید)Reviewed by فاطمه میرآب on Sep 21Rating:

معرفی و تاریخچه شرکت تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

تایدواتر خاورمیانه در تاریخ 24 اردیبهشت سال 1347 به شماره ثبت 12341 و با نام شرکت داریوش با سرمایه 10 میلیون ریال منقسم به یک هزار سهم در تهران تاسیس شد و بعد از چند ماه با مشارکت شرکت تایدواتر آمریکا به صورت 51-49، شرکت سهامی عام تایدواتر خاورمیانه را تشکیل دادند. پس از انقلاب اسلامی مدیران و سهامداران خارجی شرکت از کشور خارج شدند. بعد از مدتی شرکت تحت پوشش و نظارت دادستانی انقلاب قرار گرفت و اداره امور آن در سالهای 1359 تا 1368 به سازمانها و نهادهای اشاره شده در ذیل واگذار شد:

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سپس در سال 1368 با توجه به واگذاری 49 درصد سهام تایدواتر آمریکا به دولت جمهوری اسلامی ایران – بنابر مصالحه نامه مورخ 4 مه 1985 به مبلغ 699 هزار دلار – هیات دولت به موجب مصوبه شماره 5439/ت 754 در تاریخ 4 آبان ماه 1368 اقدام به واگذاری سهام یاد شده به سازمان بنادر و دریانوردی کرد. پس از ان به دلیل پاره ای از مشکلات مدیریتی سازمان بنادر و دریانوردی در تاریخ 14/12/1369، 45 درصد سهام مصادره شده را که در مالکیت بنیاد شهید بود به نفع صندوق پس انداز کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی خریداری کرد.
در تاریخ 17/11/1386 نیز بر اساس تصمیم مجمع عمومی فوق العاده با تغییر در اساسنامه، نام شرکت از شرکت خدمات دریایی تایدواتر خاورمیانه به شرکت تایدواتر خاورمیانه تغییر کرد.

موضوع فعالیت شرکت

  • انجام هرگونه خدمات بندری از جمله تخلیه و بارگیری، عملیات کانتینری، بار شماری، باربندی و ترخیص کالا در کلیه بنادر و مبادی و مرزهای گمرکی و ارائه خدمات مربوطه در رابطه با مکانیزه نمودن سیستم تخلیه بارگیری و حمل ونقل کالا
  • اجرای هرگونه خدمات کشتیرانی از جمله نمایندگی خطوط کشتیرانی
  • انجام عملیات حمل و نقل دریایی هر نوع بار مسافر بر روی کلیه آب ها توسط واحدها
  • طراحی و مشاوره و اجرای پروژه های عمرانی ساخت سازه های دریایی

ازجمله برنامه های آتی شرکت توسعه و گسترش خدمان بندری از جمله تخلیه و بارگیری، عملیات کانتینری، خدمات دریایی در حوزه سالویج و لایروبی و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می باشد.

ترکیب سهام داران شرکت

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

نگاهی به عملکرد گذشته شرکت تاید واتر خاورمیانه

صورت های مالی شرکت

جدول زیر ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت را طی سال 1391، 1392 و 1393 نشان میدهد.

ترازنامه شرکت تاید واتر خاورمیانه

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

صورت سود و زیان شرکت تاید واتر خاورمیانه

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

قراردادهای خدماتی و درآمد شرکت تاید واتر

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

شرکت تاید واتر در اسفند ماه 92 به علت قرار داشتن در لیست تحریم خزانه داری آمریکا و همچنین پایان قرارداد با سازمان بنادر از ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی کنار گذاشته شد و طی یک مناقصه این ترمینال به شرکت سینا واگذار شد.

پیش بینی درآمد خدمات شرکت تاید واتر

برای پیش بینی تناژ سالانه کالاها به هر یک از بنادر (شهید رجایی، بندر امام، امیرآباد) از نسبت واردات غیر نفتی از هریک از بنادر به مقدار عملیاتی که شرکت تاید واتر در هر یک از این بنادر انجام می دهد استفاده می شود.

بهای تمام شده خدمات ارائه شده شرکت تاید واتر خاورمیانه

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

صورت سود و زیان پیش بینی شرکت تاید واتر خاورمیانه

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

در مدل جریان نقد آزاد سهام (FCFE) با احتساب نرخ رشد 3 درصدی و همچنین نرخ تنزیل 23 درصدی و نرخ هزینه نهایی 20 درصدی ارزش جمع بندی سهم 2،963 ریال برآورد گردید.

تاید واتر خاورمیانه (حتاید)

در مدل DDM با احتساب نرخ رشد 3 درصدی، تقسیم سود 80 درصدی و همچنین نرخ تنزیل 23 درصدی و نرخ هزینه نهایی 20 درصدی ، ارزش جمع بندی سهم 3،698 ریال براورد گردید.

منبع : شرکت کارگزاری ارگ هومن

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن