تحلیل بنیادی تولید دارو (دتولید) از نگاه تحلیلها

1400
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی تولید دارو (دتولید) از نگاه تحلیلها Reviewed by سعید خدایی on Oct 31Rating:

تحلیل بنیادی تولید دارو (دتولید) از نگاه تحلیل ها

تاریخچه فعالیت شرکت

شرکت داروسازی تولیددارو در سال 1384 بصورت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره 249619 مورخ 08/04/1384 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. شرکت در تاریخ 04/06/1391 به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ 24/11/1391 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و سهام شرکت برای اولین بار در تاریخ 31/06/1392 مورد معامله قرار گرفته است. در حال حاضر، شرکت داروسازی تولیددارو جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه گذاری البرز ( سهامی عام ) می باشد. مرکز اصلی شرکت و نیز کارخانه آن در شهر تهران و در ابتدای جاده ساوه واقع است.

فعالیت اصلی شرکت

موضوع شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارت از تأسیس هر قسم کارخانه یا مؤسسات دارویی و تولید و توزیع و صادرات محصول آن ها و واردکردن هر قسم داروی ساخته شده و فروش و توزیع و صادرنمودن آن ها و وارد کردن کلیه ماشین آلات مربوط به تولید یا اصلاح و یا تغییر صنعتی مواد دارویی مزبور و همچنین واردکردن کلیه مواد اولیه و قطعات یدکی مورد احتیاج صنایع مذکور و انجام معاملات مربوطه و متفرعات آن و مشارکت در شرکت های دیگر و خرید سهام آن ها و همچنین کلیه عملیات بازرگانی.

سرمایه و ترکیب سهامداران


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سرمایه دتولید

 

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ 10 میلیون ریال (شامل تعداد 10.000 سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1.000 ریال) بوده که طی پنج مرحله به شرح زیر به مبلغ 100.000 میلیون ریال( شامل تعداد 130,000,000 سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1,000 ریال) در نیمه اول سال 93 به ثبت رسیده است .

آخرین ترکیب سهامداران شرکت :

سهامداران دتولید

ترکیب محصولات شرکت :

میتوان گفت این شرکت از معدود شرکتهای دارویی است که توانایی تولید تمام اشکال دارویی را دارد و دست شرکت را برای تولید انواع محصولات دارویی و بهداشتی باز است ، در حال حاضر نیز سبد محصولات شرکت از تنوع خاصی برخوردار است .

ترکیب سبد محصولات شرکت به تفکیک بیماریها :

ترکیب محصولات شرکت عمدتا بیماریهای عمومی می‌باشد که بسیار شایع هستند و مصرف آنها نیز نسبتا بالاست ، البته به همین دلیل نیز بازار فروش شرکت شدیدا رقابتی می‌باشد .

معرفی 4 محصول پرفروش در سبد شرکت

پوویدون آیوداین (POVIDONE IODINE )

با سهم 18% در سبد فروش ، پرفروشترین محصول شرکت می‌باشد و به شکلهای مختلف اسکراب جراحی ، ژل واژن و محلول موضعی تولید می‌شود.

پوویدون آیوداین یا همان بتادین(BETADINE) یک یدوفور است که اثرات تحریک کنندگی ید در آن کاهش یافته‌است. بتادین یکی از مواد ضدعفونی کننده قوی می‌باشد که به طور گسترده‌ای برای ضدعفونی و پانسمان زخمها به کار می‌رود.

 

مجموع فروش این دارو درسه شکل اسکراب ، ژل و محلول موضعی در سال 92 در حدود 425میلیارد ریال بوده است که سهم این شرکت نزدیک به 172میلیارد ریال معادل 40% بوده است .

آزیترومایسین ( AZITHROMYCIN )

نزدیک به 9% از فروش شرکت را تشکیل داده است.

این دارو در درمان بیماران مبتلا به عفونت های خفیف تا متوسط ناشی از سویه های حساس به دارو بکار میرود و در این شرکت به دو شکل کپسول و سوسپانسیون تولید می‌شود ، که فروش ریالی کپسول در بازار کشور 5 برابر سوسپانسیون می‌باشد .

مجموع فروش این دارو در هر دو شکل دارویی در سال 92 نزدیک به 657 میلیارد ریال بوده است که نزدیک به 95میلیارد ریال متعلق به این شرکت بوده است و سهم 14% را در بازار این محصول داشته است .

سوسپانسیون این محصول دارویی که به تنهایی نزدیک به 2% از فروش شرکت را شامل می‌شود در اواسط مهرماه 93 نزدیک به 15% افزایش نرخ داشته است .

آموکسی سیلین (AMOXICILLIN )

این دارو نزدیک به 7% از سبد فروش این شرکت را تشکیل می‌دهد .

این دارو در گروه آنتی بیوتیکها می‌باشد و در درمان عفونت های استخوانی و مفاصل ، عفونت های داخل شکمی ، اوتیت مدیا (نوع حاد)، عفونت لگن ، پنومونی باکتریال ، سینوزیت ، عفونت های پوستی و بافت نرم ، عفونت های مجاری ادرای با کتریال و برونشیت مورد مصرف دارد.

 

 

تولید این دارو در این شرکت به شکل کپسول ( 500MG) می‌باشد و فروش این دارو در سال گذشته 1355میلیارد ریال بوده که نزدیک به 67میلیارد ریال و معادل 5% سهم فروش شرکت در این محصول دارویی بوده است .

پروپرانولول ( PROPRANOLOL )

این دارو نزدیک به 6% از سبد فروش شرکت را تشکیل میدهد ،

پروپرانولول یا ایندرال با نام تجاری پرانول دارویی از دسته بتا بلاکرهای غیرانتخابی‌است که عمدتاً برای درمان فشارخون و تپش قلب مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروپرانول برای بیماری‌های گوناگون دیگری چون تسکین درد قلبی، پیشگیری از سردردهای میگرنی، درمان بی‌نظمی ضربان قلب و گلوکوم تجویز می‌شود.

 

این دارو در این شرکت به دو صورت قرص و آمپول تولید مشود ، ولی نزدیک به 98% محصول تولید شده به شکل قرص میباشد .

فروش این دارو در سال گذشته 153میلیارد ریال بوده است که سهم فروش این شرکت 56میلیارد ریال معادل 36% بوده است.

جایگاه شرکت در صنعت در یک نگاه :

 محصولات پر فروش در سبد شرکت و سهم فروش محصولات مختلف این شرکت از کل بازار داخلی به شرح زیر می باشد:

 محصولات دتولیدبرای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن